0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

İTALYA VE GÜNEY FRANSA 7 GECE 8 GÜN
25 Nisan-02 Mayıs 2017 / 13-20 Mayıs 2017 / 23-30 Haziran 2017(Bayram) 01 ? 08 Temmuz 2017 / 22-29 Temmuz 2017 / 26 Ağustos-02 Eylül 2017(Bayram)

840.00 € den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 30.09.2017  • FİYATLAR
  • OTELLERİMİZ
  • İLAVE BİLGİLER
  • FOTO / VİDEO
  • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
7 GECE 8 GÜN - EKSTRA TUR YOK !!!
23-30 Haziran 2017 (BAYRAM)
26 Ağustos - 02 Eylül 2017 (BAYRAM)
840 €
3570 TL
840 €
3570 TL
1000 €
4250 TL
700 €
2975 TL
7 GECE 8 GÜN - EKSTRA TUR YOK !!!
25 Nisan - 03 Mayıs 2017 / 13-21 Mayıs 2017
01-09 Temmuz 2017 / 22-30 Temmuz 2017
790 €
3358 TL
790 €
3358 TL
950 €
4038 TL
650 €
2763 TL
İTALYA VE GÜNEY FRANSA 7 GECE 8 GÜN

Roma & Floransa & Milano & Nice & Cannes & Monaco & Venedik & Bologna
Napoli & Siena & Genova & Portofino & Pisa  & Verona & Garda Gölü & Sirmione
25 Nisan–02 Mayıs 2017 / 13-20 Mayıs 2017 / 23-30 Haziran 2017(Bayram)
01 – 08 Temmuz 2017 / 22-29 Temmuz 2017 / 26 Ağustos-02 Eylül 2017(Bayram)

 

1. GÜN : İZMİR - ROMA – ROMA TURU – ROMA GECE TURU
Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali'nde Karetur görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra özel uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 06:00'da Roma'ya hareket ediyoruz. Zevkli geçen uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya'nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forumları, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti ve San Pietro Bazilikası (dışarıdan) görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Roma'daki 4* otellerimizde.
***Akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikte Roma gece turu yapıyoruz. Şehri gece ışıkları altında keşfetme şansı bulacağınız turumuzda rehber eşliğinde Roma'nın en önemli meydanında keyifli bir yürüyüş ve akşam yemeği alıyoruz
Roma Gece Turu: 35 €
2. GÜN : ROMA - NAPOLİ ve NEMİ KASABASI  - ROMA

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Napoli ve Nemi Kasabası gezimiz. İlk durağımız Nemi. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri Roma'nın hemen dışındaki turistik bölgesindeki küçük kasabalarını geziyor, Nemi gölü ve Nemi Kasabası'nda bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tatma imkanı buluyoruz. Ardından, antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kentinden biri ve tarihte "Öğle Güneşinin Ülkesi" diye bilinen Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ve Napoli'de yapacağımız şehir tanıtım turumuz esnasında 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Gezimiz sonrası Roma’ya dönüyoruz. Konaklama Roma'daki 4* otellerimizde.
3. GÜN : ROMA - SİENA – FLORANSA - MONTECATİNİ

Sabah kahvaltımızın ardından kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ'da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO’nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehrinde Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana görülecek yerler arasında. Aşktan tarihe, politikadan sanata İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa  turunda görülecek yerler arasında;  yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Montecatini bölgesine transfer ve otelimize yerleşme. Konaklama Montecatini 4* otellerimizde.
4. GÜN : MONTECATİNİ - PİSA - PORTOFİNO – GENOVA  - NİCE

