• Doğu Ekspresi Turu Fotoğrafı

Kars Doğu Ekspresi Turu 3 Gece 4 Gün
İZMİR – KARS – ANKARA – İZMİR
3 GECE 4 GÜN – TREN gidiş UÇAK dönüş
KÜLTÜR TURU – 2 GECE OTEL & 1 GECE TREN
Sunexpess Havayolu ile İzmir – Kars / Gidiş
Kars – Ankara – Doğu Ekspresi / Dönüş

3 GECE 4 GÜN FİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı 1650-TL
İleve Yatak 3. Kişi 1650-TL
Tek Kişilik Oda 1850-TL
03-12 Yaş Çocuk 1450-TL
TUR TARİHLERİ
18 – 21 Şubat 2019
KESİN HAREKET 

  

1 Gün: İzmir – Kars (18 Şubat 2019 – Pazartesi)

Sabah saat 06:00 İzmir Havalimanında buluşuyoruz. İzmir – Kars Uçakla Sabah 10:00  Sun Express Kars’a varışımızın ardından Ermenistan sınırında yer alan ANİ HARABELERİ`ne gidiyoruz. 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri olan ANİ ’de; SURLARI, KAPILARI, RESİMLİ KİLİSE, TİGRAN HONEST KİLİSESİ, EBUL EL MENUÇEHR CAMİSİ, İPEKYOLU KÖPRÜSÜ gibi eserleri görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay`a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayacağız. Turumuzun sonrasında akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde. 

2 Gün: Kars – Çıldır Gölü Turu – Kars

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kars şehir turumuza başlıyoruz. Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Kars’taki gezimizi tamamlayıp, akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde.

3 Gün: Kars – Tren – Ankara

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından sabah saat 07:00 Kars garından trenimize biniyoruz. Doğu Ekspresi ile 24 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz. Özellikle Kış manzaralarının en güzelini sunan Erzincan – Erzurum – Kars hattını bol manzaralı ve keyifli bir seyahat bizi bekliyor olacak. Bugün ve gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Öğlen ve Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda. Sabah saatlerinde Ankara garında oluyoruz.

1. Gün:  Ankara gezisi – Ankara – İzmir Uçuşu 

Ankara’da bizi bekleyen otobüsümüzle buluşuyoruz. Anıtkabir ziyareti yapıp ve öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Ulucanlar Cezaevi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi ve Koç Müzesi gezileri ardından akşam saat 18:00 havalinanına geçerek İzmir uçağımızla akşam saatlerinde İzmir’de oluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  İzmir – Kars Uçak Biletleri
  Ankara – İzmir Uçak Biletleri
  Kars – Ankara Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
  Tüm Turlar
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  2 Gece Hotel konaklaması
  1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
  Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
  Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
  Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
  Kişisel harcamalar, Alışverişler
  Çıldır Gölü turu
  Müze Giriş Ücretleri
  Tüm Öğlen yemekleri

 

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklama

Türkiye’nin en uzun Tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu’yu baştan sona geçmek için hazır mısınız? O halde, 24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahat sizi bekliyor. İster odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Zevkli ve uzun bir yolculuk için merak ettiğiniz detayları sizin için bir araya getirdik.

Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.

Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafiler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aparatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. kağıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.

KAMPANYADA SON 3 GÜN!