• Karadeniz Turu
  • Karadeniz Turu
  • Karadeniz Turu
  • Karadeniz Turu

BOYDAN BOYA ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU / 7 GECE 8 GÜN
“Para harcayarak sizi zengin yapacak tek şey Karadeniz’i gezmektir.”
İZMİR – AYDIN – MANİSA – MUĞLA – DENİZLİ – UŞAK – BALIKESİR HER HAFTA KESİN HAREKET
‘’ Sümela Manastırı, Batum, Karagöl, Zilkale, Anıtkabir gezileri farkıyla !!!

6 GECE 7 GÜNFİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı2799-TL  / 2. HEDİYE
İleve Yatak 3. Kişi1799-TL
Tek Kişilik Oda1999-TL
03-12 Yaş Çocuk949-TL
TUR TARİHLERİ
Mayıs’dan Ekim’e 2019 Karadeniz Turu
HER HAFTA PAZAR KESİN HAREKET

KARADENİZ TURU – MAYIS, HAZİRAN, TEMMUZ, AĞUSTOS, EYLÜL 2019 

Batum Konaklamalı & Karagöl’lü & Yayla Konaklamalı
2019 – Süper Karadeniz Turu (Erken Rezervasyon 1 Alana 1 Hediye Kampanyası)
2019 Karadeniz Turu, Fethiye, Muğla, Aydın ve Denizli’den Her Hafta Pazar Kesin Hareket
Rezervasyon anında lütfen biniş yerinizi kesinleştiriniz.

1. Gün : İzmir – Amasra – Safranbolu – Kastamonu
Yolda verilen molaların ardından sabah saatlerinde Mengen ve Bartın yolu ile Amasra’ya ulaşıyoruz. Amasra’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü ve Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi alıp küçük liman mevkinden yürüyerek büyük limana doğru yürüyüş yapıyoruz. Sorma Gir kalesin görüp, çekmeciler çarşısında yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı çekiciler çarşısında alış veriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Amasra’da aldıktan sonra otobüsümüze yerleşip Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’daki gezimize Hıdırlık tepesinden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü camii, Arasta çarşısı ve diğer çarşılarını gezip Lokum alışverişimizi yaptıktan sonra Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün : Kastamonu – Sinop – Sinop Kapalı Cezaevi – Samsun
Sabah kahvaltısının ardından Kastamonu gezimizin ardından Taşköprü görüp Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop Mantısı önerilen öğle yemeğidir. Öğle yemeği sonrası Tarihi Cezaevi ziyareti yapıyoruz. Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevidir. Tarihi eskilere dayanan yapı, şiirlere, şarkılara konu olmuştur. Sinop’a özgü özel el işçiliği Kotra atölyesini görüp Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’da Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru’nu geziyoruz daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde.

3.Gün : Ordu – Giresun – Atatürk Evi – Sümela Manastırı – Trabzon
Sabah kahvaltısının ardından Ünye, Fatsa’dan, Yolumuz üzerinde köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisindeöğle yemeği menümüzü alıyoruz. Trabzon’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyetdöneminde Trabzon‘lular tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşk‘ünü ziyaret ediyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Trabzon içinden Gümüşhane yoluna dönüp Maçka ilçesinden Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. (SÜMELA MANASTIRININ ZİYARETE AÇILMAMASI DURUMUNDA REHBER TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPACAKTIR)Altındere Vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini geziyoruz. Sümela Manastırı gezimizin ardından, VATAN Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra alışveriş molası veriyoruz. Ardından konaklama yapacağımız yaylaya’ya doğru yola çıkıp otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama HASDİKÖZ ABDİK HOTEL (Yayla Oteli)

5. Gün :  Hopa – Batum – Borçka Karagöl 

Sabah Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii – Türk Sokağı – Avrupa Meydanı – Medea Heykeli (Altın Post heykeli) Poseidon Çeşmesi – Piazza – Alfabe Kulesi – Ters Restorant – Ali-Nino Heykeli – Dans eden çeşme bulunuyor. Öğle saatlerinde Batum’dan ayrılarak Gümrük işlemlerimizin ardından, Hopa’dan Borçka’ya ulaşıyoruz. Borçka’da yöresel yemekler tadabileceğimiz  restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli gölü Karagöl’e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, Kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilirler. Karagöl gezimizin ardından dolmuşlarımızla Borçka’ya iniyoruz ve konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MARİNA HOTEL BORÇKA – ARTVİN (Selender Evleri – Göl Kıyısı)
Önemli Not:
* Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Nufus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlanrında bulundurabilirler. Yeni nufus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir.
* Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.  

