• Balkan Turu Uçaklı - Vizesiz

UÇAKLI BALKAN TURU (Vizesiz) HER HAFTA CUMARTESİ
İzmir, İstanbul, Ankara’dan Her Hafta hareketli Lüks Otellerde
KUZEY MAKEDONYA, ARNAVUTLUK, KARADAĞ, HIRVATİSTAN, BOSNA HERSEK, SIRBİSTAN
EXTRA TUR YOK – KAMPANYA ERKEN REZERVASYON

* 2 Gece Ohrid, 1 Gece İşkodra , 1 Gece Trebinje veya çevresi, 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Üsküp
* Toplam 7 gece konaklama 3*, 4* Otel Kategorisinde
* Sabah kahvaltıları – Akşam Yemekleri – Balkan Gecesi
* Ohrid Tekne Turu – Resne ve Manastır Turu St. Naum Turu
* Blagaj turu – Poçitel Matka Kanyonu Turu –
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 • İzmir Çıkışlı Vizesiz Uçaklı Balkan Turu

  UÇAKLI BALKAN TURU (Vizesiz) HER HAFTA CUMARTESİ
  İzmir, İstanbul, Ankara’dan Her Hafta hareketli Lüks Otellerde
  KUZEY MAKEDONYA, ARNAVUTLUK, KARADAĞ, HIRVATİSTAN, BOSNA HERSEK, SIRBİSTAN

  * 2 Ohrid, 1 İşkodra, 1 Trebinje,çevresi, 1 Saraybosna, 1 Belgrad, 1 Üsküp Gece  Konaklama
  * Toplam 7 gece konaklama 3*, 4* Otel Kategorisinde
  * Sabah kahvaltıları – Akşam Yemekleri – Balkan Gecesi
  * Ohrid Tekne Turu – Resne ve Manastır Turu St. Naum Turu
  * Blagaj turu – Poçitel Matka Kanyonu Turu –
  * Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

  1. GÜN : İZMİR – OHRİD (Kuzey Makedonya)
  İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Onur Air kontuarından yapılacak biniş işlemlerinin ardından Onur Havayolları özel seferi ile Makedonya’nın incisi Ohrid’e hareket. Ortalama 1 saat sürecek uçuşumuzun ardından yerel saat ile 20:30’da Makedonya’nın en güzel şehrine varıyoruz. Alanda bekleyen özel araçlarımız otelimize hareket ediyoruz, Otelimize yerleştikten sonra serbest zamanda, bu güzel şehrin muhteşem sokaklarında yada göl kıyısında yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde..

  2. GÜN : OHRİD – RESNE – MANASTIR – OHRİD (Kuzey Makedonya)
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Resne-Manastır turu için otelimizden hareket ediyoruz. Resne Roma İmparatorluğu zamanında buradan yol geçmesi için inşa edilmiş küçük bir yerleşim yeridir. Daha sonrasında Bizans ve Bulgar Krallığının eline, sonrasında ise Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyetine geçmiştir. Resne’de Resne’li Niyazi Bey’in Sarayı’nı göreceğiz. II. Meşruiyet’in ilanı ile beraber “Hürriyet Kahramanı” diye anılmış Niyazi Bey ayrıca Resne’de görkemli bir Saray yaptırmıştır. Fakat ileri yıllarda, koruması tarafından nedeni bilinmeyen bir şekilde öldürülünce halk arasında “ne şehittir ne gazi, pisi pisine gitti Niyazi” söylemleri dolaşmıştır. Ardından Manastır’a hareket ediyor ve Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’ yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiye ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Burası 19. yüzyılda ordusunu modernleştirmeye çalışan Osmanlı Devleti’nin açtığı askeri okullardan sadece birisidir. Benzeri okullar İmparatorluğun diğer önemli şehirlerinde de açılmıştır. 1896 ve 1898 yıllarında burada eğitim gören Mustafa Kemal ile beraber, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önemli üyelerinin bir bölümü de burada eğitim görmüştür. Turumuzun ardından Ohrid’e geri dönüş ve panoramik Ohrid şehir turumuz başlıyor. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Bulgar Kralı Boris’in Hristiyanlığa geçişini temsil eden 1000 yıllık Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, 14. yüzyılda inşa edilmiş Osmanlı Mimari yapılarının yıkılıp yeniden Hristiyanlık adına inşa edilmesiyle oluşturulmuş St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, 1967 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınan, bölge halkı tarafından “Aziz George Gününde” ziyaret edilen Sinan Çelebi Türbesi, içerisinde 1000 yıllık çınarları barındıran Çınar Meydanı,  Osmanlı zamanında içerisinde ticaretin Türkçe olarak yapıldığı, günümüzde dahi bünyesinde bir çok Türk mimari ve dükkanı barındıran Türk Çarşısı, 18. ve 19. yüzyıl Osmanlı Mimarisinin güzel bir örneği olan Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve tatlı, şirin Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Ardından Ohrid Tekne turumuz için hareket ediyoruz. Ohrid’i,  bir de göl üzerinden gözlemleyebilecek, nefes kesen manzaraları fotoğraflama şansı elde edeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Akşamleyin Makedon dansı, müziği ve şovlarıyla süslü Balkan Gecemizde doyasıya eğlenecek, akşam yemeğimizi burada alacağız. Sonrasında dinlenmek için otelimize çekileceğiz.
  Resne – Manastır Turu DAHİL !!!  + Ohrid Tekne Turu DAHİL !!!  +  Balkan Gecesi DAHİL !!!

