GİZEMLİ GAP TURU – HER HAFTA KESİN HAREKETLİ
Göbeklitepe, Halfeti gezileri FARKI İLE…!!!
Nemrut Gündoğumu, Diyarbakır Gezisi ve Harran Evleri FARKI İLE…!!!
Urfa Sıra Gecesi Eğlencesi FARKI İLE…!!!
Bölgenin En iyi otellerinde konaklama FARKI İLE…!!!

 

 • Gizemli GAP Turu

  HAREKET NOKTALARI:

  *17:00 Bostanlı İskele
  *17:10 Karşıyaka Anıt Önü
  *17:20 Üçkuyular Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
  *17:30 Hatay Üçyol Otobüs Ofisleri Önü
  *18:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü
  SERVİS DANIŞMA HATTIMIZ : 05453006065
  Rezervasyon anında lütfen biniş yerinizi kesinleştiriniz.

   

  1. GÜN : İZMİR – ADANA
  Akşam belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra hareket ediyoruz. Güzel geçen bir yolculukla ve molalarla sabah saatlerinde ADANA‘da oluyoruz.

  2. GÜN:  G.ANTEP-ZEUGMA MÜZESİ – G.ANTEP ÇARŞILARI-HALFETİ 

  Adana civarında yolda aldığımız kahvaltı sonrası Osmaniye üzerinden GAZİANTEP’e ulaşıp, ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ile gezimize başlıyoruz.Özellikle ZEUGMA ANTİK KENTİNDE çıkarılan eserlerin sergilendiği dünyanın sayılı müzelerinden olan ZEUGMA MÜZESİ gezimiz sonrası GAZİANTEP KALESİ çevresinde bulunan Çarşılar bölgesine geliyoruz ve ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ,TARİHİ TAHMİS KAHVESİ’ni serbest zaman esnasında gezip görüp öğle yemeğimizi GAZİANTEP de aldıktan sonra BİRECİK üzerinden HALFETİ’ye geliyoruz. HALFETİ’de Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek muhteşem bir TEKNE Turuna (ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz SAVAŞAN KÖYÜ’nü geziyoruz.Sonrasında SURUÇ üzerinden PEYGAMBERLER ŞEHRİ ŞANLIURFA’ya geliyoruz. Konaklamamız Ş.URFA‘da .Akşam isteyen misafirlerimizle Geleneksel URFA SIRA GECESİ’ ne katılacağız.HARRAN OTEL/ŞANLIURFA

  3. GÜN:ŞANLIURFA – BALIKLI GÖL – HARRAN – GÖBEKLİTEPE – VİRANŞEHİR – KIZILTEPE – MARDİN ÇARŞILAR

  Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıp 45 km mesafede bulunan GAP projesiyle sulama alanı olduktan sonra kaderi değişen HARRAN’a gidiyoruz. Burada ilk üniversite olarak kabul edilen İSLAM ÜNİVERSİTESİ ve tarihi HARRAN EVLERİNİ görüp ŞANLIURFA’ya geri dönüyoruz BALIKLI GÖL, RIZVANİYE CAMİİ, MEVLİDİ HALİL CAMİİ ve URFA ÇARŞILARINI görüp ALIŞ-VERİŞ sonrası Öğle yemeğimiz yine yöresel tatlar sunan bir restoranda alıp otobüsümüzle Dünya tarihinin en eski yerleşik düzendeki tapınağı olarak kabul edilen GÖBEKLİTEPE’ye ulaşıyoruz. Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe‘de rehberimizin yapacağı anlatımlar GÖBEKLİTEPE’yi daha iyi anlamamızı sağlayacak.GÖBEKLİTEPE ziyaretimiz sonrası VİRANŞEHİR KIZILTEPE üzerinden MARDİN’e geçiyoruz. Tarihe canlı tanıklık yapacağınız bu eşsiz şehrin dar sokaklarında yürürken ULU CAMİ,ZİNCİRİYE MEDRESESİ, LATİFİYE CAMİ, TARİHİ POSTANE BİNASI,MARDİN ÇARŞILARI görülecek yerler arasında.Akşam konaklama için MARDİN deki otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.YAY GRAND OTEL/MARDİN

  4. GÜN: MARDİN – DEYRULZAFARAN – KASIMIYE – DİYARBAKIR – ULU CAMİ – C.SITKI TARANCI EVİ – ADIYAMAN

  Sabah kahvaltısının ardından SÜRYANİ KİLİSESİ’nin önemli merkezlerinden olan DEYRULZAFARAN’ı (Safran Manastırı) ve ARTUKLU eseri olan KASIMIYE MEDRESESİ’ni görüp MARDİN’den ayrılarak DİYARBAKIR’a geliyoruz. DİYARBAKIR’da alacağımız öğle yemeği sonrası ULU CAMİ, CAHİT SITKI TARANCI EVİ, DÖRT AYAKLI MİNARE, MARDİN KAPI gezilerini sonrası DİYARBAKIR’dan ayrılıp SİVEREK, HİLVAN, BOZOVA yolundan ADIYAMAN’daki otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.WHITE STAR OTEL/ADIYAMAN

