• Bulgaristan Romanya Ukrayna Turu
 • Bulgaristan Romanya Ukrayna Turu
 • Bulgaristan Romanya Ukrayna Turu
 • Bulgaristan Romanya Ukrayna Turu
 • Bulgaristan Romanya Ukrayna Turu
 • Bulgaristan Romanya Ukrayna Turu
 • Bulgaristan Romanya Ukrayna Turu
 • Bulgaristan Romanya Ukrayna Turu
 • Bulgaristan Romanya Ukrayna Turu

İzmir, İstanbul Çıkışlı Lüks Otobüslerle 8 Gece 9 Gün
BULGARİSTAN – ROMANYA – UKRAYNA

8 GECE 9 GÜNFİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı520-Euro
İleve Yatak 3. Kişi499-Euro
Tek Kişilik Oda720-Euro
03-12 Yaş Çocuk420-Euro
TUR TARİHLERİ
3 Nisan 2020- 22 Mayıs 2020, 19 Haziran 2020,

3, 24 Temmuz 2020, 4 Eylül 2020, 29 Ekim 2020


1.GÜN :  İZMİR – ÇANAKKALE – KAPIKULE 
 

Akşam 18:00 hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde Kapıkule’de oluyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Bulgaristan’a geçiyoruz.

2. GÜN : İZMİR – ANKARA – İSTANBUL – KAPIKULE – RUSÇUK – BÜKREŞ

Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, Gümrük işlemlerimizin ardından Tuna Nehri kenarında bulunan, Osmanlı’nın önemli donanma üstlerinden biri olan Rusçuk’a varıyoruz. Rusçuk’ta Levent Tabya’dan şehrin seyredilmesi ve şehrin en önemli Osmanlı eseri Seyyid Mustafa Paşa Camii’nin görülmesi. Romanya’ya gitmek üzere sınırı geçiyoruz. Yolculuğumuzda Tuna Nehri boyunca yemyeşil ovalardan geçerek başkent Bükreş’e varış. Panoramik şehir turunda İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro Zafer Anıtı, Zafer caddesi, Çavuşesku Sarayı ile şehri dolaşan su kanallarının görülmesi. 1917’de Galiçya cephesinde şehit düşen 535 Mehmetçiğin bulunduğu Türk Şehitliği ve Bükreş Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Herastrau Gölü kıyısında Avrupa’nın en büyük ve en eski açık hava müzelerinden biri olan evleri, kiliseleri, su ve rüzgar değirmenleri ile küçük bir Romen köyünün kopyası olan müzeyi geziyoruz. Gezi sonrası otele hareket ediyoruz. Akşam konaklama otelimizde.

3. GÜN : BÜKREŞ – ŞATOLAR – BRASOV – SUCEAVA

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Tam gün sürecek Prahova Vadisi ve şatolar turuna başlıyoruz. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere 1911 yılında yapılmış olan Cuntacuzino Kalesi’ne gidiyoruz.  Burada alacağımız öğle yemeğimizin ardından şampanya tadımı yapmak üzere Azuga’ya geçiyoruz. Lezzet dolu dakikaların ardından Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz.  14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula’nun evidir bu kale.  Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Buyurun, efsanelerin gerçek olup olmadığına kaleyi gezerken birlikte karar verelim. Romanya’nın kuzeyinde, tarihi Bukovina bölgesinde bulunan Suceava şehrine hareket ediyoruz. Şehirde; Almanya, Ukrayna, Polonya gibi ülkelerin de kültürlerini yansıtan şehir, katedralleri ile dikkat çekiyor. Şehrin doğu kenarında bulunan Ortaçağ kalesi, 1375-1391 yılları arasında inşa edilmiş ve zamanla güçlendirilmiş. Suceava’da en iyi korunan tarihi yerlerden biri olan kale, Osmanlı saldırılarına dahi karşı koyabilecek sağlamlıkta yapılmış. Bunun nedeni olarak dairesel şekilde tasarlanmış olması düşünülüyor. Yazın belli dönemlerinde, rock konserlerinin de yapıldığı kaleye gidiyoruz. Serbest zamanımızın ardından otele hareket ediyoruz. Akşam konaklama otelde.

4. GÜN : SUCEAVA – LVİV

Sabah otelde alınan erken kahvaltının ardından Lviv’e hareket ediyoruz. Romanya – Ukrayna sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Ukrayna’ya giriş yapıyoruz. Lviv şehrine vardığımızda, antik şehir turuyla devam ediyoruz. Yürüyerek yapılacak olan turumuzda II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele hareket. Akşam konaklama otelimizde.

