0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

Karadeniz Klasik Otobüslü
Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül 2018 (Her Hafta)

1499.00 TL den itibaren fiyatlar
1 ALANA 1 HEDİYE
Kampanya Son Tarih 31.01.2018

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


 • FİYATLAR
 • OTELLERİMİZ
 • İLAVE BİLGİLER
 • FOTO / VİDEO
 • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül 2018
1 Alana 1 Hediye / Her Hafta Kesin Hareket
Erken Rezervasyon
1499 TL 749 TL 1049 TL 499 TL
Karadeniz Klasik Otobüslü
KLASİK KARADENİZ TURU - 2018 NİSAN, MAYIS, HAZİRAN, TEMMUZ, AĞUSTOS, EYLÜL - HER HAFTA

Boydan Boya Karadeniz
Batum & Karagöl'lü & Yayla Konaklamalı
2018 - Klasik Karadeniz Turu (Erken Rezervasyon 1 Alana 1 Hediye Kampanyası)

2018 Klasik Karadeniz Turuİzmir'den Her Hafta Perşembe,Cuma, Cumartesi, Pazar Hareket 
Karşıyaka - Bostanlı İskele 18:00,
Hatay Üçyol Otobüs Durakları 18:30
Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Ana Giriş Kapısı 19:00 
Rezervasyon anında lütfen biniş yerinizi kesinleştiriniz.
SERVİS GÜZERGAHI DANIŞMA HATTI : 0545 300 6065 ( Saat - 09:00 - 23:30 arası )

1. Gün : İzmir - Kastamonu

İzmir'den konuklarımızı alıp İzmit, Bolu üzerinden yoldaki gerekli molalarımızın ardından sabah saatlerinde ekstra kahvaltı için aldığımız serbest zamanın ardından Kastamonu' ya ulaşıyoruz.

2. Gün : Kastamonu - Sinop - Samsun

Sabah ilk olarak Saat Kulesi, Kastamonu Kalesini görüp, Şerife Hanım anıtı, Nasrullah camii ve meydanı ile Münire Sultan Çarşısını geziyoruz Kastamonu’ya özgü öğle yemeği için aldığımız serbest zamanın ardından, Sarımsağı ile ünlü Taşköprü'yü görüp Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop Mantısı önerilen öğle yemeğidir. Öğle yemeği sonrası Tarihi Cezaevi ziyareti yapıyoruz. Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevidir. Tarihi eskilere dayanan yapı, şiirlere, şarkılara konu olmuştur. Sinop'a özgü özel el işçiliği Kotra atölyesini görüp Samsuna hareket ediyoruz.Ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

SAMSUN MYHOUSE OTEL(http://www.myhouseotel.com/)

3. Gün : Samsun - Ordu – Giresun – Trabzon – Rize – Çamlık Yaylası

Sabah kahvaltısının  Samsun'da Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru’nu geziyoruz daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Ünye, Fatsa’dan Tirebolu’ya ulaşıyoruz. Tirebolu’da Tirebolu çay fabrikasını geziyoruz. Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra alışveriş molası veriyoruz. Yolumuz üzerinde köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği menümüzü alıyoruz. Trabzon’da 1900’lü  yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzon'lular tarafından Atatürk’e hediye  edilen Atatürk Köşk'ünü ziyaret ediyoruz. Karadeniz sahil yolu ile Rize bezinin  dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında bilgi alıp alış-veriş yapıyoruz. Karadeniz Sahil şeridinden devam ederken İyidere’den ayrılıp İkizderenin nefis çam kokulu muhteşem manzarası eşliğinde Çamlık yaylasına varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde ÇAMLIK YAYLASI GENESİS OTEL

4. Gün :  Ayder Yaylası - Zilkale - Şenyuva Köyü - Fırtına Vadisi - Hopa - Batum

Sabah Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Ardeşen'den içeriye giriyoruz. Fırtına vadisinin muhteşem manzarasıyla Ayder Yaylasına gidiyoruz.‘Yaylaların SultanıAyder Yaylasında muhteşem manzara eşliğinde Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp. Çamlıhemşin'e geliyoruz. Dolmuşlarımıza yerleşip Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisine başlıyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zil kale'ye ulaşıyoruz. 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı andıran kaleyi geziyoruzTurumuzun sonunda Fırtına deresinin oluşturduğu flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Alabalık, Muhlama ve Laz böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz Tulum dinleyip Horon vuracağımız bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp  Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında  Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli (Altın Post heykeli) Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant - Ali-Nino Heykeli - Dans eden çeşme bulunuyor. Akşam  konaklama 4* otelimizde.
Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli (Karetur tavsiye ediyor.)
Önemli Not:
* Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nufus Cüzdanı yeterlidir.Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlanrında bulundurabilirler
* Yıpranmamış, yırtılmamış ve en fazla 8 yıllık nüfus cüzdanı gereklidir.
* Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir.
* Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir.
* Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.   

