0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

Balkan Turu - 7 Gece 8 Gün
BALKAN TURU 2018 - NİSAN'DAN - EKİM'E KADAR (Tüm Tarihler Kesin Hareket)

629.00 € den itibaren fiyatlar
1 ALANA 1 HEDİYE
Kampanya Son Tarih 31.01.2018

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


  • FİYATLAR
  • OTELLERİMİZ
  • İLAVE BİLGİLER
  • FOTO / VİDEO
  • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
NİSAN'DAN - EKİM'E KADAR 2018 HER HAFTA
7 GECE 8 GÜN ERKEN REZERVASYON
EN İYİ FİYAT, OTEL ve HİZMET GARANTİSİ
1 Alana 1 Hediye Kampanyası
629 €
2862 TL
315 €
1433 TL
519 €
2361 TL
265 €
1206 TL
Balkan Turu - 7 Gece 8 Gün

Büyük Balkan 7 Gece 8 Gün 2018 – Her Hafta Kesin Hareket

YUNANİSTAN, MAKEDONYA, KARADAĞ, HIRVATİSTAN, BOSNA HERSEK, SIRBİSTAN, ARNAVUTLUK
Sofya, Köstendil, Kriva Palanka, Kumanova, Üsküp, Belgrad, Şabats, Loznitsa, Zvornik, Vlasenitsa, Sokolats, Sarajevo
Mostar, Konjits, Jablanitsa, Stolats, Poçitel, Trebinje, Dubrovnik, Herceg Novi, Tivat, Kotor, Budva, Sutomore, Bar, İşkodra (Podgorica) İşkodra, Lezhe, Leç, Tiran, Elbasan, Struga, Ohrid, Resne, Manastır, Florina, Selanik, Kavala

BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİNDE MUHTEŞEM TUR ve ŞOK FİYATLARA

1.Gün :  İZMİR - KAPIKULE İzmir'den Her Hafta Cuma, Cumartesi Akşam 19:00 hareket ediyoruz.
Üçyol Otobüs Durakları (Karabağlar Yönüne ) : 19:00 / Ege Üniversitesi Hastane Ana Giriş kapısı : 19:30 / Bostanlı İskele : 20:00
Güzel bir yolculuk ve molalar’la sabah saatlerinde Kapıkule'de oluyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Bulgaristan'a geçiyoruz.

2. Gün: Kapıkule, Sofya, Köstendil, Kriva Palanka, Kumanova, Üsküp
Sabaha karşı Kapıkule Sınır Kapısındaki gümrük ve pasaport işlemlerimizden sonra BULGARİSTAN 'a giriş yapıyoruz. Çok erken saatlerde Haskova, Filibe, Pazarcık üzerinden Başkent SOFYA ’ya ulaşıyoruz. Yürüyerek şehirdeki turumuza başlıyor; BANYABAŞI CAMİİ’ni, SERDİCA ANTİK KENTİ ’nin Kalıntılarını, MİLENYUM ANITI ’nı, NEDELYA KİLİSESİ ’ni, RUSKİ KİLİSESİ ’ni, HÜKÜMET BİNALARI’nı, ÇAR OSVOBODİTEL ANITI ’nı, SOFYA ÜNİVERSİTESİ ’ni, AYASOFYA ’yı görüyor ve ALEKSANDR NEVSKİ KATEDRALİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından KÖSTENDİL, KRIVA PALANKA’nın güzel görüntüleri eşliğinde yol alıyor ve Makedonya’ya giriş yapıyoruz. Ardından Kumanova Muharebelerinin de yaşandığı türkülere konu olan KUMANOVA üzerinden Makedonya’nın başkenti ÜSKÜP’e ulaşıyoruz. Eski Üsküp ile turumuza başlıyoruz. KALE ‘yi, MUSTAFA PAŞA CAMİİ ’ni, KURŞUNLU HAN, ÇİFTE HAMAM, MURAT PAŞA CAMİİ, KAPAN HAN ’ı görerek Eski Çarşı ‘da alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında bu kez yeni ÜSKÜP 'ü gezdikten sonra TAŞ KÖPRÜ ‘yü, BÜYÜK İSKENDER, II.PHILIP heykelleriyle, VMRO'nun ünlü liderlerinden DAME GRUEV, GOTSE DELÇEV, KRIL VE METODY, JUSTINIAN, CAR SAMUEL HEYKELLERİ ‘ni, ZAFER TAKI’nı, yeni yapılan Neoklasik mimarideki birçok binayı görüp, 1910 yılında Gonca Boyacı adıyla Üsküp'te doğan RAHİBE TERASA ANIEVİ'ni ve anıtını ziyaret edip turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ÜSKÜP 'teki otelimizde.