  3. GÜN : OHRİD – St. NAUM (Kuzey Makedonya) / TİRAN – İŞKODRA (Arnavutluk)   
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık yarım saatlik yolculukla St. Naum’a ulaşıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St.Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Sarı Saltuk Türbesi bölgeye İslamiyetin yayılmasında önemli bir rol oynamış derviş Sarı Saltuk için inşa edilmiş bir Osmanlı mimarisidir. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Aziz Naum turumuzun ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a doğru yola çıkıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Tiran’a varıyoruz. Akabinde şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa’daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii’yi ziyaret edeceğiz. Burası Tiran’da inşa edilen 8 büyük camiden biri olmakla beraber ayakta kalan tek büyük camidir. Sonrasında ortasında İskender Bey Anıtı’nın ve Monarşi döneminde inşa edilmiş önemli binaların bulunduğu İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen fakat bugün hemen yanınd, türbeyi gölgeleyen bir gökdelen yüzünden tehlike altında olan Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen 6 Anıtı. Son olarak da Osmanlı İmparatorluğu’nun Arnavutluk’taki hakimeyitinin ve Tiran’ın bir sembolü, 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılmış, yakın bir zamanda Arnavutluk’ta yaşanan misyonerlik ve Hristiyanlaştırma faaliyetleri ile birlikte tepesine bir haç konulmuş Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tiran turumuzun bitişi ile İşkodra’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde. St. Naum Turu DAHİL !!! 

  4. GÜN : İŞKODRA (Arnavutluk) / Sv. STEFAN – BUDVA – KOTOR (Karadağ) / TREBİNJE (Bosna Hersek)
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde turizme kazandırılan Sveti Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola vereceğiz. St. Stefan tarihsel olarak Pastrovici kabilesine ait bir yerleşim yeri iken Osmanlıların saldırabileceği endişesi ile Venedik Cumhuriyeti’ne katılmıştır. Tarih boyunca korsanların ikamet ettiği bir ada olmuş fakat daha sonrasında yapay olarak karaya bağlanmıştır. Sonrasında muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva şehir turumuza başlıyoruz. Burası Adriyatik kıyılarındaki en eski yerleşim yerlerinden biri olup tam 2500 yıllıktır. Günümüzde Karadağ turizminin de merkez noktalarından kabul edilir. Budva’ya varınca merkezinde kale içerisinde kurulmuş olan, eski şehre giriyoruz. Tarihi Antik Yunan Kolonistlerinden tutun da Bizans ve Venediklilere, sonrasında Osmanlı İmparatorluğuna, Napolyon savaşları sırasında çok kısa bir süreliğine de olsa Fransa’ya ve Avusturya-Macaristan İmparatorluğunun hükmü altında kalmıştır. Burada yapacağınız yürüyüş turunda Eski Şehir olan Kaleyi gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından sonraki durağımız önemli tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor oluyor. Kotor’da Romalılar tarafından M.Ö 168’de kurulmuş, antik adı “Acruvium” olan eski şehir StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Trebinje’ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
  ** Bölgedeki yoğunluğa göre konaklamalar Trebinje, Medugorje veya Mostar olabilir.

  5. GÜN : TREBİNJE – POÇİTEL – BLAGAJ – MOSTAR – SARAYBOSNA (Bosna Hersek) 
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Poçitel’e hareket ediyoruz. Türk köyü olan Poçitel’de vereceğimiz çay molamızın ardından bu güzel, küçük köyü gezip Mostar’a devam ediyoruz. Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü‘nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Sonrasında Koska Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Avrupa’nın en güçlü su kaynağını Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz. Ardından asırlar boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Burada avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camiini geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii ziyaretimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Ardından Saraybosna’nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Boşnak Gecesi yaşayacağız. Blagaj Turu DAHİL !!!   +  Boşnak Gecesi DAHİL !!!

