• Karadeniz Turu - İzmir Çıkışlı Uçaklı
  • Karadeniz Turu - İzmir Çıkışlı Uçaklı
  • Karadeniz Turu - İzmir Çıkışlı Uçaklı
  • Karadeniz Turu - İzmir Çıkışlı Uçaklı
  • Karadeniz Turu - İzmir Çıkışlı Uçaklı
  • Karadeniz Turu - İzmir Çıkışlı Uçaklı

Karadeniz Turu – İzmir Çıkışlı Uçaklı

 HAREKET TARİHİ  İKİ KİŞİLİK

ODADA KİŞİBAŞI

TEK KİŞİLİK

 ODA

 ÜÇ KİŞİLİK

ODADA KİŞİ  BAŞI

03.06.20191.680 TL1.950 TL1.520 TL
17.06.20191.700 TL1.960 TL1.540 TL
24.06.20191.700 TL1.960 TL1.540 TL
01.07.20191.700 TL1.960 TL1.540 TL
08.07.20191.700 TL1.960 TL1.540 TL
15.07.20191.770 TL2.030 TL1.600 TL
22.07.20191.780 TL2.050 TL1.630 TL
29.07.20191.780 TL2.050 TL1.630 TL
05.08.20191.770 TL2.030 TL1.600 TL
19.08.20191.770 TL2.030 TL1.600 TL
26.08.20191.670 TL1.930 TL1.500 TL
02.09.20191.700 TL1.960 TL1.540 TL
09.09.20191.670 TL1.930 TL1.500 TL

NOT: ÇOCUK FİYATLARINI SORUNUZ.

KARADENİZ TURU – UÇAKLI ( HER HAFTA HAREKET )

1.Gün: Samsun – Bandırma Vapuru – Atatürk Onur Anıtı – Terme – Fatsa – Bolaman – Yason (Iason) Burnu Ve Kilisesi – Cittaslow (Sakin Şehir) Perşembe – Ordu – Boztepe – Giresun – Topal Osman’ın Anıt Mezarı – Giresun Kalesi

 

Saygıdeğer misafirlerimiz, 06.35 de Sunexpress Havayolları ile Samsun’a hareket edecek olan uçağımıza biniş işlemlerimizi sonlandırıyor ve Samsun’a hareket ediyoruz. Havaalanı karşılamamızın ardından rehberimizin tanışma ve bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde Samsun’ a yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk yapıyoruz. Samsun Doğu Park alanı içinde yer alan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü zorlu yolculuk sonrasında silah arkadaşlarıyla birlikte Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapurunu görüp fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ulu Önderimizin Türk Kurtuluş Savaşı’nı 19 Mayıs 1919’da başlatmış olduğu bu şehirde Samsun’un simgesi haline gelen Avusturyalı Heykeltıraş H. Kriphel’ e 1931 tarihinde yaptırılmış olan Atatürk Anıtı görüp hatıra fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Ordu’ ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Vereceğimiz mola sonrasında sahil yolunu takiben Ünye, Fatsa üzerinden Karadeniz’ in en güzel nostaljisinin yaşanacağı ve en bakir koylarının görüleceği Bolaman güzergahıyla Yason (Iason) Burnu’ na ulaşıyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası ve Yason Kilisesi ile Arganotların Efsanesi anlatımları sonrasında ülkemizde CittaSlow (Sakin Şehir) unvanına sahip en doğal kalmış limanlarından biri olan Perşembe ilçesini görerek Ordu’ ya ulaşıyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü Boztepe’ ye teleferikle çıkma imkânı (Ekstra) bulabileceğimiz teleferik parkta serbest zaman veriyoruz. Boztepe’ de Ordu’ yu ve tüm Karadeniz coğrafyasını ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında Ordu’ dan ayrılıyoruz ve Giresun Adası’ nı ve Pontus Hükümdarı Farnakes döneminde inşa edilen Giresun Kalesi ile Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’ in alay muhafızı olan Topal Osman’ın Mezarını aracımızdan panoramik olarak görüp, fındık ve fındık ürünleri alışverişlerimizi yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Samsun’da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergâh: Çarşamba – Samsun – Perşembe – Giresun / 245 Km