Sabah kahvaltımızın ardından Pisa - Portofino - Genova turumuz için hareket ediyoruz. İlk durağımız Floransa'yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri'nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi'ni görüyoruz. Sonraki durağımız ise “Portofino”. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. “Düşlerdeki Şehir; Genova”. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya'nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Nice’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ adına müzik festivalinden aşina olduğumuz keyifli İtalyan kasabası San Remo'daki gezimiz. San Remo’da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Nice’e hareket. Varışımızı takiben yapılacak Nice şehir turunda görülecek yerler arasında; Promenade des Anglais, Massena Meydanı, Vieux Nice (eski şehir) ve Cours Saleya bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize yerleşme. Konaklama Nice yakınlarındaki otelimizde.
Konaklama NICE  4* otellerimizde.
5. GÜN : NİCE (COTE D’AZUR) - MONACO - MONTE CARLO
Sabah kahvaltımızın ardından Cote d'Azur ve Monaco - Monte Carlo turları. Dünya sosyetesinin göz bebeği Cote d'Azur, daha çok Fransız Riviera'sı olarak tanınıyor. Ilıman iklimi, birkaç yüz kilometre içindeki ünlü şehirleriyle en çok turist çeken bölgeler arasında. İklimi güzel, doğası yemyeşil, şehirleri masal kadar cezbedici. Bu turumuzda görülecek yerler arasında film festivali ile ünlü Cannes Şehri ve Cote d'Azur'un incisi Saint Paul de Vence bulunmaktadır. Ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Corniche yolu ile Monaco prensliğini keşfe çıkacağız. Yol boyunca Corniche'in muhteşem manzarası ile Monaco'ya varış ve panoramik Monaco şehir gezisi. Prenslik Sarayı, Notre Dame Katedrali ve dünyaca ünlü Monte Carlo göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası Nice’e dönüş ve serbest zaman. Konaklama Nice yakınlarındaki otelimizde.
6. GÜN : NİCE - MİLANO - GARDA GÖLÜ –SİRMİONE - VERONA
Sabah kahvaltımızın ardından Milano’ya geçiyoruz ve Milano şehir turu yapıyoruz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrası İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi yapıyoruz. Romeo ve Juliet’in şehri olarak bilinen Verona; her yıl sayısız turist akınına uğrayan ve bunun başlıca nedeni şehrin kültürel, mimari ve tarihi eserleridir. Yıl boyunca organize edilen festival ve organizasyonlar ise şehre renk katar. Şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Mezar Anıtları ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Verona’da gezimizin ve vereceğimiz serbest zamanın ardından  akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama 4* otellerimizde.
7.GÜN : VENEDİK - MURANO – BURANO - VENEDİK

Sabah kahvaltımızın ardından Venedik şehir turumuz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberlerimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda ; ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Ponte Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben dileyen misafirlerimizle birlikte yapılacak camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano adaları gezisi.
Gezilerimizin ardından konaklama 4*otellerimizde. Murano – Burano Turu: 45€
8. GÜN:               BOLOGNA - İZMİR
Sabah kahvaltımızın ardından Bologna’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra Bologna’ya varıyoruz. İtalya’nın Emilia-Romagna Bölgesin de Dünyanın en tanınmış soslarından ‘’bolonez sos’’u, dünya yemek literatürüne eklemiş bu şehirde Tarihi ortaçağ yerleşiminin iki meydanı  Piazza Maggiore ile Piazza del Nettuno ve gösterişli ortaçağ palazzolarını görüyoruz. Bologna'da Dante, Erasmus ve Kopernik gibi ünlülerin Üniversitesi olan, Avrupa’nın en eski üniversitesini görüyoruz. Gezimiz sonrası Bologna Havalimanına hareket ediyoruz. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra direkt özel uçuşumuz ile 22:45'de İzmir'e hareket ediyoruz. İzmir'e varış ve başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
* İzmir - Roma – Bologna – İzmir gidiş dönüş uçak bileti,
* Bölgelerde 7 gece  4* Hotel ve Butik Oltellerde oda / kahvaltı konaklama
* Havalimanı ve uçuş vergileri
* Tüm Şehir giriş ücretleri ve Otel vergileri
* Tur programında belirtilen tüm turlar
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
* Zorunlu Seyahat Sigorta poliçesi

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*
Ekstra Murano – Burano Ada Turu 45,-€  * Ekstra Roma Gece Turu 35,-€
* Müze ve ören yeri girişi, Vaperotto, Vapur, Gondol ücretleri
* Öğle ve Akşam yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
* Yurtdışı çıkış vergisi, 15,-TL
* Vize ücreti ve servis bedeli 120,-Euro (Yeşil Pasaporta vize yoktur) 

 

Yurtdışı Turuna Çıkarken :


* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. 

* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.

* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar. 

* Seyahatiniz boyunca pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi yanınızdan ayırmayınız.

* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15,-TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir. 

* KAMU ÇALIŞANI olup Normal ve Yeşil Pasaportlu Misafirlerimizin çalıştıkları kurumdan ‘’YURT DIŞINA ÇIKMASINA MANİ BİR DURUM YOKTUR’’ İbaresi yer alan izin belgelerinin orijinal ıslak imzalı hali yanlarına almaları ve yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir. Ayrıca KAMU ÇALIŞANI EŞİ VE ÇOCUKLARI içinde izin yazısı alması gerekmektedir.

** OHAL durumu nedeni ile yukarıdaki prosedür uygulamada değişiklik gösterebilir.  ****Yurtdışı çıkış işlemleri tamamen pasaport polisinin idaresindedir. Bu uygulamaların zaman alması ve havalimanına girişlerde ekstra kontrol olmasından dolayı, havalimanı yetkilileri ve pasaport polisleri tarafından uçuştan en az 2-3 saat önce havalimanında bulunulması önerilmektedir. *****

** KARETUR, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.