0232 441 7 600  - 0545 300 6 065

ORTA AVRUPA TURU BERLİN PROGRAMLI
28 Nisan 2018 - 30 Haziran 2018 - 28 Temmuz 2018 - 01 Eylül 2018 - 27 Ekim 2018

499.00 € den itibaren fiyatlar
EN İYİ FİYAT
Kampanya Son Tarih 15.12.2017

Avantajlı taksit seçenekleri için lütfen arayınız.


  • FİYATLAR
  • OTELLERİMİZ
  • İLAVE BİLGİLER
  • FOTO / VİDEO
  • YORUMLAR
Açıklama İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk (3-12 Yaş)
28 Nisan 2018
BERLİN KONAKLAMALI
599 €
2815 TL
599 €
2815 TL
799 €
3755 TL
499 €
2345 TL
30 Haziran 2018
BERLİN KONAKLAMALI
599 €
2815 TL
599 €
2815 TL
799 €
3755 TL
499 €
2345 TL
28 Temmuz 2018
BERLİN KONAKLAMALI
599 €
2815 TL
599 €
2815 TL
799 €
3755 TL
499 €
2345 TL
1 Eylül 2018
BERLİN KONAKLAMALI
499 €
2345 TL
499 €
2345 TL
649 €
3050 TL
399 €
1875 TL
27 Ekim 2018
BERLİN KONAKLAMALI
499 €
2345 TL
499 €
2345 TL
649 €
3050 TL
399 €
1875 TL
ORTA AVRUPA TURU BERLİN PROGRAMLI

28 Nisan 2018 - 30 Haziran 2018 - 28 Temmuz 2018 - 01 Eylül 2018 - 27 Ekim 2018

  

1. Gün : İzmir Havalimanı - Budapeşte

İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz. Gerekli bagaj ve check in işlemleri sonrasında, Budapeşte’ye uçuyoruz. Yerel saat ile öğle saatlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye varıyoruz. Bizi bekleyen aracımızla Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz. şehir turunda görülecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias kilisesi, Elizabeth Köprüsü vardır. Turlarımızın ardından geceleme Budapeşte’deki otelimizde.

Akşam dileyen konuklarımız ile birlikte Tuna Nehri Turu yapıyoruz, hatıralarımıza unutulmayacak bir tur kazıyoruz.

2. Gün Budapeşte - Estergon - Visegrad - Szentendre – Budapeşte

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra olarak Estergon Visegrad Szentendre Turuna başlıyoruz. Şiirlere ve marşlara konu olan Estergon’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Estergon’a varıyoruz. Mehterin kösünü gümbür gümbür gümbürdettiği Estergon Kalesi ve Macar Kralların taç giydiği Katedralini geziyoruz. Estrergon'dan ayrılıp Vişegrad’a hareket ediyoruz. Vişegrad Kalesini geziyoruz. Ardından şirin bir tatil yeri olan Szentendre Köyü’nde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Turlarımızın ardından geceleme Budapeşte’deki otelimizde.

Budapeşte Konaklama Arzu edenler için ekstra Çigan Gecesi yemekli ve içkili.

3. Gün :  Budapeşte – Bratislava – Viyana

Sabah Kahvaltımızın ardından Budapeşte’den ayrılıyoruz. Yolumuz üzerindeki Muhteşem şehir Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti,  Grassalkovich  Palace, Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava turumuzun ardından Viyana’ya varıyoruz. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Kraliçe Sisi’nin müzesinden sonra alışveriş için serbest zamanımız oluyor. Konaklamamız Viyana’da ki otelimizde.

4. Gün : Viyana – Prag

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, otelden ayrılıyoruz. Yol güzergâhında onlarca manzara eşliğinde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a ulaşıyoruz. Prag şehir turunda Hradcany  Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Prag Konaklama. 
Arzu eden misafirlerimizle ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu.

5. Gün : Prag – Karlova Vary – Prag

Sabah Kahvaltımızın ardından turumuzda öncelikle Dünyaca ünlü Lapis Elmasın Çek cumhuriyeti fabrika satış mağazasını ziyaret ediyoruz. Burada birbirinden değerli taşların sergilendiği mağazada indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. Mağazada verilecek serbest zamanın ardından Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turu. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Prag Konaklama
Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. 
Arzu eden misafirlerimizle ekstra  Ortaçağ gecesi yemekli.

