Hafta Sonu Kapadokya Turları
İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve organik güzellikleriyle öne çıkan Kapadokya, tamamen naturel yollarla bugünkü görünümünü almış bir yer. Bölgede yer alan volkanik dağların püskürttüğü lavlar, doğa vakalarıyla olan etkileşimi sonucu benzeri olmayan peri bacalarını ortaya çıkartmıştır. Kapadokya’nın dünyaca ünlü simgesi konumunda yer alan peri bacaları ve nice güzellikler bölgeyi eşi olmayan kılıyor. Tarih süresince farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kapadokya, UNESCO tarafınca kültürel miras listesine de eklenmiştir. Hem doğal aynı zamanda kültürel güzellikleri bir arada bünyesinde barındıran Kapadokya’da gezilecek bir çok durak yer ediniyor. Kapadokya turları ile keşfedilmedik yer bırakmayacak İzmir Çıkışlı Turlar gezginleri, bu yolculukta Kapadokya’ya yeniden aşık olacaklar.

Ekonomik Kapadokya Turları
Kapadokya turları masalsı bir atmosfer ve benzersiz bir tatil için sizleri ‘Güzel Atlar Ülkesi’ne yolculuğa çağırıyor. Eşsiz coğrafyası ve Türkiye’nin kültürel değeri olan peri bacaları ile dünyanın en çok ilgi gören destinasyonlarından biridir Kapadokya. Siz de kültür turları ile eşsiz yolculuklara çıkmak, Türkiye’yi keşfetmek ve harika zamanlar geçirmek istiyorsanız Kapadokya turları ile yolculuğa derhal şimdi çıkmalısınız. Kapadokya turları ile bu yolculukta unutulmaz fotoğraflar çekecek, gök yüzünün büyüsüne kapılacak ve yeni hikayeler yazacaksınız.

Doğal harikalar içinde yer edinen Kapadokya’da görülecek tarihi rotaları keşfetmenin yanı sıra unutulmaz bir edinim yaşamak isteyen gezginlerin tercihi kültür turları oluyor. Anadolu’yu keşfetmenin hazzından vazgeçemeyen gezginlerin vazgeçilmez rotası Kapadokya oluyor. Yeniden yeniden keşfedilesi, bir defa daha fanatik kalınası Kapadokya’nın kendine has güzellikleri, yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce insanı büyülü bir atmosferle tanışmamızı sağlıyor.

Kapadokya tur fiyatları otobüslü ve uçaklı seçenekleri, otel tercihleri ve kalınacak gün sayısına göre değişiklık gösterir. İstanbul çıkışlı Kapadokya turları ve farklı çıkışlı Kapadokya turları için fiyatlar değişkenlik izah edebilir. Gezilecek yerlerin sayısının çok olması, bölgeye yakın bölgeleri ziyaret etmek ve paket programlar, ikramlar ve deneyimli klavuz aktarımları, Kapadokya turu yapmayı cazip kılmaktadır.

Kapadokya’da Gezilecek bölgeler
Kapadokya turu ile bölgeyi keşfetmek bununla beraber unutulmaz bir seyahat demek. Kapadokya turları ile kısa bir süre içinde dahi bölgeye ait değerleri keşfetmek mümkün oluyor. Etkisinde bırakan yeryüzü şekilleri kadar yeraltı şehirleri ile de dikkat çeken Kapadokya’da görülecek bölgeler içinde Göreme ve Göreme Açık Hava Müzesi, Çarıklı Kilise, Asmalı Konak, Sinassos, Uçhisar, Ürgüp, Onyx Taş Atölyesi, Çavuşin, Paşabağı, Avanos, Dervent Vadisi, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi, Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise gibi biroldukça yer bulunuyor. Ek olarak Mustafapaşa Köyü’nün içinde yer alan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği alanı da Kapadokya turu ile gezmek mümkün. Bölgeye fazlaca yakın konumda yer alan Narlıgöl ve Aksaray’da bulunan Ihlara Vadisi de Kapadokya’da gezilecek bölgeler arasında bulunuyor.

Kapadokya Balon Turu
Kapadokya denildiğinde akla ilk gelen şüphesiz semande özgürce süzüleceğiniz balonlar olacaktır. Çünkü Kapadokya demek balon demek, Kapadokya demek balon turu demek. Bu görkemli Kapadokya balon turlarında coğrafi olayların etkisiyle oluşmuş peri bacaları muhteşem bir Kapadokya manzarası için hem karadan hem de havadan gözlemlenebiliyor. Peri bacalarının yoğun olarak bulunduğu bölgelere Kapadokya turları ile giderken sabahın erken saatlerinde semane havalanarak güneşin doğuşuna peri bacaları seyri ile tanıklık edebilirsiniz. Anadolu’nun eşsiz görüntüsüne tanıklık etmenizi sağlayacak Kapadokya balon turu ile hayatınızın en farklı deneyimini yaşayacaksınız.

Kapadokya turlarında yapabileceğiniz balon turu misafirlerin isteklerine gore extra olarak düzenlenmektedir. Sabahın ilk ışıklarında balonun kalkacağı yere giden misafirlerimiz, uygun hava şartları ile muhteşem bir yolculuğa çıkacaklar. Bir kuş şeklinde, özgürce gökte süzülen balon eşliği ile Kapadokya’yı kuş bakışı görebilecek, görmüş olduğunüz görünüm karşısında büyüleneceksiniz. Ve bir kez balon turu yapmış olduktan sonrasında, Kapadokya balon turu ile bir kez daha gökyüzüne slm vermek isteyeceksiniz.

Kapadokya’da Ne Yapılır?
Kapadokya’da gezilecek yerler kadar Kapadokya’da yapılacaklar da çok çok fazla. Bu özel coğrafyanın nimetlerinden Kapadokya turu boyunca yararlanmak mümkün. Tur boyunca Avanos’un dünyaca ünlü çömleklerini görebilir, çömlek atölyesi ziyaretlerini gerçekleştirebilir hatta kendi çömleğinizi yapma şansı bulabilirsiniz. Çömlek atölyesi ile birlikte bölgenin öne çıkan zaanatlerinden önde gelen halıcılık ile tanışabilir, halı atölyelerine de katılım sağlayabilirsiniz. Binlerce senelik kültürün yaşatılmaya devam ettirilmiş olduğu halı atölyelerinden keyfinize uygun bir halı almadan dönmeyin deriz. Kapadokya turlarında ayrıca mahzenler içerisinde bölgede yetişen üzümler ile yapılan şarap atölyelerini de keşfedebilirsiniz.

Kapadokya’ya Ne vakit Gidilir?
Kapadokya dört mevsim dinlence yapılacak yerlerden biri. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kapadokya, bölgenin karakteristik hava durumunu taşıyor. Kapadokya hava durumu genel olarak karasal iklim tesiri altındadır. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve sert geçse de Kapadokya’ya kış çok yakışır. Bölgede ani yağışların görülmesi düşüktür bu yüzden Kapadokya balon turu yapmak için genelde her mevsim ideal olmaktadır. Kışları kar yağışının görüldüğü Kapadokya’da peri bacalarının beyaza bürünmesi benzersiz bir atmosfer yaratır. Gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki aşama farkı fazla olduğundan Kapadokya’ya giderken akşam için daha kalın kıyafetler almanızda yarar vardır.
KAMPANYADA SON 3 GÜN!