• Nemrut Dağı Turu - Gap Turları
  • Zeugma Gaziantep Müzesi
  • Çingene Kızı - Zeugma
  • Halfeti Tekne Turu
  • Nemrut Dağı - Adıyaman
  • Mardin
6 GECE 7 GÜNFİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı1650-TL
İleve Yatak 3. Kişi1650-TL
Tek Kişilik Oda2000-TL
03-12 Yaş Çocuk1100-TL
OTOBÜSLÜ GAP TURU
TUR TARİHLERİ
Eylül Ekim Kasım 2019
Her hafta kesin hareket

Nemrutta Gün Batımı & Muhteşem Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turu
2019 GAP Turu, İzmir’den Her Hafta  Cuma, Cumartesi Hareket
Karşıyaka – Bostanlı İskele 19:00,Üçyol Otobüs Durakları 19:30,Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü 20:00
Rezervasyon anında lütfen biniş yerinizi kesinleştiriniz.
SERVİS GÜZERGAHI DANIŞMA HATTI : 0545 300 6065

1. GÜN : İZMİR – ADANA – HATAY(ANTAKYA) – GAZİANTEP
Sabahın erken saatlerinde Adana’ya ulaşıyoruz. Yolda kahvaltı için aldığımız serbest zamanın ardından dinlerin ve dillerin bir arada yaşadığı Antakya’ya geçiyoruz. Burada Antakya mozaik müzesini ve St.PierreKilisesini görüyoruz. Daha sonra Antakya’daki gezimizi tamamlayıp. Harbiye Şelalesine gidiyoruz. Burada geçirdiğimiz hoşça vakit sonrası Gaziantep‘e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN : GAZİANTEP – HALFETİ – ŞANLIURFA 
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp. Gazientep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Bedestenler, Tarihi Antep Evleri görülecek yerler arasında. Çingene Kızı Mozaiği ile ünlenmiş, adını sergilendiği eserlerin çıkarıldığı antik kent Zeugma’dan alan Zeugma Müzesini geziyoruz. Baklavası, nefis yemekleri ve adını şehirden alan fıstığı da tadılacaklar arasındadır. Alış veriş ve öğle yemeği için aldığımız serbest zamanın ardından. Karagül denince akla gelen ve yakın geçmişte Fırat nehrinin üzerine kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıp burada ekstra olarak baraj gölünde yapacağımız tekne turuna katılıyoruz. Rum Kale ve benzeri batıklar görülecek yerler arasında. Turumuzun devamında nesli tükenmekte olan yöreye has kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı çiftliği ziyaret ediyoruz. Buradan medeniyetler beşiği Şanlıurfa’ya geçip Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim makamını ve Ulu camiini ziyaret ediyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz.

