• Doğu Ekspresi Turu Fotoğrafı

Kars Doğu Ekspresi Turu 4 Gece 5 Gün
İZMİR – ANKARA – KARS – ERZURUM – İZMİR
4 GECE 5 GÜN – TREN gidiş UÇAK dönüş
KÜLTÜR TURU – 3 GECE OTEL & 1 GECE TREN
Ankara – Doğu Ekspresi Kars / GİDİŞ
Sunexpess Havayolu ile Erzurum – İzmir / DÖNÜŞ

4 GECE 5 GÜN FİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı 1299-TL
İleve Yatak 3. Kişi 1299-TL
Tek Kişilik Oda 1990-TL
03-12 Yaş Çocuk 990-TL
TUR TARİHLERİ
Ekim – Kasım – Aralık 2018 ~ Ocak – Şubat – Mart 2019 / Her Hafta Pazartesi
KESİN HAREKET 

1. Gün: İzmir – Ankara Uçuşu ve turu / Doğu Ekspresi ile Ankara – Kars Seyahati (1 gece Tren Konaklama)

Sabah saat 07:00 İzmir Havalimanında buluşuyoruz. Ankara uçuşumuz sonrasında bizi bekleyen otobüsümüzle buluşuyoruz. Anıtkabir ziyareti yapıp ve öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Ulucanlar Cezaevi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi ve Koç Müzesi gezileri ardından akşam saat 18:00 Ankara garından trenimize biniyoruz. Doğu Ekspresi ile 24 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz. Özellikle Kış manzaralarının en güzelini sunan Erzincan – Erzurum – Kars hattını bol manzaralı ve keyifli bir seyahat bizi bekliyor olacak. Bugün ve gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Öğlen ve Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

2. Gün: Kars

Tren yolculuğumuzun sonrasında bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

3. Gün: Kars – Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu

Sabah kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

4. Gün: Kars – Sarıkamış – Erzurum

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kars şehir turumuza başlıyoruz. Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Kars’taki gezimizi tamamlayıp Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Katerina Köşkü’nü görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi gezimizin sonrasında yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde Erzurum da oluyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde.

5. Gün: Erzurum – İzmir uçuşu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Şehri gezmeye başlıyoruz. Yakutiye Medresesi, Çifte minareli Medrese, Döner Kümbet ve Oltu Taşı Çarşısı gezilerimiz sonrasında şehir merkezinde Tarihi Oltucular çarşısında alacağımız serbest zamanın ardından öğle yemeğini Erzurum’a has Cağ kebabı ile alıyor öğleden sonra uçağımıza binmek üzere havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek uçuşumuzun ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  İzmir – Erzurum Uçak Biletleri
  Ankara – İzmir Uçak Biletleri
  Kars – Ankara Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
  Tüm Turlar
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  3 Gece Hotel konaklaması
  1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
  Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
  Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
  Kişisel harcamalar, Alışverişler
  Çıldır Gölü turu
  Müze Giriş Ücretleri
  Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
  Tüm Öğlen yemekleri

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama

Türkiye’nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu’yu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sizin için bir araya getirdik.

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.

Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafiler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aparatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. kağıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.