5. Gün : Batum - Borçka Karagöl - Sürmene - Trabzon - Tirebolu

Sabah kahvaltısının ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Hopa'dan Borçka'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli gölü Karagöl'e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, Kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilirler. Karagöl gezimizin ardından dolmuşlarımızla Borçka'ya inip  Borçka'da yöresel yemekler tadabileceğimiz restorantımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Hopa'dan sahil yolu ile Trabzon’un Sürmene ilçesine geldiğimizde sahil yolundan içeriye giriyoruz. Bıçak sanayi ile dünyaya ün salmış bıçak yapımına tanıklık yapma imkanı buluyoruz. alışveriş için aldığımız serbest zamanın ardından Tirebolu' ya hareket ediyoruz. Şehir merkezinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
TİREBOLU HEBO OTEL(http://www.hebomarinahotel.com/) 

6. Gün : Giresun - Ordu - Boztepe - Samsun - Amasya

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp , Giresun yolu ile Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu merkezde Teleferik ile Boztepe’ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile Terme’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük tesisleri olan Ulusoy Terme Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Samsun yolu ile Amasya’ya gidiyoruz. Yeşilırmak’ın oluşturduğu derin vadi içerisine binlerce yıl önce kurulmuş olan Amasya’da; Kaya Mezarlarını, Osmanlı dönemi 2. Beyazıt Külliyesini, Yeşilırmak kıyısında yapılmış olan yalı boyu evlerini,  Ferhat’la Şirin aşkının sembolü olan su kanallarını, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Külliyenin içerisine kurulmuş olan Minyatür  Amasya  maketi müzesi ziyareti ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama Akşam yemeği otelde.
APPLE PALACE OTEL AMASYA(http://www.applegrup.com/)

7. Gün : Amasya – Ankara – Anıtkabir – İzmir

Muhteşem Amasya manzarası olan otelimizde sabah kahvaltısının ardından Mecitözü , Çorum, Kırıkkale’den geçip Ankara Anıtkabir'e ulaşıyoruz. Anıtkabir'de Aslanlı Yol, Mozole, Rölyefler ve İstiklal ve diğer Kuleleri ve Anıtkabir Müzesini ziyaret edip Ankara’dan ayrılarak Afyon, Uşak, Kula üzerinden yolda verilen molaların ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Siz değerli konuklarımızla bir sonraki seyahatlerde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otellerde 5 Gece Konaklama ( 5 Sabah Kahvaltısı -  4 Akşam Yemeği )
 • Batum 1 Gece 4* Hotel Oda Kahvaltı Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım (Man , Mercedes , Temsa / Lüks otobüsler)
 • Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları (Deneyimli personelimizle otobüs içi Çay, Kahve, Su ikramları)
 • Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğlen Yemekleri - Batum'da Akşam Yemeği - Extra belirtilen organizasyonlar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
 • Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + Batum Gezisi kişi başı 150,TL
 • Müze ve Örenyeri girişleri 
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (15.TL)
BATUM'A GEÇİŞ ve YURTDIŞI ÇIKIŞ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİ : 
* Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nufus Cüzdanı yeterlidir - Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlanrında bulundurabilirler
* Yıpranmamış, yırtılmamış ve en fazla 8 yıllık nüfus cüzdanı gereklidir.
* Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir.
* Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir.
* Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız. 

* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.

** OHAL durumu nedeni ile yukarıdaki prosedür uygulamada değişiklik gösterebilir.  ****Yurtdışı çıkış işlemleri tamamen pasaport polisinin idaresindedir. Bu uygulamaların zaman alması ve Gümrük girişlerde ekstra kontrol olmasından dolayı, yoğunluk yaşanabilir. *****

ÖNEMLİ Karadeniz tur programımız toplam 7 gece 7 gün sürmektedir. Toplam 6 gece otel konaklaması vardır. 7 tam gün geziler yapılır. Turda mutlaka T.C. kimliğinizi ( Yıpranmamış, yırtılmamış ), yaylalar için hırka veya ince mont, yağmur için yağmurluk veya şemsiye, geziyi ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinası ve kamera, geziler için de rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı bulundurun.