  6. GÜN : SARAYBOSNA (Bosna Hersek) / BELGRAD (Sırbistan) 
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp eşsiz manzaralar eşliğinde Belgrad’a hareket ediyoruz. Canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü, Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Burada ilk olarak; Türkçe Kale Meydanı‘ndan gelen Kalemegdan’ı geziyoruz. Burası şehir ile kaleyi birbirinden ayıran, Osmanlı Ordusunun talim ve savaş öncesi ordusunu burada toparladığı düzlük bir arazidir. Sonrasında içerisinde antik çağdaki kılıç, zırh ve çeşitli askeri tehçizatlardan tutun da modern savaşlarda kullanılan en yeni silahlara kadar her türlü askeri silah ve ekipmanın saklanıp, sergilendiği Askeri Müze, kentin güneydoğusunda, bugünkü Ulusal Tiyatro’nun karşısında yer alan İstanbul Kapı, 18. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş, Sırpça’ya “Sahat Kula” olarak geçmiş Saat Kulesi, Avusturya Devletine karşı yapılmış Petrovaradin Muharebesinde şehit olmuş Damat Ali Paşa Türbesi, 18. yüzyıldan itibaren Zindan’a giriş olarak kullanılmış Zindan Kapı, Zindan Kapısına köprü ile bağlanan Leopold Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, 1405’te inşa edilmiş Sırp Despotu Stefan Lazerevic Anıtı, Belgrad Kalesi’nin Orta çağ’dan kalma ayakta kalan tek kulesi olan Nebojsa Kulesi, aynı yerde bulunan eski kilisenin eskidiği gerekçesiyle yıkılması ve yerine yenisinin yapıldığı, Sırp Ortodoks Mimarisinin en önemli yapılarından olan Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  7. GÜN : BELGRAD (Sırbistan) / ÜSKÜP (Kuzey Makedonya)
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor.  Avrupa’nın en eğlenceli küçük başkentlerinden, Vardar vadisi üzerinde, Vardar nehrinin iki kıyısında bulunan Üsküp ilk olarak adını burayı fetheden Roma İmparatorluğundan almıştır ve eski ismi “Scupi”dir. Zaman içerisinde ismi değişmiş ve bugün Makedonlar tarafından “Skopje” olarak anılır. Makedonya’nın kültürel, ekonomik, politik ve akademik merkezidir. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında; 1500 yılında inşa ettirilmiş, kubbesinin tahrip olması nedeni ile üzerine piramit bir çatı eklenmiş, minaresinin 45 metreye varan uzunluğu ile Rumeli’deki en uzun minareli, eşsiz bir cami olan Yahya Paşa Camii, adını Rumeli’de bir çok yapı inşa ettirmiş olan İsa Bey’den alan İsa Bey Camii, II. Bayezit’in Veziri Mustafa Paşa tarafından yaptırılmış Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, ismini Osmanlıca’da malları tartmak için kullanılan Kab-ban isimli aletten almış Kapan Hanı, ismini yakındaki bir doğal kaynaktan alan Sulu Han ve esasında Roma devrinde inşa edilmiş olup, sonrasında Osmanlı döneminde tekrardan daha sağlam bir şekilde inşa edilmiş 214 metrelik Taş Köprü bulunuyor. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Üsküp‘te tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  8. GÜN : ÜSKÜP – TETOVA – OHRİD (Kuzey Makedonya) – İZMİR
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp, yol üzerinde eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu ilk durağımız. Bu turumuzda Matka’nın nefes kesen manzaralarında resim çekebilme, dinlenme ve dilerseniz yüzme şansı elde edebilirsiniz. Daha sonra yol üzerinde Tetova’daki (Kalkandelen) molamızda Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Tur bitiminde havalimanına hareket ediyoruz. Buradaki işlemlerimizin ardından uçağımıza yerleşip  bir sonraki turlarımızda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
  * İzmir – Ohrid gidiş / Ohrid – İzmir dönüş AKTARMASIZ – DİREK uçak bileti
  * 2 Gece Ohrid, 1 Gece İşkodra , 1 Gece Trebinje veya çevresi, 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 gece konaklama – 3* ve 4* Kategorisinde Oteller
  * Sabah kahvaltıları – Akşam Yemekleri
  * Ohrid Tekne Turu – Resne ve Manastır Turu
  * St. Naum Turu-  Balkan Gecesi
  * Blagaj turu – Poçitel Turu – Matka Kanyonu Turu
  * Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

  FİYATA DAHİL OLAMAYAN HİZMETLER
  * Yurtdışı çıkış harcı
  * Seyahat sağlık sigortası
  * Kişisel harcamalar

   