3. Gün: Üsküp, Belgrad
Sabahın erken saatlerinde alacağımız kahvaltının ardından Leskovats üzerinden akşama doğru BELGRAD ’a ulaşıyoruz. Tito'nun övünç kaynağı olan geniş bulvarlı modern Belgrad’ı gezmeye Sırp Ortodoks Kilisesi ’nin kurucusu ST. SAVA ’ya atfedilen KATEDRAL’i ziyaret ile başlıyoruz. Ardından panoramik tur yaparak şehir içinde Belgrad Gökdelenlerini, Hükümet Binalarını, Parlamentoyu, Nato ’nun bombaladığı Genel Kurmay Başkanlığı ve Polis Merkezi’ni görüyoruz. NİKOLA PAŞİÇ MEYDANI ’nı, TERAZİYA MEYDANI ‘nı ve 1867'de Belgrad'ı terk ederken şehri teslim ettiğimiz Knez Mihajlova Anıtı’nın da yer aldığı REPUBLICA MEYDANI ’nı gördükten sonra ÜNİVERSİTE MEYDANI’nda aracımızdan inerek eski şehir üzerindeki turumuza başlıyoruz. Kültür ve sanat şehri olan Belgrad’ın şehir yaşantısını hissetmek ve hareketliliğine ortak olmak için KNEZ MİHAJLOVA CADDESİ ’nde alacağımız serbest zaman sonrası Kalemegdan turumuza başlıyoruz. Sırasıyla; ANAHTAR TESLİM ANITI, BALIKÇI HEYKELİ, FRANSIZ ÖZGÜRLÜK ANITI, ROMA DÖNEMİ SURLARI, KARA GEORGE ve İSTANBUL KAPILARI, DAMAT ALİ PAŞA TÜRBESİ, VİCTOR ANITI, SOKULLU MEHMET PAŞA TÜRBESİ ’ni görüyoruz.  Şarkılara, marşlara konu olan ve ülke ülke gezen Tuna Nehri’nin Sava Nehri ile güzel buluşmasına şahitlik ederken, Sava Nehri üzerine kurulu GAZELA KÖPRÜSÜ, ADA KÖPRÜSÜ, BRANKO KÖPRÜSÜ, PANÇEVO KÖPRÜSÜ’nden SAVAŞ ADASI’na kadar Belgrad’ın olağanüstü manzaraları ile bugünkü turumuzu sonlandırıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BELGRAD 'daki otelimizde. Dileyen konuklarımızla ışıklı Belgrad akşamında tekne turu yapıyoruz. (Ekstra isteğe bağlı aktivite)