3. GÜN : ŞANLIURFA – HARRAN – GÖBEKLİTEPE – MARDİN
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp. GAP projesiyle sulama alanı olduktan sonra kaderi değişen Harran’a gidiyoruz. Burada ilk üniversite olarak kabul edilen İslam üniversitesini ve tarihi Harran evlerini geziyoruz. Yöresel kıyafetlerle çektirdiğimiz fotoğrafların ardından Dünya tarihinin en eski yerleşik düzendeki tapınağı olarak kabul edilen GÖBEKLİTEPE’yi geziyoruz. Dinlerin ve dillerin halen birlikte yaşadığı Mardin’e hareket. İlk olarak yukarı Mezopotamya olarak adlandırılan bölgede bir dağın tepesine kurulmuş olan eski Mardin’i göreceğiz. Süryani kilisesinin önemli merkezlerinden olan Deyrulzafaran’ı (Safran Manastırı) geziyoruz. Ardından tarihe canlı tanıklık yapacağınız bu eşsiz şehrin dar sokaklarında yürürken Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Latifiye Cami, Kırklar Kilisesi, Tarihi Postane Binası görülecek yerler arasında. Eski şehrin tarihi dokusunu yaşadıktan sonra modernliği içinde barındıran yeni Mardin olarak adlandırılan bölgedeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN : MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – BATMAN – DİYARBAKIR
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Midyat’a gidiyoruz. Maharetli ustaların ellerinden çıkan eşsiz gümüş işçiliği telkari ürünlerini bulabileceğiniz imalathaneleri ve satış mağazalarını görüyoruz. Alış veriş için aldığımız serbest zamanın ardından. Yakın zamanda Baraj suları altında kalacak olan Hasankeyf Kalesi, El Rızk Camii, Antik Köprü ve Zeynel Abidin Türbe’sini görüp
Batman’a hareket ediyoruz. Bir petrol havzası olan bu çevrede bulunan kuyuları görerek Batman şehir merkezine ulaşıyoruz. Öğle yemeği için alacağımız serbest zamanın ardından. Dillere söz olmuş tarihi Malabadi Köprüsü’nü görüyoruz. Fotoğraf çekimi için aldığımız mola sonrası. Diyarbakır’a ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN : DİYARBAKIR – KAHTA – NEMRUT – ADIYAMAN
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp. İlk olarak Diyarbakır belediyesinin 1935 yılında Atatürk’e armağan ettiği Gazi Köşkünü geziyoruz. Tarihi surların Mardin’e açılan kapısı olarak adlandırılan  Mardin Kapı’dan içeriye girip eski şehre gezmeye başlıyoruz. Şuan otel olarak kullanılan Kervansaray, Şeyh Mutahhar Cami Dört Ayaklı Minare, Sülüklü Han, Hasanpaşa Hanı, Ulu Cami, Cahit Sıdkı Tarancı’nın evi, Nebi Cami görüp Dağ kapıdan eski şehri terk ediyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüzle buluşup Siverek, Kahta  üzeri ekstra gün batımını seyretmek için bizi Nemrut Dağı’na çıkaracak dolmuşlarımızla biniyoruz. Zamana karşı yarışın yaşandığı bir yolculuğun ardından bu eşsiz doğa olayına tanıklık ediyoruz. Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus Saverius)  Komogen Krallığı başkenti Arsameia ile Krallığa ait mezarı ve Karakuş Tümülüsünü görüp akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN : ADIYAMAN – ATATÜRK BARAJI – KAHRAMANMARAŞ – ADANA
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Türkiye’nin en büyük sulama projesi olarak hayata geçirilen GAP projesinin en büyük barajı Atatürk Barajını görüyoruz. Buradaki fotoğraf molası sonrasında Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Şehir turunda Maraş Kalesi, Taş medrese, Ulu camii panoramik olarak görülecek yerler arasında. Tarihi Maraş Çarşısında alış-veriş ve dinlenme için alacağımız serbest zamanın ardından. Adana’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN : ADANA – MERSİN – KONYA – İZMİR
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Tarsus Şelalesini görüp Mersin’edoğru yola çıkıyoruz. Kız Kalesi – Cennet Cehennem gezileri yapıp Mut yolu ile Konya’ya ulaşıyoruz. Mevlana Müzesi ziyaretimizin ardından İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından İzmir’e ılaşıyoruz. Bir daha ki KARETUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* 6 Gece Lüx Otellerde Konaklama
* 6 Sabah Kahvaltısı + 6 Akşam Yemeği
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Tüm Geziler, Otobüs içi İkramları
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Nemrut minibüs ve Halfeti tekne ücretleri
* Urfa sıra gecesi ücretleri

1 Gece Gaziantep
1 Gece Şanlıurfa
1 Gece Mardin Yay Grand Hotel
1 Gece Diyarbakır
1 Gece Adıyaman
1 Gece Adana Adanava Hotel

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* 6 Gece Lüx Otellerde Konaklama
* 6 Sabah Kahvaltısı + 6 Akşam Yemeği
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Tüm Geziler, Otobüs içi İkramları
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Nemrut minibüs ve Halfeti tekne ücretleri
* Urfa sıra gecesi ücretleri

İzmir’den Güneydoğu Anadolu Turları, Nemrut Dağı, Halfeti Tekne Turu, Urfa Sıra Gecesi, Hasankeyf, Göbeklitepe, Cennet Cehennem

KAMPANYADA SON 3 GÜN!