  BALKAN TURUNDA GEZİLEN YERLER HAKKINDA BİLGİLER
  OHRİD – MAKEDONYA
  “Balkanların İncisi”
  Makedonya’nın turizm merkezi olmuş Ohrid’de VİZEYE gerek yok.
  Makedonya’nın güneyinde yer alan kent, denizden 700 metre yükseklikteki Ohri Gölü’nün kenarında yer alır.
  Alışverişlerde, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
  PARA BİRİMİ : DENAR  ( 1 EURO = 62 DENAR )
  ÜSKÜP – MAKEDONYA
  “Dostluk Şehri”
  Üsküp Makedonya’nın başkenti, gururu, incisi. Üsküp’te VİZEYE gerek yok.
  Makedonya’nın kuzey yakasında konumlanmış olan, Kosova’nın samimi komşusu Üsküp Vardar Nehri ile taçlanmış bir baş şehir.
  Alışverişlerde, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
  PARA BİRİMİ : DENAR  ( 1 EURO = 62 DENAR )
  BUDVA – KARADAĞ
  “Adriatik’in İnci Şehri”
  Budva, Adriyatik Denizi kıyılarındaki en eski yerleşim yerlerinden biri. Budva’da VİZEYE gerek yok.
  Budva, kendine özgü mimarisi ile iki bin beş yüz yıllık geçmişini yansıtmakta.
  Alışverişlerde, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
  PARA BİRİMİ : EURO
  DUBROVNİK – HIRVATİSTAN
  “Cennetin Yeryüzündeki Görüntüsü”

  Hırvatistan’ın bu turistik ve doğa harikası şehrine girmek için VİZEYE gerek var.
  Bu şehirde marketlerden alışveriş yapmak için ilk önce elinizdeki parayı onların para birimine çevirmelisiniz.
  Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
  PARA BİRİMİ : KUNA  ( 1 EURO = 8 KUNA )
  SARAY BOSNA – BOSNA HERSEK
  “Balkanların En Gözde, Kültür ve Turizm Şehri”

  Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna, şehrine girmek için VİZEYE gerek yok.
  Bosna Hersek federasyonu cumhuriyetinin ortak hukuki başkenti hükmünde.
  Alışveriş, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
  PARA BİRİMİ : KM  ( 1 EURO = 2 KM )
  BELGRAD – SIRBİSTAN
  “Beyaz Şehir

  Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş olan Belgrad şehrine girmek için VİZEYE gerek yok.
  Güneydoğu Avrupa’nın en büyük kentlerinden olan Belgrad, adının anlamı gibi Beyaz Şehir.
  Alışveriş, Restoran ve Kafelerde Euro geçiyor.
  PARA BİRİMİ : DİNAR  ( 1 EURO = 120 DİNAR )
  Yurt Dışı Çıkışları Hakkında Önemli Hatırlatma;
  * KARETUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
  Tur programı KARETUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
  Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan KARETUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
  * Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebinde bulunmamaları rica olunur.
  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
  Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
  * Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
  * Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 30 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
  * Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir.
  * KARETUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak KARETUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
  * Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
  * Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
  * Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
  * İsteğe bağlı seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi : sigorta içeriğinde kabul edilen ve belgelendirilebilen nedenlerden dolayı misafirlerimizin turu iptal edebilmesi (her koşulda, vize reddinde %25, diğer hallerde %15 muhafiyet ile), tur sırasında sağlık sorunları, bagaj kaybı ve hasarı v.b. konuları güvence altına alan sigorta paketidir. Detayları sorunuz.
  * 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
  * Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
  * Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15 TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.
  * 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar.

   

ÜCRETE DAHIL OLAN HIZMETLER

   • * 4*-5* Lüks Otellerde Konaklama
   • * İzmir’den – Ankara’dan – İstanbul’dan Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri
   • * 6 Otellerde Konaklama – 6 Sabah Kahvaltısı – 6 Akşam Yemekleri
   • * Lüks Otobüsler İle Ulaşım ve Tüm turlar
   • * Tur Programında belirtilen Tüm Geziler
   • * Türkçe Rehb

ÜCRETE DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

  • * Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
  • * Dubrovnik (25.€), Gezi ücretleri (Vizesi olan ve yeşil pasaportlular için)
  • * Müze ve Ören Yeri Girişleri
  • * Yurtdışı Çıkış Harcı
  • * 65 Yaş üzeri misafirler için ek sür prim sigorta ücreti farkı alınır.

Tur Fiyatları

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatakİki Yetişkin Yanında
1. Çocuk
İki Yetişkin Yanında
2. Çocuk
15.05.2021Müsait549 €749 €549 €3 – 12 Yaş 449 €3 – 12 Yaş 449 €
KAMPANYADA SON 3 GÜN!