4. Gün: Belgrad, Şabats, Loznitsa, Zvornik, Vlasenitsa, Sokolats, Sarajevo
Sabah kahvaltısının ardından uzun ama bir o kadar da keyifli bir yolculuk yapmaya başlıyoruz. Bir süre uçsuz bucaksız SIRBİSTANovalarında yol aldıktan sonra Sava ve Drina Nehirleri ’nin harika manzaraları eşliğinde yavaş yavaş dağlara tırmanıyoruz. Doğu Karadeniz’i andıran yeşilin her tonunu görebileceğimiz dağları aşarak belli noktalardaki vereceğimiz molalardan sonra; ŞABATS, LOZNITSA, ZVORNİK, VLASENITSA, SOKOLATS yoluyla akşama doğru BOSNA-HERSEK ’in Başkenti SARAJEVO ’ya ulaşıyoruz. Yürüyerek turumuza başlıyor ve 1.Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun Veliahtı Arşidük Ferdinand ve Eşi’nin öldürüldüğü LATİNSKA KÖPRÜSÜ ’nü, BAŞÇARŞI CAMİİ ’ni, GAZİ HÜSREV PAŞA KÜLLİYESİ ‘ni (Medrese, Saat Kulesi, Camii, Bedesten, Hamam İle Moriça Han) görerek KATEDRAL ve KANLI PAZAR ’la turumuzu tamamlıyoruz. Bu arada Boşnak Böreği, kahvesi ve Trileçe’nin tadına bakmayı da unutmuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SARAJEVO 'daki otelimizde. Dileyen konuklarımızla akşam Boşnak Gecesi’ne gidiyoruz. (Ekstra isteğe bağlı aktivite)

5. Gün: Sarajevo, Mostar, Konjits, Jablanitsa, Stolats, Poçitel, Trebinje
Sabah kahvaltısının ardından MOSTAR'a doğru hareket ediyoruz. Ardından Jablanitsa’da filmlere konu olan, Neretva’nın sularına gömülen ünlü NERETVA KÖPRÜSÜ’nü görüntülemek için mola veriyoruz. Cennet yeryüzünde varmış dedirtecek yolculuğumuz boyunca JABLANITSA GÖLÜ ve NERETVA NEHRİ bizlere eşlik ederken Mostar'a ulaşıyoruz.  Önce EĞRİ KÖPRÜ ‘yü ardından 1567 'de Mimar Hayrettin'in yaptığı 1993'te Hırvatların yıktığı, 1997-2004 yılları arasında yeniden inşa edilen MOSTAR 'a adını veren ve sembolü olan ünlü MOSTAR KÖPRÜSÜ ’nü, KOSKİ MEHMET PAŞA CAMİİ ’ni, ESKİ KUYUMCULAR ÇARŞISI ’nı (Bugünkü Turistik Çarşı) gördükten sonra POÇİTEL ’e hareket ediyoruz. STOLATS üzerinden Eski Osmanlı köyünün Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyor; Camii, Han, Hamam, Medrese ve Konakları ‘nın bir zamanki sakinlerini düşünürken yapılarının zamana meydan okuyuşuna hayran kalıyoruz. Ardından TREBİNJE ’ye gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün: Trebinje, Dubrovnik, Herceg Novi, Tivat, Kotor, Budva, Sutomore, Bar, İşkodra (Podgorica)
Erken saatlerdeki sabah kahvaltısının ardından önce DUBROVNİK 'e ulaşıyoruz. Burada surları, ONOFRİO ÇEŞMELERİ ’ni, STRADUN CADDESİ ’ni, SAAT KULESİ ’ni, DÜK SARAYI ’nı, GUNDULİC ANITI ’nı, DUBROVNİK MERDİVENLERİ ’ni, SV. VLAH ve SV.IGNATİUS KİLİSELERİ ’ni görüp serbest zaman verdikten sonra HERCEG NOVİ, TİVAT üzerinden UNESCO korumasında olan KOTOR 'a geçiyoruz. KOTOR 'da surları, ARMY, UN, TRIPHON MEYDANLARI ‘nı, SAAT KULESİ ’ni, KARAMPANA ’yı da görüp BUDVA 'ya gidiyoruz. Ardından SUTOMORE ve BAR üzerinden PODGORİCA ’ya ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Sezon yoğunluğuna bağlı olarak konaklamamız İŞKODRA & PODGORICA & BUDVA ‘da yapılabilmektedir.)

