• Gap Turu Uçaklı - Nemrut

UÇAKLA GAP TURU – İZMİR ÇIKIŞLI 

5 GECE 6 GÜNFİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı1299-TL
İleve Yatak 3. Kişi1299-TL
Tek Kişilik Oda1599-TL
03-12 Yaş Çocuk999-TL
TUR TARİHLERİ
Mart – Nisan – Mayıs – Eylül – Ekim 2019
HER HAFTA PAZAR , CUMA
KESİN HAREKET

GAP TURU UÇAKLI 4 GECE 5 GÜN

Nemrutta Gün Doğumu
2019 GAP Turu, İzmir’den Her Hafta  Cumartesi, Pazar Uçaklı Hareket
SUN EXPRES HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ İZMİR-ADANA
SUN EXPRES HAVA YOLLARI İLE DÖNÜŞ ADANA-İZMİR

1. GÜN : İZMİR – ADANA – HATAY(ANTAKYA) – GAZİANTEP:

Sabahın erken saatlerinde yapacağımız uçuşun ardından Adana’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezinde kahvaltı için aldığımız serbest zamanın ardından Sabancı CamiiTaş Köprü’yü görüyoruz. Buradan dinlerin ve dillerin bir arada yaşadığı Antakya’ya geçiyoruz. Burada Antakya mozaik müzesini ve St.Pierre Kilisesini görüyoruz. Daha sonra Antakya’daki gezimizi tamamlayıp öğle yemeği ve serbest zaman geçirmek için Harbiye Şelalesine gidiyoruz. Buradan Gaziantep‘e hareket ediyoruz. Çingene Kızı Mozaiği ile ünlenmiş, adını sergilendiği eserlerin çıkarıldığı antik kent Zeugma’dan alan Zeugma Müzesini geziyoruz. Gaziantep KalesiBakırcılar ÇarşısıBedestenlerTarihi Antep Evlerigörülecek yerler arasında. Baklavası, nefis yemekleri ve adını şehirden alan fıstığı da tadılacaklar arasındadır. Burada geçirdiğimiz hoşça vaktin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN : GAZİANTEP – HALFETİ – ŞANLIURFA:

abah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp. Alış veriş ve öğle yemeği için aldığımız serbest zamanın ardından. Karagül denince akla gelen ve yakın geçmişte Fırat nehrinin üzerine kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıp burada ekstra olarak baraj gölünde yapacağımız tekne turuna katılıyoruz. Rum Kale ve benzeri batıklar görülecek yerler arasında. Turumuzun devamında nesli tükenmekte olan yöreye has kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı çiftliği ziyaret ediyoruz. Buradan medeniyetler beşiği Şanlıurfa’ya geçip Halil-ür Rahmanve Rızvaniye CamileriBalıklı GölAyn-el Zeliha GölüHz. İbrahim makamını ve Ulu camiini ziyaret ediyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz.

3. GÜN : ŞANLIURFA – HARRAN – MARDİN:

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp. GAP projesiyle sulama alanı olduktan sonra kaderi değişen Harran’a gidiyoruz. Burada ilk üniversite olarak kabul edilen İslam üniversitesini ve tarihi Harran evlerini geziyoruz. Yöresel kıyafetlerle çektirdiğimiz fotoğrafların ardından dinlerin ve dillerin halen birlikte yaşadığı Mardin’e hareket. İlk olarak yukarı Mezopotamya olarak adlandırılan bölgede bir dağın tepesine kurulmuş olan eski Mardin’i göreceğiz. Süryani kilisesinin önemli merkezlerinden olan Deyrulzafaran’ı(Safran Manastırı) geziyoruz. Ardından tarihe canlı tanıklık yapacağınız bu eşsiz şehrin dar sokaklarında yürürken Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Latifiye Cami, Kırklar Kilisesi, Tarihi Postane Binası görülecek yerler arasında. Eski şehrin tarihi dokusunu yaşadıktan sonra modernliği içinde barındıran yeni Mardin olarak adlandırılan bölgedeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN : MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – BATMAN – KAHTA – NEMRUT – ADIYAMAN:

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Midyat’a gidiyoruz. Maharetli ustaların ellerinden çıkan eşsiz gümüş işçiliği telkari ürünlerini bulabileceğiniz imalathaneleri ve satış mağazalarını görüyoruz. Alış veriş için aldığımız serbest zamanın ardından. Yakın zamanda Baraj suları altında kalacak olan Hasankeyf KalesiEl Rızk CamiiAntik Köprü ve Zeynel Abidin Türbe’sini görüp ADIYAMAN’a hareket ediyoruz. SiverekKahta üzeri otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gece ekstra gün doğumunu seyretmek için bizi NemrutDağı’na çıkaracak dolmuşlarımıza biniyoruz. Zamana karşı yarışın yaşandığı bir yolculuğun ardından bu eşsiz doğa olayına tanıklık ediyoruz. Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus SaveriusKomogen Krallığı başkenti Arsameia ile Krallığa ait mezarı ve Karakuş Tümülüsünü görüp sabah saatlerinde otelimize dönüyoruz.