* Konaklama Oteli: Giresun Amazon Arestias Hotel

 

2.Gün: Sürmene – Çay Fabrikası – Bıçak Atölyesi – Derepazarı – Of – Solaklı Deresi Ve Vadisi – Çaykara – Taşkıran – Uzungöl – Karaster Yaylası – Çayeli – Rize Bezi Dokuma Atölyesi – Fındıklı – Arhavi – Hopa

 

Saygıdeğer misafirlerimiz, otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında zanaatkarlarıyla meşhur Sürmene’ye gidiyoruz.  Dünyaya adını duyurmayı başarmış el yapımı Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için bir bıçak atölyesine uğruyoruz. Sonrasında çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Çayın nasıl demlenmesi gerektiğini, kalite çayın ayrımını nasıl yapacağımızı uzmanlarından dinleyip çaylarımızı içtikten sonra Of` a gidiyoruz ve Solaklı Vadisi` ni takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Karadeniz Bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden 1090 mt. yüksekteki Uzun Göl` e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Uzungöl`de vereceğimiz serbest zamanda muhteşem fotoğraflar çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında siz saygıdeğer misafirlerimize alternatif tur seçeneği sunuyoruz.

 

Opsiyonel Tur Seçeneği: Karaster Yaylası Turu

Uzungöl den bineceğimiz minibüslerimizle 2250 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Uzungöl’ ü yeni açılan terasında yukarıdan fotoğrafladıktan sonra kendinizi kuşlar kadar özgür hissedebileceğiniz Karaster Yaylasına varıyoruz. Yolculuğumuz sırasından bulut denizleri üstünde yolculuk yapma şansına da sahip olabiliriz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında vereceğimiz sıcak süt/çay/kahve ve muhteşem fotoğraflar çekmek için fotoğraf molası ardından Uzungöl`e geri dönüyoruz. (Ekstra)

 

Alternatif turumuzun ve vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Uzungöl den ayrılıyor ve türkülerden aslında çok yakından tanıdığımız Çayeli`ne gidiyoruz. Rize bezi dokuma atölyelerinden birinde vereceğimiz kısa bir alışveriş molası sonrasında otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Serbest ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergah: Giresun – Trabzon – Sürmene – Uzungöl – Hopa / 380 Km

* Konaklama Oteli: Minerva Otel – Hopa Cihan Otel – Sarp Otel

 

3.Gün: Sarp – Sarpi – Gonio (Apsaros) Köyü Ve Kalesi – Çoruh Nehri Ve Köprüsü – Batum – Orta Camii – Avrupa Meydanı – Medea (Altın Post) Anıtı – Poseidon Meydanı – Türk Konsolosluğu Binası – Cankurtaran Geçidi – Borçka Karagöl – Bartnala, Maisur Şelaleleri

 

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Batum’ a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdan ve pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’ a geçişleri için noterden onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.0-6 Yaş küçük misafirlerimiz için fotoğraflı nüfus cüzdanı gereklidir. T.C. vatandaşı olan misafirlerimiz 16 TL olan harç pulu ücretlerini kendileri ödeyecekleridir.

 

Önemli Uyarı : Çifte ve yabancı vatandaşlık durumları için genel şartlar kısmını inceleyiniz.

 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan /Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa` nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias` ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt’ tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü’ nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ ın iki Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumi’ de Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini, Ermeni Kilisesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli ‘ ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı’ nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı’ nda gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp alışveriş için küçük bir serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman sonrasında tekrar Sarp’ a dönüp çıkış işlemlerimizi hallediyor ve sonra Arhavi’de öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimize alternatif tur seçeneği sunuyoruz.