7. Gün: (Podgorica), İşkodra, Lezhe, Leç, Tiran, Elbasan, Struga, Ohrid
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra yola çıkıyor ve ARNAVUTLUK ’a giriş yapıyoruz. İŞKODRA ve LEZHE, LEÇ üzerinden başkent TİRAN 'a yönelirken ARNAVUTLUK ’un güzel görüntülerinin eşliğinde keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Tiran’da ise; Süleyman Brajini Paşa’nın 1618’de oluşturduğu Külliye’nin çevresinde kurulan bu kentte, İtalyan mimarların yaptığı Bakanlık Binaları ’nı, İskender Bey Meydanı’nı, Ethem Bey Camii’ni, Saat Kulesi ile Üniversite Binası’nı görüyoruz. Turumuzu tamamlayarak, Elbasan yolu ile Kafasan Sınır Kapısını geçerek OHRİD ’ye ulaşıyor ve havanın durumuna göre tekne turuna (Ekstra isteğe bağlı aktivite) başlıyoruz. Turumuz boyunca Işık Kenti OHRİD ’i, ÇAR SAMUEL KALESİ ’ni, TİTO’nun KONUKEVİ ’ni, SV.JOVAN KANEO KİLİSESİ ’ni ve koyunu görerek iskeleye yanaşıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki OHRİD GÖLÜ ’nden izlediğimiz bu güzel ve şirin kenti bu kez yürüyerek gezmeye başlıyoruz. İskeledeki heykel grupları hakkında bilgi aldıktan sonra, Roma Yolu’nun üzerine kurulan; “Safranbolu Evleri” olarak anılan Osmanlı sivil mimarisinin güzel örnekleri arasında OHRİD ’nin sakin ve dingin sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz.  HOLY MOTHER BOLNICHKA KİLİSESİ ’nin yanından geçerek dönemin ünlü yapısı ST. SOPHIA KİLİSESİ ’ne ulaşıyoruz. Ardından yine sokaklar arasında yürüyerek çarşıya gidiyoruz. Alışveriş için alacağımız serbest zamanın sonrasında yıllara meydan okumuş çınar ağacında buluşarak HALVETİ TEKKESİ, ALİ PAŞA CAMİİ ’ni görerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız OHRİD ‘deki otelimizde.

8. Gün: Ohrid, Resne, Manastır, Florina, Selanik, Kavala
Sabah kahvaltısının ardından OHRİD ’e veda ederek ayrılıyoruz. RESNE’nin güzel elma bahçeleri arasında ilerlerken Resneli Niyazi’yi anıyor ve MANASTIR 'a doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Atatürk'ün liseyi okuduğu MANASTIR ASKERİ İDADİSİ oluyor. Ardından ŞİROKE SOKAK boyunca yürüyüş yaparak MANASTIR ’ın ortasındaki havuza ulaşıyoruz. Meydanı süsleyen; SAAT KULESİ, HEYKELLER, İSHAKİYE CAMİİ, YENİ CAMİ, ÇEŞME ve HAVUZ ’u gördükten sonra Niki Sınır Kapısına doğru yöneliyoruz. Necati CUMALI’nın da doğum yeri olan FLORİNA’nın içinden geçerek sınırdaki pasaport işlemlerimizden sonra YUNANİSTAN ’a giriş yapıyoruz. Bu kez güzel İzmir’imizin ikizi SELANİK 'te; ATATÜRK EVİ ’ni ziyaret ettikten sonra BEYAZ KULE ’yi, ROTONDA ’yı, SURLARI ve KORDON ‘u görerek turumuzu tamamlıyoruz. KAVALA 'da; KAVALALI MEHMET ALİ PAŞA EVİ ’ni, ANITI ’nı ve bugün beş yıldızlı otel olan ve imaret adıyla ünlenen külliyesini görüp ülkemize giriş yapmak üzere sınıra gidiyoruz. Meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Daha sonra, İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan – Gelibolu - Çanakkale üzerinden gece geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka turda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
* 4* ve 5* Otellerde 6 Gece Otel Konaklaması
* 6 Sabah Kahvaltısı ve 6 Akşam Yemeği 
* Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Seyahat Sigortası 

FİYATLARA  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Vize Ücreti ve Servis Ücreti (120 Euro) Yeşil Pasaporta vize yoktur
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli - 15 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada gümrükte  ödenir )
* Öğle Yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* Kotor ve Dubrovnik Girişleri (Toplamı 35,-Euro)
* 65 Yaş üzeri misafirler için ek sür prim sigorta ücreti farkı alınır. 