6. Gün : Prag – Dresden – Berlin

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, Almanya’ya doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Almanya’nın Dresden kenti.  Elbe kıyısındaki, kuzeyin Floransası denilen, Almanya’nın Saksonkarya eyaletinin merkezi Dresden’i geziyoruz. Zwinger’in Barok Bahçeleri, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı, Frauenkirche ile Goethe’nin Avrupa’nın balkonu dediği terası görüp, Dresden şehir turumuzu tamamlıyoruz. Yol güzergâhında onlarca manzara eşliğinde Berlin’e varıyoruz. Almanya’nın en büyük kenti ve başkenti olan Berlin’de turumuza başlıyoruz. Berlin turunda göreceğimiz yerler arasında; Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Kreuzberg, Schöneberg ve Doğu Berlin'de ise Unter den Linden bulunmaktadır. Geceleme Berlin’deki otelimizde.

7. Gün : Berlin – İzmir

Sabah kahvaltımızdan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Misafirlerimize Berlin’de vereceğimiz serbest vaktin ardından Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanında ki bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından tarifeli uçağımız ile İzmir’e hareket ediyoruz. Bir başka gezide görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

***Tur rehberimiz veya acentamız gerekli gördüğü taktirde gezi programının içeriği aynı kalma şartıyla, gezide güzergah değişikliği yapabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- Berlin / Budapeşte uçak biletleri,
- Uçuş ve Liman Vergileri,
- Belgrad ve Budapeşte Havalimanı Otel Transferleri,
- Oteller’de 6 Gece Konaklama, Sabah Kahvaltıları (6)
- Seyahat ve Sağlık Sigortası Güvence paketi,
- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri.


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Müze, ören yeri, milli park giriş ücretleri
*Öğle yemekleri ve akşam yemekleri
*Akşam ekstra eğlence tur programları
*Schengen vizesi ve hizmet bedeli (Yeşil Pasaport sahiplerine vize uygulaması yoktur.)
*Seyahat iptal, devir, güvence paketi 15 Euro
*Yurtdışı çıkış fonu 15 TL (Bankaya yatırılmalıdır.)

Karetur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.

***********************************************************************************

VLTAVA NEHRİNDE TEKNE GEZİSİ 35 EUR

Prag'da ki gecenizi oldukça değişik ve etkileyici bir atmosferde değerlendirmek isterseniz bu yemekli, müzikli gemi gezimiz size göre. Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası'nı seyrederek ve müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyeceksiniz. Sonrasında isteyenler şehir merkezine yada otelimize gidebilirler.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Gemi Gezisi + Açık Büfe Yemek + Hoşgeldin İçkisi + İlk İçecek + Rehberlik

ORTAÇAĞ GECESİ 55 EUR

Eski ortaçağ Hanında, et çeşitleri, limitsiz şarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra geceyarısı otelimize dönüyoruz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Şato Gezisi + Yemek + Limitsiz İçecek + Show + Müzik + Rehberlik

TUNA NEHRİNDE TEKNE TURU 25 EUR

Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri'nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içkilerinizin tadına bakarken en güzel fotograflarınızı çekebilirsiniz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + 1 İçecek + Rehberlik

ÇİGAN GECESİ 45 EUR

Şarapları ve şarap mahsenleri ile ünlü olan Borkatakomba bölgesindeki restaurantta önce dünyanın en büyük şarap fıçısını görecek ve sonra restauranta geçeceğiz. Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerinde katılacağı showların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi

Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + Limitsiz İçecek + Rehberlik

Yurtdışı Turuna Çıkarken :


* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir. 

* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.

* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar. 

* Seyahatiniz boyunca pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi yanınızdan ayırmayınız.

* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15,-TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir. 

* KAMU ÇALIŞANI olup Normal ve Yeşil Pasaportlu Misafirlerimizin çalıştıkları kurumdan ‘’YURT DIŞINA ÇIKMASINA MANİ BİR DURUM YOKTUR’’ İbaresi yer alan izin belgelerinin orijinal ıslak imzalı hali yanlarına almaları ve yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir. Ayrıca KAMU ÇALIŞANI EŞİ VE ÇOCUKLARI içinde izin yazısı alması gerekmektedir.

** OHAL durumu nedeni ile yukarıdaki prosedür uygulamada değişiklik gösterebilir.  ****Yurtdışı çıkış işlemleri tamamen pasaport polisinin idaresindedir. Bu uygulamaların zaman alması ve havalimanına girişlerde ekstra kontrol olmasından dolayı, havalimanı yetkilileri ve pasaport polisleri tarafından uçuştan en az 2-3 saat önce havalimanında bulunulması önerilmektedir. *****

** KARETUR, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

izmircikisliturlar.com