5. GÜN : ADIYAMAN – ATATÜRK BARAJI – KAHRAMANMARAŞ – ADANA – İZMİR:

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Türkiye’nin en büyük sulama projesi olarak hayata geçirilen GAP projesinin en büyük barajı Atatürk Barajını görüyoruz. Buradaki fotoğraf molası sonrasında Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Şehir turunda Maraş Kalesi, Taş medrese, Ulu camii panoramik olarak görülecek yerler arasında. Tarihi Maraş Çarşısında alış-veriş ve dinlenme için alacağımız serbest zamanın ardından. Adana’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerindeki uçağımıza binerek İzmir’e dönüyoruz. Bir dahaki KARETURorganizasyonunda buluşmak üzere

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* 4 Gece Otellerde Konaklama
* 4 Sabah Kahvaltısı + 4 Akşam Yemeği
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Tüm Geziler, Otobüs içi İkramları
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Seyahat Sigortası
* Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri
* Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Nemrut minibüs ve Halfeti tekne ücretleri
* Urfa sıra gecesi ücretleri

 

NEMRUT

Adıyaman’ın Kahta İlçesi’nde 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı yamaçlarında hükümdarlık yapmış olan Kommagene Kralı I. Antiochos’un tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için yaptırdığı mezarı, anıtsal heykelleri ve benzersiz manzarası ile Helenistik Dönemin en görkemli kalıntılarından birisidir. Anıtsal heykeller doğu, batı ve kuzey teraslarına yayılmıştır. Doğu terası kutsal merkezdir ve bu nedenle en önemli heykel ve mimari kalıntılar burada bulunmaktadır. İyi korunmuş durumdaki dev heykeller kireçtaşı bloklarından yapılmıştır ve 8-10 metre yüksekliktedir. Varlığı bilinmekle beraber kral mezarı, henüz keşfedilememiştir.

GÖBEKLİTEPE

Göbeklitepe Arkeolojik Alanı, Şanlıurfa kent merkezinin 18 kilometre kuzeydoğusunda, Örencik Köyü yakınlarındadır. Alan 1963 yılında, İstanbul ve Chicago Üniversitelerinin ortaklığıyla gerçekleştirilen bir yüzey araştırması sırasında keşfedilmiş ve  “V52 Neolitik Yerleşimi” olarak tanımlanmıştır. Alanın gerçek değeri, 1994 yılından sonra başlatılan kazı çalışmaları ile ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu çalışmalar sonrasında, Göbeklitepe’nin 12000 yıl öncesine uzanan bir kült merkezi olduğu anlaşılmıştır.

Çapları 30 metreyi bulan yaklaşık 20 yuvarlak ve oval yapının ortasında 2 adet “T” biçimli, 5 metre yüksekliğinde, kireçtaşından bağımsız sütun yer almaktadır. Yapıların iç duvarlarında da daha küçük sütunlar bulunmaktadır.

Göbeklitepe ile ilgili bahsi geçen bilimsel veriler, arkeoloji çalışmalarında neolitik dönemle ilgili kuramsal çerçevenin ve tarihlendirmelerin yeniden değerlendirilmesini gerektiren önemli bilgiler vermektedir. Göbeklitepenin, konumu, boyutları, tarihlendirilmesi ve yapılarının anıtsallığı ile Neolitik dönem için ünik bir kutsal alan olduğu anlaşılmıştır. Alan, 12000 yıl boyunca doğal çevresi içinde dokunulmadan kaldığından önemli arkeolojik buluntu vermektedir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLE
* 4 Gece Otellerde Konaklama
* 4 Sabah Kahvaltısı + 4 Akşam Yemeği
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Tüm Geziler, Otobüs içi İkramları
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Seyahat Sigortası
* Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Nemrut minibüs ve Halfeti tekne ücretleri
* Urfa sıra gecesi ücretleri

UÇAKLA GAP TURU – İZMİR ÇIKIŞLI 

4 GECE 5 GÜNFİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı1299-TL
İleve Yatak 3. Kişi1299-TL
Tek Kişilik Oda1599-TL
03-12 Yaş Çocuk999-TL
TUR TARİHLERİ
Mart-Nisan-Mayıs – Eylül – Ekim 2019
HER HAFTA PAZAR , CUMA
KESİN HAREKET

 

KAMPANYADA SON 3 GÜN!