ANA SAYFA l HAKKIMIZDA l 2014 OTELLERİ l KÜLTÜR TURLARI l YURTDIŞI TURLAR l GÜNLÜK TURLAR l İLETİŞİM  
İZMİR ÇIKIŞLI TURLAR
441 7600
0232
0545 300 6065 - GSM

 

 

ÖDEMİŞ

BİRGİ KÖYÜ - GÖLCÜK

BOZDAĞ

GÖLCÜK & BOZDAĞ TURU

HER HAFTA PAZAR - 2013 - 2014

KESİN HAREKET

2013 - 2014 GÜNLÜK TURLAR

 

0232 441 7600
0545 300 6065

 

 

7346 - BELGE

 

 

2014 KAMPANYALI TURLAR

KARADENİZ TURU / BATUM'LU
LİKYA / FETHİYE TURU
BALKANLAR TURU / 7 ÜLKE
YUNANİSTAN / İTALYA / FRANSA
ORTA AVRUPA TURU
Tur Tarihleri / Fiyatları
Kişi Başı
10. Kişilik Gruplar
02 - 12 Yaş
AÇIKLAMA
ERKEN REZERVASYON
 2013 - 2014 HER PAZAR ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL 40.TL 35.TL 35.TL

KÜLTÜR TURLARI

KAPADOKYA TURLARI
İSTANBUL TURLARI
GÜNLÜK TURLAR
ÇANAKKALE TURLARI
GAP / MARDİN TURLARI

SAYFA ETİKETLERİ

izmir çıkışlı turlar, izmir turları, izmir seyahat acentaları, izmir tur şirketleri, karadeniz turları, likya turları, istanbul turları, kapadokya turları, çanakkale turları, antalya otelleri, bodrum, marmaris, izmir otelleri, izmirden kıbrıs, kıbrıs turu, kıbrıs otelleri, 2013 otelleri, erken rezervasyon, izmirden turlar, Kare Tur İzmir

Ödemiş - Birgi Köyü - Gölcük -  Bozdağ Köyü Turu

  Sabah Karşıyaka Yunuslar 07:30 - Bornova E.Ü. Hastane önü 07:45 - Üçyol 08:00  saatte belirlenen noktadan İzmir’ e 110 km. uzaklıktaki Ödemiş'e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Türkiye' nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire bulunmakta. Ödemiş Şehir merkezinde 30 dk serbest zamanın ardından   Aydınoğulları Beyliği' nin merkezi Birgi' ye hareket ediyoruz. Birgi' de tarihi Çakırağa Konağı Müzesi, İmam-ı Birgivi Türbe ve Külliyesi, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii ziyaret edeceğimiz yerler arasında.  Birgi gezisini tamamladıktan sonra Gölcük’ e hareket ediyoruz.

   Gölcük göl kenarında dolaştıktan ve köy meydanında alış verişimizin ardından öğle yemeği kır kahvesi Mangal parti farkıyla inanılmaz bir ziyafet sunuyoruz size. Gölcük'ten ayrılıp doğası ile bizi büyüleyecek Bozdağ köyüne hareket ediyoruz. Köy meydanında serbest zamanımızın ardından Bozdağ Kayak Merkezine aracımızla çıkıyoruz. Bozdağ Kayak Merkezi tesislerinde yaklaşık iki saatlik bir zamanın ardından Salihli yolu ile İzmir'e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde şifası ile ünlü 40 oluk şifa sularımızı içtikten sonra akşam saatlerinde İzmir'de oluyoruz ve sizlerle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                                                                                                                       * Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri - Öğle Yemeği Mangal Parti (Gölcük)
* Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                                                                                                                               * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri

GÖLCÜK

Egenin görkemli dağlarından Bozdağlar'ın nerdeyse tepesinde, denizden yüzlerce metre yükseklikte çevresi büyük ağaçlarla kaplı göl şaşırtıcı güzellikleriyle gözlerinizin önündedir. Gölü, serin havzası ve doğal manzarasıyla ender rastlanan turistik bir kösemizdir. Yaz mevsiminde çeşitli spor kulüpleri burada kamp yaparlar. Gölcük yörenin piknik ve dinlenme merkezidir. Konaklamak için iki büyük otel ve pansiyonları vardır. Soğuk kış aylarında gölün buz tuttuğu da olur. İnsanı kendine çeken belde sizi bırakmamak için elinden gelen tüm güzelliklerini sergilemekte geri kalmaz. Burada yapacağınız bir kaç saatlik uyku bütün yorgunluğunuzu alır. Sonbaharda kestane ve ceviz ağaçlarından önlerinize düşeni, yiyerek dolaşırsınız çevrenizde.

