Gökova – Güzelköy – Yuvarlakçay
Günlük Tur FİYATLAR
Kişi Başı 100,-TL
04-12 Yaş Çocuk 100,-TL
00-03 Yaş Çocuk Ücretsiz
TUR TARİHLERİ
Her Hafta Pazar Kesin Hareket 

Her Hafta Pzar Kesin Hareket !!!…

Sabah Karşıyaka Yunuslar 07:00 – Bornova 07:15 – Üçyol 07:30 konuklarımızı aldıktan sonra Gökova’ya hareket ediyoruz.
İZMİR’
den çıktıktan sonra yolda vereceğimiz sabah kahvaltısı molamızın ardından YATAĞAN‘a ulaşıyoruz. GÜZEL KÖYLÜ dizisinin çekimlerinin yapıldığı BOZÜYÜK köyününde serbest zamanın ardından GÖKOVA ‘ya hareket ediyoruz. Bir tarafında Azmak Nehri, diğer yanında Gökova Körfezi ile Ege’nin gizli cennetlerinden biri, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka’ya gidiyoruz. Beldedeki dağlardan gelen soğuk suların, Gökova körfeziyle buluştuğu yerde oluşan bir doğa harikası “Azmak“ üzerinde, isteğe bağlı yaklaşık 30 dakikalık tekne turumuza katılıyoruz. Tekne turu sonrasındaki serbest zamanımızın ardından muhteşem bir doğal güzelliğe sahip Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Yuvarlakçay’a doğru ilerliyoruz. Topgözü Kanyonunda bulunan ve Muğla bölgesinin en yüksek dağı olan Sandras Dağı’nın kar sularından beslenen bu cennet köşe, özellikle sıcak yaz günlerinde yöre halkının en önemli kaçış noktalarından biri. Yöredeki pek çok köyü besleyen nehrin adı olan Yuvarlakçay’da, kayaların arasından çıkıp, gün ışığıyla tanışan kar sularının seyrine doyulmayan şelalenin yanıbaşında, yemyeşil ağaçların serin gölgesinde, kuş sesleri ve çağıldayan suyu eşliğinde keyif yapabilir, alabalıktan tandıra, kavurmaya ve yoğurtlamaya kadar çok sayıda leziz yemeği tadabilir, çay üzerine kurulan ahşap salıncaklarda sallanarak suya atlayabilir ya da sadece suyun üzerinde salınıp, bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz. Belirlenen saatte akşam üzeri İZMİR ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yolda verilen molaların ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Bir daha ki KARETUR’da buluşmak ümidi ile misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  • Çevre Gezileri
  • Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğlen Yemeği – Zengin Köy Kahvaltısı
  • Azmak’ta düzenlenen kısa tekne turu

İzmir Çıkışlı Günübirlik Turlar

Gökova Körfezi Hakkında Bilgi

Gökova Körfezi Hakkında Bilgi; Bu körfez, Kerme körfezi veya İstanköy körfezi adı ile de anılmaktadır. Körfez, ege bölgesinin kıyılarında güneyinde bulunmaktadır. Kuzeyinde bodrum güneyinde Datça yarımadası bulunmaktadır ve Gökova körfezi üçgen biçimindedir. Eski zamanlarda sadece körfezin doğu kısmını belirtmek için kullanılan Gökova tabiri günümüzde tüm körfez için kullanılmaktadır.

Ege bölgesinde yaşanmış olan tektonik bazı hareketler sonucunda körfez, doğu batı doğrultusunda oluşmuş bir çukur bölgedir. Doğuda bulunan kıyıları daha sığ olan körfezin derinlik oranı batıya gittikçe artmaktadır. Kuzeydeki kıyıları yüksek ve aynı zamanda diktir. Körfezin önemli adalarından bazıları şunlardır; kara ada, incirli ada, şehir adası, yalı adası, yedi adalar, zeytinli ada.

Gökova körfezinin çevresi ise çeşitli türleri barındıran makiler ile kaplıdır. Bazı koylarının çevresinde de kızıl çamlara rastlanabilmektedir. Bazı yerlerinde hurma ağaçları gözükür ve tükenme tehlikesinde olan bu ağaçların korunması için planlamalar yapılmaktadır.

Körfez aynı zamanda tarihsel kent kalıntılarını da barındırmaktadır. En önemli kalıntılardan ikisi Keramos be Kedreai’dir. Bilgilere göre Keramos kenti ilk çağda seramik sanatının ev sahipliğini yapmaktaymış.

Körfezin kıyıları Bodrum, Milas, Ula, Marmaris ve Datça ilçeleri ile çevrelenmiştir. Evresinde bulunan en önemli yerleşmelerden bir tanesi de Akyaka kasabasıdır. Hem doğal hem de tarihsel açıdan zengin olan Gökova körfezi turistlerin ilgi odağı olmayı başarmaktadır. Tekne ve yatların da uğrak yeri olmayı başaran körfezdeki başlıca korunaklı koylar arasında; çökertme koyu, ak bük, Gelibolu koyu, İngiliz limanı, Mersincik limanı vardır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  • Çevre Gezileri – Zengin Köy Kahvaltısı
  • Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğlen Yemeği
  • Azmak’ta düzenlenen kısa tekne turu
KAMPANYADA SON 3 GÜN!