 

1.Opsiyonel Tur Seçeneği: Cankurtaran Geçidi ve Borçka/Karagöl Turu

Otelimizden ayrılıp Borçka’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Cankurtaran geçidinde verilecek fotoğraf molasında tüm vadiyi kuşbakışı seyredip ve muhteşem fotoğraflar çektikten sonra Borçka’ya ulaşacağız. Burada bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor ve Karadeniz’in bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Klaskur Deresinin ağzının kapanması ile oluşan son zamanlarda televizyonlarda yayınlanan “Benim İçin Üzülme” dizisinin jenerik çekimlerinin yapıldığı Karagöl’e, yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçerek yolumuz üzerinde Bartnala – Korpa – Rusmana – Maisur Şelalelerini görerek ulaşıyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan gölü sizleri büyüleyecek. Sizlere vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl kıyısında bulunan tekneler ile gezinti ya da yürüyüş yapabilirsiniz. Karagöl gezimiz sonrasında Borçka’ya geri dönüyor otobüsümüze binerek Hopa’ya dönüyoruz. Turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. (Ekstra)

 

Opsiyonel turumuzun ardından Arhavi – Fındıklı – Ardeşen üzerinden 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Arhavi’ de serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergah: Hopa – Batumi– Arhavi -Borçka– Ayder Yaylası / 260 Km

* Konaklama Oteli: Ayder Altıparmak Otel – Nehirim Otel ––Yeşil Vadi Otel

 

4.Gün: Ayder Yaylası – Gelintülü Şelalesi – Aşağı Ve Yukarı Ambarlık – Kalegon – Fırtına Vadisi Ve Fırtına Deresi – Çamlıhemşin – Çinçiva (Şenyuva) Köyü Ve Köprüsü – Zilkale 

 

Aşağı ve Yukarı Ambarlığı, Şenlik Düzünü aracımızdan görerek Kalegon Düzünde Gelin Tülü Şelalesini fotoğraflamak ve muhteşem havayı solumak için aracımızdan iniyoruz. Ayder Yaylasında vereceğimiz serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla unutulmaz bir sohbet yapabilirsiniz. Gezilerimiz sonrasında dileyen misafirlerimiz Fırtına Deresinde RAFTING yapabilirler. 7’ den 70’ e herkesin rahatlıkla katılacağı bir parkurdur. 7 km uzunluğundaki parkurda, 15’ in üzerinde rapid bulunmakta ve katılımcıları muhteşem manzaralarla büyülemektedir. 6 kişilik botlar ile her botta bir adet profesyonel rafting rehberi mevcuttur. Botlarda can yeleği, kask, dizlik ve özel sigorta mevcuttur. (Ekstra)

 

Dileyen misafirlerimiz son dönemin gözde aktivitelerinden Zipline yapabilirler (Ekstra)

Öğle yemeğimizin ardından programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz ve aracımızla ülkemize Uluslararası Film Festivalinde “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “BAL” filminin çekimlerinin gerçekleştirildiği Çamlıhemşin’ e geliyor ve alternatif tur rotalarını değerlendiriyoruz.

 

Opsiyonel Tur Seçeneği: Çat Vadisi, Çinçiva (Şenyuva) Köprüsü ve Köyü, Zilkale Turu

Birçok diziye ve filme doğal set olan mekânlardaki gezimize Çamlıhemşin’ de bizleri bekleyen minibüslerimizle başlıyoruz. Fırtına Vadisi içindeki önemli Vadilerden Çat Vadisi’  ne giriyoruz ve Ortan Köyünden geçerek “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale’ yi ziyaret oluyor. Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Çamlıhemşin’ e dönüyoruz Turumuz yaklaşık 2 saat sürecektir.(Ekstra)

 

