KAPADOKYA TURU 3 GECE 3 GÜN

3 GECE 4 GÜNFİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı1800-TL
İleve Yatak 3. Kişi1800-TL
Tek Kişilik Oda2050-TL
03-12 Yaş Çocuk1400-TL
TUR TARİHLERİ
30 Aralık 2021 – 27 Ocak 2022

”Düşler ve Güzel Atlar Diyarı Kapadokya”
”Peribacalarında gizlenir geçmişin efsaneleri”
”EN İYİ OTELLER ve REHBERLERİMİZLE…!!!
“Avanos, Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Güvercinlik Vadisi, Yeraltı Şehirleri, Ihlara Vadisi, Paşabağ

> 20:30 Mavibahçe Mavi Bahçe Önü > 20:40 Bostanlı İskele > 20:45 Karşıyaka Anıt Önü
> 20:00 Üçkuyular Fahrettin Altay Ziraat Bankası Önü
> 20:20 Hatay Üçyol Otobüs Ofisleri Önü
> 21:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü
> SERVİS DANIŞMA HATTIMIZ : 05453006065

1. GÜN : İZMİR HAREKET – AFYON – KONYA – AKSARAY
Akşam belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde Aksaray’da oluyoruz. Sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından turumuza başlıyoruz.

2. GÜN : IHLARA VADİSİ – NARLI GÖL – YERALTI ŞEHRİ – GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR KALESİ – PAŞABAĞ
Sabah saatlerinde Aksaray Tesislerinde alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra NEVŞEHİR-NİĞDE-KAYSERİ üçgeninde bulunan, doğal güzelliklerini 3268 m. yüksekliğindeki HASAN DAĞI’na borçlu olan, Perslerin “GÜZEL ATLAR DİYARI” diye adlandırdıkları KAPADOKYA bölgesinde turumuza başlıyoruz. İlk olarak içerisinde 105 tane kilise barındıran IHLARA VADİSİ’ni geziyoruz. Vadi içinde akan MELENDİZ ÇAYI boyunca rehberimiz eşliğinde yürüyerek gezimizi tamamlıyoruz. Güzergâhımız üzerinde, volkanik bir arazi içerisinde bulunan NARLI GÖLÜ (Krater Gölü) görüyoruz. Bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren, yöredeki YERALTI ŞEHRİ’ni görmeye gidiyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Yeraltı Şehrini geziyoruz. Bu büyülü atmosferden sonra GÜVERCİNLİK VADİSİ’ne gidiyoruz. Daha sonra UÇHİSAR KALESİ’ni panoramik görüp fotoğraflıyoruz. Peri bacalarının en güzel fotoğraflandığı yerlerden olan PAŞABAĞLARI’nda vereceğimiz molamızın ardından çanak çömlek atölyesinde çömlekçilik hakkında bilgi alma ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN : HACI BEKTAŞ TÜRBESİ – ÜRGÜP – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – DERBENT VADİSİ – ÜÇGÜZELLER
Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıp HACIBEKTAŞ ilçesine gidiyoruz. HACI BEKTAŞ-I VELİ türbesi, külliyesi ve BALIM SULTAN türbesi, NADAR AVLUSU, ASLANLI ÇEŞME ziyaretlerimizin ardından, ÜRGÜP’e dönüyoruz, öğle yemeği ve şehir turu için aldığımız serbest zamanın ardından, Kapadokya’nın en güzel yerlerinden GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİNİ‘ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhanemutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Yörede üretilen şaraplarının tanıtıldığı şarap mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. DEVRENT VADİSİ’nin eşsiz tarihi güzelliklerine tanık oluyoruz. Kapadokyanın simgesi haline gelen ÜÇGÜZELLER‘de vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen konuklarımıza (extra) KAPADOKYA GECESİ EĞLENCESİ‘ne katılıyoruz.

4. GÜN : SULTANHANI – KONYA MEVLANA – KONYA TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ – AFYON – İZMİR 
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp; tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan SULTANHANI kervansarayını ziyaret ediyoruz. Konya ‘da MEVLANA MÜZESİ vKÜLLİYESİ ziyaretimizin ardından Avrupa’nın en büyük kelebek parkı olan KONYA TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ’ne gidiyoruz. Burada yaşayacağımız olağanüstü güzelliklerle gezimizi tamamlayıp İzmir’e doğru hareket ediyoruz, yoldaki gerekli molaların ardından uygun saatler’de İzmir’de oluyoruz. Bir sonraki KARETUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
+ 2 Gece Y.P Konaklama
+ Lüks Otobüsler İle Ulaşım
+ Çevre Gezileri – Seyahat Sigortası
+ 2 Sabah kahvaltısı – 2 Akşam Yemeği
+ Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
X Tüm Öğlen Yemekleri – Yol güzergahında alınan yemekler
X Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
X Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
X Müze Ören Yeri Girişleri
X TÜRK GECESİ – BALON TURU

BÖLGE HAKKINDA BİLGİLER

Avanos, Ürgüp, Göreme, Uçhisar Kalesi, Aynalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara Vadisi, Güllüdere Vadisi, Paşabağ- Zelve belli başlı görülmesi gereken yerlerdir. Kayalara oyulmuş geleneksel Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirler. Bu evler ondokuzuncu yüzyılda yamaçlara, kayaların içlerine ya da kesme taştan yapılmış bir malzeme ile inşa edilmişlerdir. Bölgenin tek mimarı malzemesi olan taş yörenin volkanik yapısından dolayı ocaktan çıktıktan sonra yumuşak olduğundan çok rahat işlenebilmekte, ancak hava ile temas ettikten sonra sertleşerek çok daha dayanaklı bir yapı malzemesine dönüşmektedir. Kullanılan malzemenin bol olması ve kolay işlenebilmesinden dolayı yöreye has olan taş işçiliği gelişerek mimari bir gelenek halini almıştır. Gerek avlu gerekse ev kapılarının malzemesi ahşaptır. Kemerli olarak yapılmış kapıların üst kısmı stilize sarmaşık veya rozet motifleriyle süslenmiştir. Yöredeki güvercinlikler 19. yüzyılın sonları ile 18. yüzyılın başlarında yapılmış küçük yapılardır. İslam resim sanatını göstermek açısından önemli olan güvercinliklerin bir kısmı manastır veya kilise olarak inşa edilmişlerdir. Güvercinliklerin yüzeyi yöresel sanatçılar tarafından zengin bezemeler ve kitabeler ile süslenmişlerdir. Bölge şarapçılık ve üzüm yetiştiriciliği ile de ünlüdür. Bir zamanlar bölgede yaşayan insanlar Kapadokya’yı ev olarak kullanıyorlardı. Bu yüzden şimdi arkeolojik kalıntılar çıkartılabiliyor. Çıkartılanlar tarihi eser olarak koruma altına alınıyor. Fiziksel oluşumu milyonlarca yıl önce yaşanmış olan, kültürel mirası olarak da binlerce yıllık bir birikime sahip olan Kapadokya, coğrafi ve tarihi zenginliğin birleştiği, dünya üzerinde bulunan ender turizm destinasyonlarından birisidir.

KAPADOKYA – AVANOS – SUHAN HOTEL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Y.P Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları
 • 2 Sabah kahvaltısı – 2 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri – Yol güzergahında alınan yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • TÜRK GECESİ – BALON TURU

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Y.P Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları
 • 2 Sabah kahvaltısı – 2 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri – Yol güzergahında alınan yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • TÜRK GECESİ – BALON TURU
KAMPANYADA SON 3 GÜN!