• TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU

  İZMİR – ANKARA – ERZİNCAN – KARANLIK KANYON – KARS – ERZURUM – İZMİR

  4 GECE 5 GÜN / TREN gidiş UÇAK dönüş / KÜLTÜR TURU / 3 GECE OTEL & 1 GECE TREN
  Doğu Ekspresi Kars Treni / Kars – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Sarıkamış – Erzurum Turu
  Uçakla, İzmir – Ankara – Gidiş // Uçakla, Erzurum – İzmir – Dönüş
  ARALIK 2022 DEN İTİBAREN HER HAFTA
  ANKARA – KARS YATAKLI TREN 

  4 GECE 5 GÜN (3 GECE OTEL-1 GECE TREN KONAKLAMASI)

  Tur Tarihlerini Sorunuz…

  1. Gün: İzmir – Ankara Uçuşu ve turu / Doğu Ekspresi ile Ankara – Kars Seyahati (1 gece Tren Konaklama) 
  Sabah saatlerinde İzmir Havalimanında buluşuyoruz. Ankara uçuşumuz sonrasında bizi bekleyen otobüsümüzle buluşuyoruz. Anıtkabir ziyareti yapıyoruz. Ardından akşam saat 16:55 Ankara garından trenimize biniyoruz. Doğu Ekspresi ile 24 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz. Özellikle Kış manzaralarının en güzelini sunan Erzincan – Erzurum – Kars hattını bol manzaralı ve keyifli bir seyahat bizi bekliyor olacak. Bugün ve gecemizi birbirinden farklı Anadolu manzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Öğlen ve Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

  2. Gün: Erzincan – İliç – Kemaliye Karanlık Kanyon – Erzurum – Kars
  Keyifli geçen gece yolculuğumuzun sabahında Erzincan’ın İliç ilçesine istasyonuna ulaşıyoruz. ( EKSTRA 75 TL ) Bizleri bekleyen aracımıza binerek Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’Orada bir köy var uzakta ‘’ şiirine konu olmuş Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Kemaliye de ilk durak noktamız Karanlık Kanyon oluyor. Dünya’nın en büyük kanyonlarından olan ve yer yer yüksekliği 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu kanyon ve taşyol sizleri hayrete düşürecek. İnsanların tamamen elleri ile oyarak açtığı ve zamanında Kemaliye – Divriği arasında bağlantı oluşturan bu yol, insan emeği ve kararlılığının günümüzde yaşayan en büyük sembolüdür. Taş Yol gezimiz sonrasında Tübitak tarafından bölgede düzenlenen doğa gezileri sırasında toplanmış olan canlı-bitki-maden türlerinin sergilendiği, ülkemizin en büyük Doğa Tarih Müzesi’ni geziyoruz. Doğa Tarih müzesi gezimiz sonrasında Kemaliye merkeze ulaşıyoruz. Sonrasında oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Salim Usta tarafından Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra İliç’e dönerek trenimize biniyoruz. Trenimizin hareketinden sonra öğle saatlerinde Erzincan Tren Garına ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımızla Girlevik Şelalesi‘ne hareket ediyoruz.( EKSTRA 75 TL ) Şelale gezisi ardından panoramik Erzincan şehir turu yapıyor sonrasında , bakırcılar çarşısını geziyoruz ve öğle yemeği molası, trene dönüyoruz. Erzincan üzerinden Erzurum’a ulaşıyoruz. Erzurum tren garına ulaşıp serbest zamanın ardından programımızı tamamlayıp Kars’a ulaşmak için trenimize biniyoruz. Geç saatlerde Kars’a ulaşıyoruz. Tren yolculuğumuzun sonrasında bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

  NOT ÖNEMLİ : * Sadece bugün için Tren yolculuğu sırasında yapılacak olan turlara Rehbersiz bireysel katılım yapabilirsiniz. Hava şartlarından dolayı bu turlar gerçekleşmeyebir. (Karetur sorumluluğunda değildir.)
  1. Tur : İliç – Kemaliye Turu (Karanlık Kanyon)  // 2. Tur : Erzincan – Girlevik Şelalesi turu ( 2 Tur toplamı Kişi Başı 150 TL dir.)

  3. Gün: Kars – Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu
  Sabah kahvaltımızın ardından Kars şehir turumuza başlıyoruz. Kars merkez de geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü‘ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesine katılabilirler. (Ekstra)

  4. Gün: Kars – Sarıkamış – Erzurum
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Katerina Köşkü’nü görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi gezimizin sonrasında yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra Erzurum’ da oluyoruz. Şehri gezmeye başlıyoruz. Yakutiye Medresesi, Çifte minareli Medrese, Döner Kümbet ve Oltu Taşı Çarşısı gezilerimiz sonrasında tarihi Türk evlerinde çay molası veriyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde.

  5. Gün: Erzurum – İstanbul, Ankara, İzmir Uçuşu 
  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından şehir merkezinde Tarihi Oltucular çarşısında alacağımız serbest zamanın ardından öğle yemeğini Erzurum’a has Cağ kebabı ile alıyor öğleden sonra uçağımıza binmek üzere havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek uçuşumuzun ardından İstanbul, Ankara İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  * Erzurum – İzmir Uçak Biletleri
  * İzmir – Ankara Uçak Biletleri
  * Ankara – Kars Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
  * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  * 3 Gece Hotel konaklaması
  * 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
  * Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
  * Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
  * Zorunlu Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  * Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
  * Kişisel harcamalar, Alışverişler
  * Çıldır Gölü Kızak
  * Müze Giriş Ücretleri
  * İliç – Kemaliye Karanlık Kanyon Gezisi
  * Tüm Öğlen yemekleri

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Erzurum – İzmir Uçak Biletleri
* İzmir – Ankara Uçak Biletleri
* Ankara – Kars Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 3 Gece Hotel konaklaması
* 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
* Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
* Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
* Kişisel harcamalar, Alışverişler
* Çıldır Gölü Kızak
* Müze Giriş Ücretleri
* İliç – Kemaliye Karanlık Kanyon Gezisi
* Tüm Öğlen yemekleri

Tur Fiyatları

 

KAMPANYADA SON 3 GÜN!