Ardından 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Adına yakışır bir şekilde bizleri karşılayan Fırtına Deresi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda doğaya bir kez daha vurulacaksınız eminiz. Öğle yemeğimizi Fırtına Deresi kenarında bulunan alabalık tesislerinden birinde alıp (Ekstra), derenin meşhur alabalığının tadına bakıp, muhlamaya ekmeklerimizi bandıktan sonra enerjimizi depoluyoruz. Yemeğimiz sonrasında aslında çok yakından tanıdığımız Çayeli`ne gidiyoruz. Rize bezi dokuma atölyelerinden birinde vereceğimiz kısa bir alışveriş molası ardından Sürmene’ de Dünyaya adını duyurmayı başarmış el yapımı Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için bir bıçak atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız bilgiler ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi Akasya Restaurant’ ta  menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergâh: Ayder – Çat Vadisi – Çamlıhemşin – Sürmene –Trabzon / 195 Km

* Konaklama Oteli: Trabzon Konak Park Hotel – Zigana Zitaş Otel

 

5.Gün: Trabzon – Değirmendere Vadisi – Maçka – Altındere Milli Parkı – Sümela Manastırı –  Ayasofya Müzesi – Atatürk Köşkü – Akçaabat – Çarşamba

 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otobüsümüze biniyor ve Maçka yol ayrımından Değirmendere Vadisine giriyoruz ve Altındere Milli Parkına gitmek üzere vadi boyunca ilerliyoruz. Otobüsümüzden indiğimizde Karadağ’ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırını vadi tabanından görüp vereceğimiz serbest zamanda doğanın tadını çıkarabilir, muhteşem fotoğraflar çekilebilirsiniz. (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan manastır içerisine ziyaret yapılamamaktadır. Hava şartları dâhilinde, sis olmazsa manastırı sadece dışardan fotoğraflama şansımız olacaktır. Altındere Milli Park girişinin kapalı olması durumunda ise Karaca Mağarası programı yapılacaktır.) Sonrasında Trabzon’ da Soğuksu Mevkiine üzerinde Gülbahar Hatun Camii’ni, İç Kale ve Zağnos Vadisini (Panaromik) görüyor ve Ladin ağaçları arasından geçerek, bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk` e hediye edilen Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz. Ardından Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya` sını da geziyor ve Trabzon` a özgü bir el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon` da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra alışveriş için kısa bir zaman veriyor ve Akçaabat Köftesinin tadına bakarak öğle yemeğini alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Samsun Çarşamba Havalimanı na hareket ediyoruz. Sunexpress Havayolları na ait 19.40 uçağı ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı na uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Siz saygıdeğer misafirlerimizle bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi Akasya Restaurant’ ta  menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergâh: Trabzon – Çarşamba/ 295 Km

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı

*Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 4 Akşam Yemeği

*Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

*Milli Park Giriş Ücretleri

*Batum Turu

*Adb – Szf – Adb Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri

*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

*Otobüsü İçerisindeki İkramlar

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye – Özel işletmeler vb.)

* Tüm Öğle Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

* Yurtdışı Çıkış Harcı

 

Yurt Dışı Çıkışları Hakkında Önemli Hatırlatma;

* KARETUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
Tur programı KARETUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan KARETUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
* Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebinde bulunmamaları rica olunur.
Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 30 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
* Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfa boş yeri olması gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Normal pasaport sahipleri en az 1 ay önceden vize için randevu almaları için bizim ile görüşmesi gerekmektedir.

* KARETUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak KARETUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
* Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
* Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
* Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
* İsteğe bağlı seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi : sigorta içeriğinde kabul edilen ve belgelendirilebilen nedenlerden dolayı misafirlerimizin turu iptal edebilmesi (her koşulda, vize reddinde %25, diğer hallerde %15 muhafiyet ile), tur sırasında sağlık sorunları, bagaj kaybı ve hasarı v.b. konuları güvence altına alan sigorta paketidir. Detayları sorunuz.
* 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
* Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.
* Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yurt dışı çıkışlarında 15 TL Yurt Dışı Çıkış harçlarını ilgili Bankalara yatırmalı ve dekontunu havalimanında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.
* 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almadan yurtdışına çıkış yapamazlar.

KAMPANYADA SON 3 GÜN!