0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

MİDİLLİ TURU 2 GECE 3 GÜN
2017 / 2018 ERKEN REZERVASYON FIRSATI

319.00 € den itibaren fiyatlar
1 ALANA 1 HEDİYE
Kampanya Son Tarih 15.12.2017

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


  • FİYATLAR
  • OTELLERİMİZ
  • İLAVE BİLGİLER
  • FOTO / VİDEO
  • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
27 Ekim 2017 2 GECE 3 GÜN - 1 ALANA 1 HEDİYE
MİDİLLİ ADASI TURU
319 €
1499 TL
149 €
700 TL
199 €
935 TL
129 €
606 TL
MİDİLLİ TURU 2 GECE 3 GÜN

MİDİLLİ ADASI TURU – 2 GECE 3 GÜN

1.GÜN : İZMİR – AYVALIK – MİDİLLİ ADASI 

Sabah,  Üçyol : 06.00`da – Bornova Ege Üniversitesi hastanesi girişi : 06.15`de - Bostanlı İskelesi Karşısı : 06.30`da buluştuktan sonra Yunanistan`ın en güzel adalarından biri olan Midilli`ye gitmek için yola çıkıyoruz.
MYTILINI - GERA KÖRFEZİ - PERAMA –PLOMARI – AGIASOS
Ayvalık`ta bizleri Midilli`ye götürecek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Midilli Adası`na doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Öğle saatlerinde ulaştığımız Kuzey Ege`nin en büyük adasını gezmeye başlıyoruz. İlk olarak adanın başkenti Mytillini`de keyifli bir gezintiye çıkıyor ve bu esnada Hagios Therapondas Kilisesi, Halk Bahçesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Tarihi Roma Agorası, Vali ve Yalı Cami gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra arzu eden konuklarımızla öğle yemeğimizi almak ve Midilli`nin deniz havasını solumak için iki körfezli Midilli`nin küçük körfezi Gera Körfezi civarında sürdüreceğimiz Güney Midilli Turu`na çıkıyoruz. İlk olarak Gera Körfezi`nin eşsiz manzarasını izleyerek Perama Sahili`nde keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından zeytinyağcılığı ile ünlü Pappados Köyü ve Barbaros Hayrettin Paşa`nın doğduğu köy olan Paleokipos Köyü`nü yakından görüyoruz. Daha sonra Midilli`nin en şirin sahil kasabası Plomari`ye doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 19 yy`da Midilli`de üretilen zeytinyağı ve sabunun ihraç edildiği limana ve dünyaca ünlü uzo fabrikalarına ev sahipliği yapan Plomari`de yaptığımız kent gezisinin ardından Midilli’nin en tipik yerleşimlerinden biri olan Agiasos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi ile ünlü bu dağ köyüne vardığımızda köyün Şirince benzeri sokaklarından keyifli bir gezintiye çıkıyor ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Gün sonunda otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. 
2. GÜN : MİDİLLİ ADASI - ERESOS - SİGRİ - FOSİL ORMANI
Otelde aldığımız kahvaltının ardından Ada’nın batısına ve içlerine doğru yapacağımız Batı Midilli Turu’na çıkıyoruz. Yolculuğumuza Midilli’nin iç körfezi olan Kalloni Körfezi’ne doğru başlıyoruz. Kalloni Körfezi’nin manzarasını fotoğrafladıktan sonra kadın şair Sappho’nun memleketi olan Eresos’a doğru gezimize devam ediyoruz. Sappho isminin her yerde yaşatıldığı bu şirin kasabada yaptığımız kısa gezintinin ardından Eresos İskelesi’ne ulaşıyor ve öğle yemeğimizi sahilde alıyoruz. Yemeğin ardından Ada’nın en batısında yer alan Sigri’ye doğru gezimizi sürdürüyoruz. Güzel bir kaleye de ev sahipliği yapan bu kasabada Ada’nın ve dünyanın en ilginç jeolojik olaylarından birine tanık oluyoruz. Binlerce yıl önce taşlaşmış ve günümüze kadar ulaşmış olan Fosil Ormanı’nı ve Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımızla Taverna Eğlencesi’ne katılıyor ve Yunan müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.
3. GÜN : MİDİLLİ ADASI - MANDAMADOS - MOLYVOS - PETRA - KALLONI KÖRFEZİ
Otelde aldığımız kahvaltının ardından Kuzey Midilli Turu’na çıkıyoruz. Gezimizin ilk durağı Mandamados Köyü’nde kısa bir mola veriyor ve Ada’nın en ünlü kilisesi olan Taksiyarhis Kilisesi’ni yakından tanıyoruz. Mandamos’ta yaptığımız panoramik gezintinin ardından adanın en güzel sahil kenti olan Molyvos’a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bir dönem Mithymna adı ile bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç yeri olan Molyvos’u yakından tanıyoruz. Kalesi, taş evleri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molyvos’ta geçirdiğimiz keyifli anların ardından ismi taş manasına gelen Midilli’nin kuzey sahillerinde yer alan Petra’ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Taş evleri ve kum sahilleri ile ünlü Petra’da sahilde güzel bir restoranda Midilli mutfağının tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Midilli’nin iç körfezi olan Kalloni Körfezi’ne doğru gezimize devam ediyor ve Midilli merkezi’ne doğru dönüşe geçiyoruz. Mytillini Limanı’nda bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Gün sonunda Ayvalık’a ulaşıyor ve İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 3* HOTEL'DE 2 GECE ODA + KAHVALTI KONAKLAMA

* MİDİLLİ’YE GİDİŞ – DÖNÜŞ GEMİ ULAŞIMI VE İZMİR AYVALIK OTOBÜS ULAŞIMI

* PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

* MİDİLLİ KENT MERKEZİ TURU

* KUZEY MİDİLLİ TURU (Agiasos-Petra - Molyvos - Mandamados - Kalloni Körfezi )

* GÜNEY MİDİLLİ TURU ( Plomari - Perama - Gera Körfezi )

* YURTDIŞI SEYEHAT SİGORTASI
 

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

* ÖĞLE YEMEKLERİ

* II. GECE AKŞAM YEMEĞİ

* YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI(15 TL)

* VİZE ÜCRETLERİ (120 EURO)(Yeşil pasaport ve shengen vizesi olmayanlar için)

* 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE 15 EURO SUR-PRIM ALINACAKTIR.

 

MİDİLLİ KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ

* BATI MİDİLLİ TURU (Eresos – Sigri – Fosil Ormanı) (35 EURO)

* YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ (30 EURO)

 

PAKET TURLAR
* ACENTADA SATIN ALINDIĞI TAKTİRDE YANLIZCA 50 EURO ÖDENECEKTİR

izmircikisliturlar.com