KARADENİZ BÖLGESİ HAKKINDA : 
İsmini Karadeniz'den alan bölge, Sakarya Ovasının doğusundan Gürcistan sınırına kadar uzanır. Büyüklük bakımından bölgelerimiz arasında 3. sırada yer alır. Doğu-batı genişliği en fazla olan bölgemizdir. Bu sebeple doğusu ile batısı arasında yerel saat farkı en fazla olan bölgemizdir.

Yeryüzü şekilleri
Bölgenin yeryüzü şekillerini III. jeolojik devirde Alp kıvrımları sonucu oluşan doğu- batı yönündeki Kuzey Anadolu Dağları Anadolu’nun kuzeyinde bulunan sıradağların umumi adı. Bu bölgede dağlar, batıda Marmara bölgesinde başlayıp, doğuda Güney Kafkasya’ya doğru gittikçe yükselerek, Karadeniz kıyılarına paralel birkaç sıra halinde uzanırlar. Kızılırmak ve Yeşilırmak deltaları, bölgenin geniş ovalarını meydana getirirler. Ovaların hemen gerisinde bulunan kıyı dağlarının yüksekliği, Rize Dağlarında 3500 metreyi aşar ve Kaçkar Tepesinde 3937 metreyi bulur.

Turizm
Karadeniz Bölgesi'nin turizm potansiyellerinin başında tabii güzellikler gelir. Karadeniz kıyıları çok çeşitli bitki ve ağaçlar ile bunların oluşturduğu manzaralara sahiptir. Yaylacılık faaliyetleri son yıllarda gelişen turizm faaliyetlerinden biridir. Bolu Kartalkaya'da ve Ilgaz Dağlarında ve kış turizmi yaygındır. Abant Gölü ile Yedigöller çevresindeki sayfiye yerleri, Bolu, Düzce, Kızılcahamam kaplıcaları, Amasra, Cide, Sinop, Trabzon Sümela Manastırı ve Amasya'da Kral Mezarları yer alan tarihi eserler Karadeniz Bölgesi'nin turizm potansiyellerini oluşturur. Çoruh Nehrinde Rafting yapılmaktadır. Her mevsim yağışlı olmasından dolayı deniz turizmi gelişmemiştir.

1. Doğu Karadeniz Bölümü :
Gürcistan sınırından başlayarak Ordu'nun doğusundaki Melet çayına kadar uzanır. Karadeniz'in en dağlık ve yükseltisinin en fazla olduğu bölümüdür. En fazla yağış alan, kıyı ile iç kesim arasında farklılığın en fazla olduğu bölümdür. Heyelan olayının en fazla olduğu bölümdür. Tarımda makinalaşmanın en az geliştiği bölümdür. Kırsal nüfusun ve dağınık yerleşme şeklinin en fazla olduğu bölümdür. Bölümün en gelişmiş kentleri Rize ve Trabzon'dur. Doğu Karadeniz'in Türkiye ekonomisine en önemli katkıları tarım alanındadır. 

2. Orta Karadeniz Bölümü :
Melet çayından Sinop'un doğusuna kadar uzanır. Doğu Karadeniz Bölümü'ne göre güneye daha fazla sokularak Tokat ve Çorum illerinin büyük bölümleri ile Amasya ilinin tamamını içine alır. Melet Çayından Sinop'un doğusuna kadar uzanır. Doğu Karadeniz Bölümü'ne göre güneye daha fazla sokularak Tokat ve Çorum illerinin büyük bölümleri ile Amasya ilinin tamamını içine alır. Yer şekilleri Doğu ve Batı Karadeniz'e oranla daha sadedir. Dağların yükseltisi azalmış ve dağlar içeriye çekilmiş durumdadır. Bunun sonucunda tarım alanları ve ulaşım çok gelişmiştir. En gelişmiş şehri Samsun'dur.Bölgenin en az yağış alan, kıyı ile iç kesim arasında farklılığın en az olduğu bölümdür. Türkiye ekonomisine katkısı daha çok tarım alanındadır. 

3. Batı Karadeniz Bölümü :
Kızılırmak deltasının batı kenarından başlayıp Adapazarı ve Bilecik'in doğusuna kadar uzanır. Bölüm genel olarak dağlıktır. En gelişmiş şehri Zonguldak'tır. Orman ürünleri ve ormancılık önemli gelir kaynağıdır. Bolu ve Düzce çevresinde çok sayıda kereste fabrikası bulunmaktadır. Zonguldak çevresi maden çıkarımı, Ereğli -Karabük çevresi maden işletmeleri ile Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunur.

izmircikisliturlar.com