• Bulgaristan Romanya Ukrayna Moldova Turu
8 GECE 9 GÜN FİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı 499-Euro
İleve Yatak 3. Kişi 499-Euro
Tek Kişilik Oda 699-Euro
03-12 Yaş Çocuk 399-Euro
TUR TARİHLERİ
27 Nisan, 14 Temmuz, 10 Ağustos 2018
SÜPER PROGRAM KESİN HAREKET

Bulgaristan  ~ Romanya ~ Ukrayna ~ Moldova

BAŞKA YERDE YOK! KARPATLARPRAHOVA VADİSİ ve ŞATOLAR
EN İYİ FİYAT – ERKEN REZERVASYON

1.GÜN: İZMİR – KAPIKULE SINIR KAPISI

Siz değerli misafirlerimizi 18:30 Bornova Ege Ünüversitesi Hastanesi Önü, 19.00’da Karşıyaka Bostanlı İskeleden alarak Çanakkale yolu ile Bulgaristan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN: PLOVDİV – SOFYA   

Kapıkule’de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan’a geçerek Plovdiv’e doğru ilerleyip yolda uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Plovdiv’de vereceğimiz çay molamızın ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Bölge Osmanlı tarafından fethedildikten sonra, İzmir, Aydın, Manisa, Konya ve Karaman yöresinden Yörük Türkmenler bölgeye iskân ettirilmiştir. Bölgede Türk ve Pomak nüfus hâlâ varlığını korumaktadır. Plovdiv gezisi ardından Sofya’ya geçiyor ve panoramik şehir turu yapıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Sofya’daki otelimizde.

3. GÜN: SOFYA–BÜKREŞ

Sabah Kahvaltımızın ardından Sofya’dan ayrılıp Romanya  sınırından geçerek Bükreş’e ulaşıyoruz. Bükreş Panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer caddesi bulunmakta. Daha sonra  Çavuşesku tarafından yaptırılan ve Pentagon’un ardından dünyadaki 2. büyük binayı, yani “Halk Evi”ni dışarıdan görüp önünde geleneksel grup fotoğrafı çekileceğiz. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmakta. Ardından Bükreş merkezdeki tarihi yapıları ve günümüz eğlence mekânlarını birlikte tanıyıp Romanya’nın geçmişi ve bugünü hakkında bilgiler alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Bükreş’teki otelimizde.

4. GÜN: BÜKREŞ – PRAHOVA VADİSİ – BRAŞOV

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Prahova Vadisi ve şatolar turuna başlıyoruz. Turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından tekrar yola koyuluyor ve öğle yemeği molası sonrası Bran Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada dünyaca ünlü efsanevi Drakula Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula’nun evi diye adlandırılan yapı aslında bu ortaçağ kalesi olup kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Turumuzun ardından Braşov’a hareket edip şehir merkezinde serbest zaman alıyoruz. Kara Kilise’yi dışardan görüntülüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Braşov’da ki otelimizde.

5. GÜN: BRAŞOV-KİŞİNEV

Sabah Kahvaltısının ardından Romanya’dan Moldova’ya geçiyoruz. Başkent Kişinev’e varır varmaz şehir turumuzu yapıyoruz. Gezimizde Büyük Stephen Anıtı ve Parkı, The Alley of Classics Parkı, Pushkin Anıtı, Parlamento Binası, Moldova Kültür Müzesi, Eski Kilise, Bakanlıklar bulunmaktadır. Akşam yemeği ve konaklama Kişinev’deki otelimizde.

6. GÜN: KİŞİNEV-ODESSA

Uyandırma ve kahvaltı sonrası Ukrayna’ya geçiyoruz. Öğle saatlerinde Odessa’ya ulaşıyoruz. Deribasovskaya Caddesi, Puşkin Caddesi ve Primorskaya Caddesi yaya gezilecek bölgeler. Burada Devlet Opera Binası, Potemkin Merdivenleri, Duke De Richelieu Anıtı, Belvedere Kolonları ve Aziz İlia Kilisesi ile Liman yapacağımız yürüyüş turunda görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Odessa’daki otelimizde.

7. ODESSA-GALATİ

Uyandırma ve kahvaltı sonrası Odessa’dan ayrılıp Akkerman Kalesi için yola koyuluyoruz. 13. ve 15. Yüzyıllar arasında Bizanslılar tarafından inşa ettirilmiş olan kaleler Unesco dünya mirası listesindedir. 1484 yılında Osmanlılar tarafından fethedilmiş olan Akkerman Kaleleri toplam çevre uzunluğu 2 km. olan surları ve günümüzde sadece 26 tanesi ayakta kalmış olan gözetleme kuleleri ile muhteşem bir eserdir.