GENEL BİLGİLER ÖDEMİŞ

Ödemiş Türkiye’nin batısında Ege bölgesinde İzmir iline bağlı bir ilçedir. Ödemiş 62 bin nüfusuyla İzmir'in en büyük ilçesidir. İzmir’e uzaklığı 113 kilometredir. Denizden yüksekliği 123 metre olup en yüksek noktası 2157 metre ile Bozdağlardır. Yüzölçümü 107.900 hektardır. Büyük bir kısmı ovalık olan arazinin ortasından Küçük Menderes nehri akmaktadır.Bölge Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağmurlu geçer. Bozdağlar ve Aydın dağlarına kar yağar, nem oranı %64 dür. Ödemiş bitki örtüsü genelde makidir. Dağlarda meşe ağacı türleri, kestane ve menengir kızılçam ağaçları yetişmektedir. Ovada ise ceviz, incir, kavak, fıstıkçamı, turunçgiller, zeytin ve meyve ağaçları yer almaktadır. Ödemiş'in ekonomisi tarıma dayalı olup ilçe yüzölçümünün %36 sı tarım arazisidir. 21 bin aileden fazlası tarımla uğraşmakta ve geçimini böylelikle sağlamaktadır. Başlıca tarım ürünleri Patates, İncir, Zeytin, Susam, Kestane, Tütün, Üzüm, yaş sebzelerdir. Yöre verimli topraklara sahip olup, tarlalardan bir yılda üç ürün kaldırılabilmektedir. Ayrıca Bademli yöresi meyve fidanı yetiştiriliciliği ve kiraz üretimi alanlarında Türkiye ekonomisinde büyük bir paya sahiptir. Ayrıca Ödemiş'te üretilen bir diğer önemli ürün ise Ödemiş Deri Tulum Peyniri'dir. Tüm Ege bölgesinde enfes tadını bilmeyen yoktur. Ege bölgesinde Deri Tulum Peyniri sadece Ödemiş'te yapılmaktadır. Ödemiş'in sanayi yapısı da tarımsal hammaddelere dayalıdır. Ayrıca imalat sanayi içinde değerlendirilecek iş makineleri, çelik döküm, elektronik, süt ürünleri, plastik, ağaç ürünleri, zeytinyağı vb. fabrikalar ve işletmeleri bulunmaktadır. Sanayileşme yönünde özellikle son yıllarda önemli adımlar atılmaktadır.

BİRGİ

Asya Kıtası’nın batıya bir dil gibi uzanan Anadolu Yarımadası’nın Ege Bölgesi’nde bulunan ve adı Antik Dönem’de türlü mitolojik öykülere karışmış olan Bozdağ(Tmolus)’ın güney eteğine sırtını yaslamış, önüne İ.Ö.IX. yüzyıl ozanı Homeros’un İliada Destanı’nda sözünü ettiği “Asya Çayırları” nı almış olan Birgi, Ortaçağ’da Küçükmenderes (Astarpa, Kaystros)  Vadisi’nin önemli yerleşim birimlerinden biriydi. Ya da biz onun için Kelbos(Kelbianon) Ovası’nın kuzeyde Tmolus(Bozdağ) ile kucaklaştığı bir noktada kurulmuştur bilgisini verebiliriz.

BOZDAĞ

Bozdağ Ödemiş'in en güzel beldelerindendir. Yüksekliği 2157 metreyi bulan Bozdağlar'ın eteğinde kurulmuş ceviz, kestane, çam, sedir ağaçlarıyla çevrili yeşil bir cennettir. Antik çağlarda Bozdağ'ın adı TMOLOS Dağlarıymış. Tmolos bir Lydia kralıymış. Kral tanrıça Artemis'in arkadaşlarından birine bir kötülük yapmış. Artemis'te kralı ölümle cezalandırmış. Karl'ın oğlu ölü babasını bu dağlara gömmüş ve dağlar Tmolos Dağları olmuş. Beldenin geçim kaynağı çiftçilik ve hayvancılıktır. En çok yetiştirilen ürün Patatestir. Yetiştirilen bu patatesler diğer bölgelere tohumluk olarak satılmaktadır. Topraklarının verimliliği nedeniyle diğer bölgelerin patateslerinden daha lezzetlidir patatesleri. Beldede ayrıca ceviz, kestane ve elma yetiştirilen ürünler arasındadır. Serin havası yeşillikler arasında güzel manzarası , buz gibi sularıyla mermeroluk büyük ilgi gören turistlik bir yerdir. Ege bölgesinin en yüksek noktası olan Bozdağ da Kış Sporları Merkezinin kurulmasıyla turistlik açıdan önemini arttırmıştır. Egenin Uludağı olmaya aday bir beldedir. Bu yönde çalışmalar sürmektedir.