  5. GÜN: HALFETİ-ADANA-İZMİR

  Sabah erken saatlerde otelimizde bizi bekleyen minibüslerle NEMRUT DAĞI TURUMUZA başlıyoruz.2150 mt yüksekliğindeki NEMRUT DAĞINA çıkıyoruz.TANRILARIN TAHTI NEMRUT DAĞI’nda KOMMAGENE KRALI ANTİOCHOS tarafından dağın doğu ve batı teraslarına aynı düzende yaptırılmış TANRI HEYKELLERİ. I. ANTİOCHOS, ZEUS, APOLLON, HERAKLES, KOMMAGENE, KARTAL ve ASLAN heykellerini görüp rehberimizin anlatımıyla 2000 yıllık bu eserlerin etkisinde EŞSİZ GÜN DOĞUMUNU izliyoruz. GÜNDOĞUMU sonrası otele dönüş yolculuğunda Roma dönemi CENDERE KÖPRÜSÜ ve KOMMAGENE KRALLIĞI ‘na ait KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ‘nü görüp  ADIYAMAN’daki otelimize geçip kahvaltımızı yapıp ADIYAMAN’dan ayrılıp ADANA, KONYA, AFYON, UŞAK üzerinden gece geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir sonraki KARE TUR Organizasyonunda görüşmek dileğiyle Siz Değerli Misafirlerimize Hoşçakal diyoruz

   

   

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 

  * 3 Gece Y.P Otel Konaklaması
  * Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  * Tüm Geziler, Otobüs içi ikramlar
  * Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  * Seyahat Sigortası

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Tüm Öğlen Yemekleri
  * Müze ve Ören Yeri Girişleri
  * Nemrut minibüs ve Halfeti tekne ücretleri
  * Urfa sıra gecesi ücretleri

   

  HARRAN EVLERİ : 
  Harran’ı n en çok ilgi çeken yanı, bindirme tekniğinde yapılmış külah biçimindeki konik kubbeli evleridir. Kubbeli evlerin tarihi, MÖ. VI. bine kadar gitmektedir. Kubbeli ev geleneği, Mezopotamya, Transkafkasya ve Ege’de MÖ. III. bine kadar devam ettirilmiştir.
  Anadolu’da kubbeli evlerin yoğun olarak tespit edildiği iki bölge vardır. Birinci bölge Urfa-Birecik arasındaki bölgedir. İkinci bölge ise, Urfa-Akçakale arasındaki bölgedir. Kerpiç kubbe ile örtülmüş bu evlerden farklı olarak Harran evlerinin kubbelerinde tuğla da kullanılmıştır.
  Harran evlerinin tuğla kubbe ile örtülmesinin iki sebebi vardır. Biri, bölgenin çöl olmasından dolayı ağaç malzemenin bulunmayışıdır. Diğeri ise, Harran’da bol miktarda bulunan tuğla malzemedir. Evlerin yüksekliği içerden en çok 5 metreye varan kubbeler, 30 40 tuğla dizisi ile örülmüştür. Örgüleri düzensiz bir şekilde balçık sıva ile bağlanan kubbe ve duvarlar, içerden ve dışarıdan yine bu harçla sıvanmıştır.
  Harran evleri bölge iklimine uyumlu olarak yaz aylarında serin kış ise sıcaktır.
  1979 yılında arkeolojik ve kentsel sit alanı olarak ilan edilen Harran’da kubbe evler korumaya alınmıştır. Ören yerinden malzeme toplanması, inşaat yapılması ve kanal açılması yasaklanmıştır. Harran evlerinden biri, 1999 yılında restore edilmiş ve ” Harran Kültür Evi” olarak turizmin hizmetine sunulmuştur.
  Bu evlerden 5 tanesi de kültür bakanlığı tarafından satın alınarak restorasyon programına alınmıştır.

  GÖBEKLİTEPE ÖREN YERİ :
  İnsanlık tarihi hakkında bildiklerimizi yeniden düşünmemizi sağlayacak, yerleşik tarih anlayışını ve bilgilerini değiştirip, dinler tarihini sorgulatacak, bir kısmımızın varlığından haberi dahi olmadığı bir arkeolojik çalışma 1995 yılından beri Urfa Göbeklitepe’de devam ediyor. İnşası Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe İngiltere‘de bulunan Stonehenge’den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski. Ayrıca yerleşik hayata geçişi temsil eden kültür bitkisi buğdayın atasına da Göbeklitepe eteklerinde rastlanmıştır. İnşa edildikten 1000 yıl sonra üstleri insanlar tarafından kapatılarak gömülen bu tapınaklar yeniden gün ışığına çıkıyor.

   

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* 2 Sabah Kahvaltısı + 3 Akşam Yemeği
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Tüm Geziler, Otobüs içi ikramlar
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Nemrut minibüs ve Halfeti tekne ücretleri
* Urfa sıra gecesi ücretleri

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* 2 Sabah Kahvaltısı + 3 Akşam Yemeği
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Tüm Geziler, Otobüs içi ikramlar
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
* Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Müze ve Ören Yeri Girişleri
* Nemrut minibüs ve Halfeti tekne ücretleri
* Urfa sıra gecesi ücretleri

Tur Fiyatları

KAMPANYADA SON 3 GÜN!