Ardından Shabo Konyak Fabrikası’nı geziyoruz. Eski Sovyetler Birliği ve Avrupa’nın en iyi şarap ve konyak fabrikalarından birini gezme fırsatı bulacağımız bu turda; şampanyanın yapım süreçlerini, brendi üretimini, parlak sarmaşıkların olduğu içki fabrikasını, tüm yıl boyunca yetiştirilen kaliteli üzüm fidelerinin olduğu serayı görebilecek, meyveler ve bisküviler ile servis edilen 9 çeşit konyaktan tadabileceksiniz. Akabinde Romanya’ya geçiyoruz. Akşam saatlerinde Galati şehrine ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Galati’deki otelimizde.

8. GÜN: GALATİ – KÖSTENCE – VARNA

Sabah kahvaltımızın ardından Köstence’ye doğru yola çıkıyoruz. Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Köstence’yi panoramik olarak geziyoruz. Panoramik Şehir Turumuz Esnasında Mahmudiye Camii, Hünkâr Camii, Ceneviz Deniz Feneri, Aslanlı Ev, Ovidius Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Köstence gezimizin ardından Varna’ya geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında;   Akşam yemeği ve konaklama Varna’daki otelimizde.

9. GÜN: VARNA – BURGAZ – İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından Burgaz’a doğru yola çıkıyoruz. Burgaz’da; şehrin en ünlü ve aynı zamanda şehirde en çok ziyaret edilen Largo Caddesi’ni geziyoruz. Burada: sokak müzisyenleri, dondurma-mısır satanlar, köşelerde küçük publar bulunuyor. Burgaz ruhunu keşfetmek için burayı ziyaret etmek gerekir. Burada, ayrıca: Troykata Meydanı bulunuyor. Bu meydan: şehirdeki birçok konser, gösteri, kültürel ve sportif etkinliklerin düzenlendiği yer olarak bilinir. Aynı zamanda: Sovyet ordusu da, görkemli geçit törenlerini burada yapıyormuş. Alexander caddesi boyunca: iki güzel havuz da bulunuyor ve bunların renkli fıskiyeleri, şehir ziyaretçileri tarafından en çok fotoğraflanan yerler olarak önem kazanıyor. Burgaz turumuzun ardından İpsala Sınır Kapısından Türkiye’mize giriş yapıyoruz. Akşam geç saatlerde İzmir’e varıp turumuzu tamamlıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • Lüks Otellerde Konaklama
 • 7 Otellerde Konaklama – 7 Sabah Kahvaltısı
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Tur boyunca otobüste ikramlar ( Su, Kahve, Çay vb )
 • Tur Programında belirtilen Tüm Geziler
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğlen, Akşam Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi (15.€)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 15.TL
 • Özel düzenlenen Bölge eğlence geceleri
 • Vize ücreti ( YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR )

ÜCRETE DAHIL OLAN HIZMETLER

Lüks Otellerde Konaklama
7 Gece Otelde Konaklama – 7 Sabah Kahvaltısı
Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Tur boyunca otobüste ikramlar ( Su, Kahve, Çay vb )
Tur Programında belirtilen Tüm Geziler
Türkçe Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

Tüm Öğlen, Akşam Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi (15.€)
Yurtdışı Çıkış Harcı 15.TL
Özel düzenlenen Bölge eğlence geceleri
Vize ücreti ( YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR )

ODESSA ve KİŞİNEV KONAKLAMALI ve EKTRASIZ tur programı.

1.GÜN: İZMİR-KAPIKULE SINIR KAPISI

Öğleden sonra belirlenen saatlerde toplanma yerlerinden siz değerli misafirlerimizi alarak 19.00’da Karşıyaka-Yunuslar’dan hareketle Bulgaristan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN: PLOVDİV–SOFYA

Kapıkule’de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan’a geçerek Plovdiv’e doğru ilerleyip yolda uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Plovdiv’de vereceğimiz çay molamızın ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Bölge Osmanlı tarafından fethedildikten sonra, İzmir, Aydın, Manisa, Konya ve Karaman yöresinden Yörük Türkmenler bölgeye iskân ettirilmiştir. Bölgede Türk ve Pomak nüfus hâlâ varlığını korumaktadır. Plovdiv gezisi ardından Sofya’ya geçiyor ve panoramik şehir turu yapıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Sofya’daki otelimizde.

3. GÜN: SOFYA–BÜKREŞ

Sabah Kahvaltımızın ardından Sofya’dan ayrılıp Romanya sınırından geçerek Bükreş’e ulaşıyoruz. Bükreş Panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer caddesi bulunmakta. Daha sonra Çavuşesku tarafından yaptırılan ve Pentagon’un ardından dünyadaki 2. büyük binayı, yani “Halk Evi”ni gezeceğiz. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmakta. Halk Evi ziyaretimizin ardından “Dimitre Gusti” yani köy müzesini ziyaret ediyor ve Romen kültürü hakkında daha detaylı bilgiler alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bükreş’teki otelimizde.