 

MANASTIR - (BİTOLA) - MAKEDONYA

"Konsolusluklar Şehri"
Yunanistan-Makedonya sınırından yaklaşık olarak 14 kilometre uzaklıktaki Bitola'da VİZEYE gerek yok.
Şehirde çok sayıda uluslararası konsolosluk olduğundan, konsolosların kenti olarak da anılıyor.
Alışverişlerde, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : DENAR  ( 1 EURO = 62 DENAR )

OHRİD - MAKEDONYA
"Balkanların İncisi"
Makedonya’nın turizm merkezi olmuş Ohrid'de VİZEYE gerek yok.
Makedonya’nın güneyinde yer alan kent, denizden 700 metre yükseklikteki Ohri Gölü'nün kenarında yer alır.
Alışverişlerde, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : DENAR  ( 1 EURO = 62 DENAR )

ÜSKÜP - MAKEDONYA
"Dostluk Şehri"
Üsküp Makedonya’nın başkenti, gururu, incisi. Üsküp'te VİZEYE gerek yok.
Makedonya’nın kuzey yakasında konumlanmış olan, Kosova’nın samimi komşusu Üsküp Vardar Nehri ile taçlanmış bir baş şehir.
Alışverişlerde, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : DENAR  ( 1 EURO = 62 DENAR )

BUDVA - KARADAĞ
"Adriatik'in İnci Şehri"
Budva, Adriyatik Denizi kıyılarındaki en eski yerleşim yerlerinden biri. Budva'da VİZEYE gerek yok.
Budva, kendine özgü mimarisi ile iki bin beş yüz yıllık geçmişini yansıtmakta.
Alışverişlerde, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : EURO

DUBROVNİK - HIRVATİSTAN
“Cennetin Yeryüzündeki Görüntüsü”

Hırvatistan’ın bu turistik ve doğa harikası şehrine girmek için VİZEYE gerek var.
Bu şehirde marketlerden alışveriş yapmak için ilk önce elinizdeki parayı onların para birimine çevirmelisiniz.
Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : KUNA  ( 1 EURO = 8 KUNA )

SARAY BOSNA - BOSNA HERSEK
“Balkanların En Gözde, Kültür ve Turizm Şehri”

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna, şehrine girmek için VİZEYE gerek yok.
Bosna Hersek federasyonu cumhuriyetinin ortak hukuki başkenti hükmünde.
Alışveriş, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : KM  ( 1 EURO = 2 KM )

BELGRAD - SIRBİSTAN
“Beyaz Şehir

Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş olan Belgrad şehrine girmek için VİZEYE gerek yok.
Güneydoğu Avrupa’nın en büyük kentlerinden olan Belgrad, adının anlamı gibi Beyaz Şehir. 
Alışveriş, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : DİNAR  ( 1 EURO = 120 DİNAR )

SELANİK - YUNANİSTAN
“Ata'nın Doğum Yeri

Kuzey Yunanistan da Vardar'ın denize döküldüğü körfezde kurulan şehrine girmek için VİZEYE gerek var.
Thessaloniki yani Selanik Yunanistan’ın 2. büyük kenti ismi ise Büyük İskender’in kız kardeşi Thessalonike’den gelmekte.
Alışveriş, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
PARA BİRİMİ : EURO 

************************************************************************************************************************************************


Yurtdışı Turuna Çıkarken :

* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. 

* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.

* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar. 

* Seyahatiniz boyunca pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi yanınızdan ayırmayınız.

* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15,-TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir. 

** OHAL durumu nedeni ile yukarıdaki prosedür uygulamada değişiklik gösterebilir.  ****Yurtdışı çıkış işlemleri tamamen pasaport polisinin idaresindedir. Bu uygulamaların zaman alması ve havalimanına girişlerde ekstra kontrol olmasından dolayı, havalimanı yetkilileri ve pasaport polisleri tarafından uçuştan en az 2-3 saat önce havalimanında bulunulması önerilmektedir. *****

** KARETUR, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

 

 

 

izmircikisliturlar.com