• Balkan Turu Uçaklı - Vizesiz

~ VİZESİZ ~

Uçaklı Balkan Turu 6 Gece 7 Gün
OHRİD’DE MAKEDON GECESİ ve TEKNE TURU HEDİYE !!!
BALKAN TURLARI – ERKEN REZERVASYON BAŞLADI…
* Bölgenin en iyi Otellerinde Konaklama FARKI İLE…!!!
* 6 Sabah Kahvaltısı ve 6 Akşam Yemeği … DAHİL…!!!
* Ohrid’de Muhteşem Tekne Turu (Hediye) FARKI İLE…!!!
* Ohrid’de Makedon Gecesi (Hediye) FARKI İLE…!!!
* Tüm Şehir Girişleri ve Otel vergileri dahil…!!!
* Kotor ve Budva Gezileri Ücretsiz…!!!
Uçakla Balkan Turu 1 Kişi 439,-Euro
5* ve 4* En İyi Oteller ve Kadromuzla Muhteşem Program
 MAKEDONYA, ARNAVUTLUK, KARADAĞ, HIRVATİSTAN, BOSNA-HERSEK, SIRBİSTAN

6 GECE 7 GÜN FİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı 529 439 Euro
İleve Yatak 3. Kişi 529439 Euro
Tek Kişilik Oda 729629 Euro
03 – 12 Yaş Çocuk 449339 Euro
TUR TARİHLERİ
Nisan’dan Ekim’e 2019 Her Cumartesi 
UÇAKLI TUR KESİN HAREKET

Üsküp, Ohrid, Budva, Kotor, Dubrovnik, Poçitel, Mostar, Saraybosna, Belgrad
MUHTEŞEM TUR ve ŞOK FİYATLARA Tüm Akşam yemekleri Dahil 
BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİ & EN İYİ FİYAT GARANTİSİ & %100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
1. Gün : TÜRKİYE – Üsküp (Makedonya) :

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali Karetur Kontuarı önünde saat 05:00’de buluşma. İstanbul aktarma ile Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben 10:45’de Üsküp`e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Üsküp`e varıyoruz. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimize yerleşiyoruz, Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’yanın başkenti Üsküp’ü geziyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’te turumuza başlıyoruz. Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma 2. Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, geçen sene yapımı bitirilen ve Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.

2.Gün : Üsküp – Manastir (Bitola)– Resne – Ohrid (Makedonya) :
Sabah otelimizde alınacak kahvaltısından sonra öğle saatlerinde Manastır (Bitola) kentine ulaşıp gezimize başlıyoruz. Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri idadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz, ardından Resne`ye hareket edip İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varıyoruz. Ohrid Gölü kenarındaki Otelimize varışımızla birlikte odalara yerleşme. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.

3.Gün : Ohrid – Ohrid Gölü Tekne Turu – Ohrid Gezisi – Tiran – İşkodra (Arnavutluk)
Sabah otelimizde alınacak kahvaltısından sonra özel teknemiz ile muhteşem manzaralar eşliğinde turumuzu yapıyoruz. Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid te alış-veriş için serbest zaman. Turun ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Tiran gezimizin ardından, Lezhe ve İskodra sehirlerinden geçerek Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz otele varışımızla birlikte odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.

4.Gün : Budva – St.Stefan – Kotor (Karadağ) – Dubrovnik (Hırvatistan) – Trebinje (Bosna Hersek)
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardindan Karadagda son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor… Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Turumuzda Dubrovnik panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Akşam saatlerinde Bosna Hersek`deki otelimize transfer. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde. VİZESİZ MİSAFİRLERİMİZ DUBROVNİK GEZİMİZE KATILAMAZ – VİZESİZ OLAN MİSAFİRLERİMİZ’E BOSNA HERSEK’E TRANSFER EDİYORUZ.

5.Gün : Poçitel – Mostar – Saraybosna (Bosna Hersek) :
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Bosna Hersek’te ilk durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Poçitel ziyaretimiz sonrası Mostar’a varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Sonrasında Saraybosna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz ve Saraybosna için panoramik turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni gördükten sonra Saraybosna`daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.

6. Gün : SARAYBOSNA (Bosna Hersek), BELGRAD (Sırbistan) :
Sabah Kahvaltımızın ardından Saraybosna’dan ayrılıp Bosna Hersek – Sırbistan sınırından geçerek güzel bir yolculukla beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’a yolda verilen molaların ardından ulaşıyoruz. Eski Yugoslavya ve şu anda Sırbistan’ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’ta rehberimiz eşliğinde gezimizi yapıyoruz. Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad Galibi Heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafelerde ünlü Knez Mihalijova sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize geliyoruz. Konaklama, Akşam Yemeği ve Sabah Kahvaltısı otelimizde.Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad’ta dileyen misafirlerimiz eğlenebilirler.

7. Gün : BELGRAD (Sırbistan) – TÜRKİYE
Sabah Kahvaltımızın ardından öğle saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz ve otobüslerimizle Belgrad Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Belgrad – İstanbul’a hareket ediyoruz, İstanbul aktarmalı İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka Karetur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 4*-5* Lüks Otellerde Konaklama
* İzmir’den – Ankara’dan – İstanbul’dan Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri
* 6 Otellerde Konaklama – 6 Sabah Kahvaltısı – 6 Akşam Yemekleri
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım ve Tüm turlar
* Tur Programında belirtilen Tüm Geziler
* Ohrid’de Muhteşem Tekne Turu (Hediye) FARKI İLE…!!!
* Ohrid’de Makedon Gecesi (Hediye) FARKI İLE…!!!

* Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Kotor (25.€), Budva (25.€) Gezi ücretleri dahil.
* Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Dubrovnik (25.€), Gezi ücretleri (Vizesi olan ve yeşil pasaportlular için)
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Yurtdışı Çıkış Harcı 15.TL
* 65 Yaş üzeri misafirler için ek sür prim sigorta ücreti farkı alınır.
* Seyahat İptal Güvence Paketi son 72 saate kadar kişi başı 10 € dur.

  • OHRID – MAKEDONYA
  • ÜSKÜP – MAKEDONYA
  • BUDVA – KARADAĞ
  • BOSNA HERSEK
  • SARAYBOSNA – SARAJOVA
  • BELGRAD – SIRBİSTAN

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 4*-5* Lüks Otellerde Konaklama
* İzmir’den – Ankara’dan – İstanbul’dan Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri
* 6 Otellerde Konaklama – 6 Sabah Kahvaltısı – 6 Akşam Yemekleri
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım ve Tüm turlar
* Tur Programında belirtilen Tüm Geziler
* Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Kotor (25.€), Budva (25.€) Gezi ücretleri dahil
* Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Dubrovnik (35.€), Gezi ücretleri
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Yurtdışı Çıkış Harcı 15.TL
* 65 Yaş üzeri misafirler için ek sür prim sigorta ücreti farkı alınır

Uçaklı Balkan Turu 6 Gece 7 Gün

6 GECE 7 GÜN FİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı 529-Euro
İleve Yatak 3. Kişi 529-Euro
Tek Kişilik Oda 729-Euro
03-12 Yaş Çocuk 449-Euro
TUR TARİHLERİ
Mayıs’dan Ekim’e 2019 Her Cumartesi 
UÇAKLI TUR KESİN HAREKET