4. GÜN: BÜKREŞ–PRAHOVA VADİSİ-BRAŞOV

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Tam gün sürecek Prahova Vadisi ve şatolar turuna başlıyoruz. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere 1911 yılında yapılmış olan Cuntacuzino Kalesi’ne gidiyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından şampanya tadımı yapmak üzere Azuga’ya geçiyoruz. Lezzet dolu dakikaların ardından Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula’nun evidir bu kale. Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Buyurun, efsanelerin gerçek olup olmadığına kaleyi gezerken birlikte karar verelim. Turumuzun ardından Bükreş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Braşov’da ki otelimizde.

5. GÜN: BRAŞOV-KİŞİNEV

Sabah Kahvaltısının ardından Romanya’dan Moldova’ya geçiyoruz. Başkent Kişinev’e varır varmaz şehir turumuzu yapıyoruz. Gezimizde Büyük Stephen Anıtı ve Parkı, The Alley of Classics Parkı, Pushkin Anıtı, Parlamento Binası, Moldova Kültür Müzesi, Eski Kilise, Bakanlıklar bulunmaktadır. Akşam yemeği ve konaklama Kişinev’deki otelimizde.

6. GÜN: KİŞİNEV-ODESSA

Uyandırma ve kahvaltı sonrası Ukrayna’ya geçiyoruz. Öğle saatlerinde Odessa’ya ulaşıyoruz. Deribasovskaya Caddesi, Puşkin Caddesi ve Primorskaya Caddesi yaya gezilecek bölgeler. Burada Devlet Opera Binası, Potemkin Merdivenleri, Duke De Richelieu Anıtı, Belvedere Kolonları ve Aziz İlia Kilisesi ile Liman yapacağımız yürüyüş turunda görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Odessa’daki otelimizde.

7. ODESSA-GALATİ

Uyandırma ve kahvaltı sonrası Odessa’dan ayrılıp Akkerman Kalesi için yola koyuluyoruz. 13. ve 15. Yüzyıllar arasında Bizanslılar tarafından inşa ettirilmiş olan kaleler Unesco dünya mirası listesindedir. 1484 yılında Osmanlılar tarafından fethedilmiş olan Akkerman Kaleleri toplam çevre uzunluğu 2 km. olan surları ve günümüzde sadece 26 tanesi ayakta kalmış olan gözetleme kuleleri ile muhteşem bir eserdir.

Ardından Shabo Konyak Fabrikası’nı geziyoruz. Eski Sovyetler Birliği ve Avrupa’nın en iyi şarap ve konyak fabrikalarından birini gezme fırsatı bulacağımız bu turda; şampanyanın yapım süreçlerini, brendi üretimini, parlak sarmaşıkların olduğu içki fabrikasını, tüm yıl boyunca yetiştirilen kaliteli üzüm fidelerinin olduğu serayı görebilecek, meyveler ve bisküviler ile servis edilen 9 çeşit konyaktan tadabileceksiniz. Akabinde Romanya’ya geçiyoruz. Akşam saatlerinde Galati şehrine ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Galati’deki otelimizde.

8. GÜN: GALATİ – KÖSTENCE – VARNA

Sabah kahvaltımızın ardından Köstence’ye doğru yola çıkıyoruz. Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Köstence’yi panoramik olarak geziyoruz. Panoramik Şehir Turumuz Esnasında Mahmudiye Camii, Hünkâr Camii, Ceneviz Deniz Feneri, Aslanlı Ev, Ovidius Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Köstence gezimizin ardından Varna’ya geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Akşam yemeği ve konaklama Varna’daki otelimizde.

9. GÜN: VARNA – BURGAZ – İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından Burgaz’a doğru yola çıkıyoruz. Burgaz’da; şehrin en ünlü ve aynı zamanda şehirde en çok ziyaret edilen Largo Caddesi’ni geziyoruz. Burada: sokak müzisyenleri, dondurma-mısır satanlar, köşelerde küçük publar bulunuyor. Burgaz ruhunu keşfetmek için burayı ziyaret etmek gerekir. Burada, ayrıca: Troykata Meydanı bulunuyor. Bu meydan: şehirdeki birçok konser, gösteri, kültürel ve sportif etkinliklerin düzenlendiği yer olarak bilinir. Aynı zamanda: Sovyet ordusu da, görkemli geçit törenlerini burada yapıyormuş. Alexander caddesi boyunca: iki güzel havuz da bulunuyor ve bunların renkli fıskiyeleri, şehir ziyaretçileri tarafından en çok fotoğraflanan yerler olarak önem kazanıyor. Burgaz turumuzun ardından İpsala Sınır Kapısından Türkiye’mize giriş yapıyoruz. Akşam geç saatlerde İzmir’e varıp turumuzu tamamlıyoruz.

KAMPANYADA SON 3 GÜN!