5. GÜN : LVİV – RIVNE – KİEV

Sabah kahvaltısının ardından, yürüyerek şehir turumuzu yapıyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu`nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna`nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Ukrayna`nın Başkenti Kiev`e doğru yola çıkıyoruz. Ukrayna`nın şirin kasabalarında ihtiyaç ve fotoğraf molası veriyoruz. Şehir nüfus ve yüzölçümü olarak küçük olmasına rağmen Rivne`de 4 adet üniversite bulunmaktadır. Doğal kaynakların fazla olduğu kentin %40`ı ormanlık alanlar ile kaplıdır. Yol üzerinde Rivne`de alacağımız öğle molamızın ardından Kiev`e varıyoruz. Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyün Kiy`den almıştır. Geceleme, otelimizde.

6. GÜN : KİEV

Sabah kahvaltısının ardından, Kiev`de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar`ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi`nde yer alan ve Kiev`in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi`nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev`in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Geceleme, otelimizde.

7. GÜN : KİEV – ODESSA

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Ukrayna’nın eğlence başkenti olan Odessa’ya hareket ediyoruz. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan, Eğlenceli Gece Hayatı ile Ünlü ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Yolda verilen molaların ardından Odessa’ya varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda; Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenlerinin yanısıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Şehir turu sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele hareket. Akşam Konaklama otelde.

8. GÜN : ODESSA – KÖSTENCE

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Romanya’nın Karadeniz kıyısındaki en önemli liman şehri ve Dobruca bölgesinin başkenti Köstence’ye hareket ediyoruz. Romanya’nın üçüncü büyük şehri olan Köstence varışı takiben yapacağımız Şehir turunda; Piata Ovidiu (Ovidiu Meydanı) meydanı, Ovid Heykeli, Kral Camii veya Carol 1 Camii olarak da adlandırılan Mahmudiye Camii,St. Antuan Roman Katolik Kilisesi, Roma Kaplıca Hamamlarına ait olduğu söylenen kalıntılar ve Casino binasını görüyoruz. Serbest zaman sonrası otele hareket ediyoruz. Akşam Konaklama otelde.

9. GÜN : VARNA – BURGAZ – TÜRKİYE

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Bulgaristan’a geçiyoruz. Varna Bulgaristan’ın en büyük liman şehridir. Şehir turumuzda; Varna Katedrali, Stoyan Bacharov Drama Tiyatrosu, Opera Binası, Aziz Sarkis Ermeni Kilisesi, Roma Hamam kalıntıları Denizcilik Müzesi, Nicolaus Copernicus Rasathanesi ve Planetaryumu, Primorski Park panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Varna gezimiz sonrası son durak olarak NESEBAR’a uğruyoruz. Nesebar sonrası artık turumuzun sonuna geliyor ve Bir başka turda görüşmek üzere Türkiye’ye dönüyoruz.

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • * Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
 • * 4* ve 5* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması – 7 Sabah Kahvaltısı
 • * Otobüste uygun oldukça Sıcak ve Soğuk ikramlar
 • * Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • * Zorunlu Seyahat Sigortası
FİYATLARA  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • * Vize Ücreti ve Servis Ücreti (140 Euro) Yeşil Pasaporta vize yoktur
 • * Yurtdışı çıkış harcı bedeli – 50 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada gümrükte  ödenir )
 • * Öğle, Akşam Yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
 • * Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • * 65 Yaş üzeri misafirler için ek sür prim sigorta ücreti farkı alınır.

ERKEN REZERVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN !!!

ÜCRETE DAHIL OLAN HIZMETLER

   • * Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
   • * 4* ve 5* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması – 7 Sabah Kahvaltısı
   • * Otobüste uygun oldukça Sıcak ve Soğuk ikramlar
   • * Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
   • * Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

  • * Vize Ücreti ve Servis Ücreti (140 Euro) Yeşil Pasaporta vize yoktur
  • * Yurtdışı çıkış harcı bedeli – 50 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada gümrükte  ödenir )
  • * Öğle, Akşam Yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
  • * Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
  • * 65 Yaş üzeri misafirler için ek sür prim sigorta ücreti farkı alınır.

İzmir, İstanbul Çıkışlı Lüks Otobüslerle 8 Gece 9 Gün
BULGARİSTAN – ROMANYA – UKRAYNA

8 GECE 9 GÜNFİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı520-Euro
İleve Yatak 3. Kişi499-Euro
Tek Kişilik Oda720-Euro
03-12 Yaş Çocuk420-Euro
TUR TARİHLERİ
3 Nisan 2020- 22 Mayıs 2020, 19 Haziran 2020,

3, 24 Temmuz 2020, 4 Eylül 2020, 29 Ekim 2020

SÜPER PROGRAM KESİN HAREKET
KAMPANYADA SON 3 GÜN!