0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

YUNANİSTAN TURU
Yunanistan Selanik, Atina, Kalanbaka, Yanya

219.00 € den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 31.01.2018 • FİYATLAR
 • OTELLERİMİZ
 • İLAVE BİLGİLER
 • FOTO / VİDEO
 • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
23 HAZİRAN 2017
RAMAZAN BAYRAMI
219 €
996 TL
219 €
996 TL
269 €
1224 TL
189 €
860 TL
28 TEMMUZ 2017
EKSTRA TUR YOK
219 €
996 TL
219 €
996 TL
269 €
1224 TL
189 €
860 TL
31 AĞUSTOS 2017
KURBAN BAYRAMI
219 €
996 TL
219 €
996 TL
269 €
1224 TL
189 €
860 TL
YUNANİSTAN TURU

YUNANİSTAN RÜYASI

GÜMÜLCİNE – KAVALA – SELANİK – KALAMBAKA – METEORA – ATİNA

  

YUNANİSTAN TURU - TUR PROGRAMI

1.GÜN GÜMÜLCİNE-SELANİK

Akşam saat 20:00 de İzmir’den ayrılıp yolda verilecek molalar ile birlikte sabah saatlerinde İpsala’ya varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Gümülcine’ye doğru hareket ediyoruz. Gümülcine’de alacağımız sabah kahvaltısının ardından Selanik’e doğru yol alıyoruz. SELANİK'e varış sonrası yapılacak olan panoramik şehir turunda Görülecek yerler arasında Atatürk’ün evi, sahil şeridi, Fuar alanı , Döner Kule, Beyaz Kule ve panoramik olarak Osmanlı ve Bizans eserleri yer almaktadır. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros’u ziyaret ettikten sonra kişisel aktiviteler icin serbest zaman. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz güzel bir buzuki müziği eşliğinde alınacak Yunan Tavernasında akşam yemeğine katılabilirler.

2.GÜN ATİNA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Atina’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda alacağımız molaların ardından Atina’ya varışımız ile birlikte panoramik şehir turumuzda başlıyoruz. Gezimizde; Agora, Zeus Tapınağı, Acropolis (giriş ücretlidir), Parlamento Binası, Syntagma-Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman.

3.GÜN KALAMBAKA (METEORA)- IOANNIA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Larissa, Lamia yolu üzerinden Kalambaka'ya hareket. Kalambaka’ya ulaşmamızın ardından ve Meteora turumuzu yapacağız. Ünlü Meteora Kayalıkları üzerinde kurulmuş olan manastırlarıyla dikkat çeken kasaba, tarihi anlamda oldukça zengin. Sokaklarında gezerken dikkatinizi çeken evlerin mimarisinden kayalıklar üzerinde inşa edilmiş manastırlarına kadar birçok tarihsel detay dikkatinizi çekebilir. Gezimizin ardından Ioannia’ya yolumuza devam ediyoruz.  Varışımızın ardından otelimize transfer ve yerleşme.

4.GÜN KAVALA-İZMİR

Sabah erken alınacak kahvaltı sonrası odalarIn bosaltılması ve Kavala’ya  doğru hareket. Kavala’ya varışımızla birlikte yapılacak panoramik Kavala şehir turunda Kavalalı Mehmet Ali Paşa evi, su kemerleri ve 18 kuleli imaret görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından yapacağımız meşhur Kavala kurabiyesi alışverişinden sonra Türkiye sınırına doğru hareket ediyoruz. Yapılacak gümrük işlemlerinin ardından Çanakkale üzerinden İzmir’e varış. Bir başka Karetur gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                                                                                                                                          

 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • 3 Gece Otellerde Konaklama - 3 Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Geziler
 • Otobüs içi İkramları
 • Yurtdışı Seyahat ve Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm yolda alınan yemekler
 • Yemekler ve yemeklerde alınan içecekler
 • Yunan taverna eğlencesi ( Selanik )
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 15.TL
 • Vize ücreti ( YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR )

BÖLGEDE ÖNE ÇIKAN YERLER

KALAMBAKA(METEORA)

Meteora tepeleri ve manastırları bölge toplumu için gerek dini ve gerekse kültürel anlamda farklı değerler kazandırmıştır. Keşişler daha önceleri inzivaya çekilmek için mağaraları tercih ediyorlardı ve bu bölgede inzivaya çekilen keşişler zaman içinde burada bulunan Doupiani bölgesinde toplanıp bir topluluk kurmalarıyla birlikte bazı dini ritüelleri gerçekleştirmeye başladılar ve her pazar ve yılın dini bayramlarında toplanıp ibadetlerini kollektif bir biçimde yerine getirirlerdi.

Buradaki manastırlarda yaşayan keşişler yaptıkları ahşap oyma sanatı, el yazmaları, nakış ve kaligrafi çalışmalarıyla manastırlardaki resim sanatına katkıda bulunmakla birlikte bu manastırların hızlı bir şekilde ünlenmesini sağlamıştır. Keşişlerin uğraştıkları bu sanatlar sayesinde kültürel ve dini değerleri bir belge niteliği taşımaktadır. Burada yapılan el sanatları günümüzde yine meteora manastırlarında bulunan bazı müzelerde sergilenmektedir. Manastır halkının ortaya koydukları birçok eser ikinci dünya savaşı ve Yunanistan iç savaşı sırasında yok olmuştur.

Meteora’daki yaşayan halkın kültürel değerleri yaşadıkları bölgenin sahip olduğu özelliklere göre şekillenmiştir. İlk başlarda Meteora’da daha baskın olan bir pagan kültüründen söz etmek mümkündür ancak daha sonraları bölgede sayıları artan keşişlerle birlikte tümüyle kaybolmasa da pagan kültüründen uzaklaşmış ve daha tutarlı bir manastır kültürü oluşturulmuştur.

izmircikisliturlar.com