6. Gün : Ayder Yaylası – Zilkale – Şenyuva Köyü – Fırtına Vadisi – Uzungöl – Trabzon

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Hopa sahil yolu ile Ardeşen‘den içeriye giriyoruz. Fırtına vadisinin muhteşem manzarasıyla Ayder Yaylasına gidiyoruz. ‘Yaylaların Sultanı‘ Ayder Yaylasında muhteşem manzara eşliğinde Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp. Çamlıhemşin‘e geliyoruz. Dolmuşlarımıza yerleşip Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisine başlıyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zilkale‘ye ulaşıyoruz. 100 mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Turumuzun sonunda Fırtına deresinin flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Alabalık, Muhlama ve Laz böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz Tulum dinleyip Horon vuracağımız bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Trabzon’un Of ilçesine geldiğimizde sahil yolundan içeriye giriyoruz. Solaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykarayı geride bırakıp Karadeniz‘in en önemli destinasyonlarından biri olan Uzungöl’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. VAKFIKEBİR TURİZM UYGULAMA HOTELİ

7. Gün : Giresun – Ordu – Boztepe – Samsun – Amasya

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp , Giresun yolu ile Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu merkezde Teleferik ile Boztepe’ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile Terme’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük tesisleri olan Ulusoy Terme Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Samsun yolu ile Amasya’ya gidiyoruz. Yeşilırmak’ın oluşturduğu derin vadi içerisine binlerce yıl önce kurulmuş olan Amasya’da; Kaya Mezarlarını, Osmanlı dönemi 2. Beyazıt Külliyesini, Amasya Mumya Müzesi, Yeşilırmak kıyısında yapılmış olan yalı boyu evlerini,  Ferhat’la Şirin aşkının sembolü olan su kanallarını, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Külliyenin içerisine kurulmuş olan Minyatür  Amasya  maketi müzesi ziyareti ardından otelimize yerleşiyuz.  Konaklama  Akşam yemeği otelde. APPLE PALACE OTEL AMASYA

8. Gün : Amasya – Ankara – Anıtkabir – İzmir

Muhteşem Amasya manzarası olan otelimizde sabah kahvaltısının ardından Mecitözü , Çorum, Kırıkkale’den geçip Ankara Anıtkabir’e ulaşıyoruz. Anıtkabir’de Aslanlı Yol, Mozole, Rölyefler ve İstiklal ve diğer Kuleleri ve Anıtkabir Müzesini ziyaret edip Ankara’dan ayrılarak Afyon, Uşak, Kula üzerinden yolda verilen molaların ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Siz değerli konuklarımızla bir sonraki seyahatlerde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 6 Gece Konaklama (3*,4*,5* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
* 6 Akşam yemeği 6 Sabah kahvaltısı
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
* Dolmuş Ücretleri + Müze Yeri girişleri + 2 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 250,TL – Zorunludur)
* Müzekartı olan ve 65 yaş üstü misafirlerimiz 50,TL eksik öderler

* Yurtdışı Çıkış Fonu (15.TL)

Muhteşem şehir şehir yayla yayla turumuzda binlerce yıllık Anadolu kültürünün mirası olan Karadeniz eşsiz doğası, tarihi ve misafirperver halkıyla birlikte hiç unutamayacağınız anlar yaşayacaksınız. Kimi zaman yemyeşil yaylalara çıkıp, berrak bir gökyüzü ve eşi benzeri bulunmayan büyüleyici manzaralar ile karşılaşırsınız. Rehberimiz size kimi zaman bereketli toprakların tarihini, mitolojisini ve etkileyici kültürünü anlatacak. Karadeniz’de gezilecek yerler ile birbirinden güzel hatıralar ve muhteşem fotoğraf kareleri edineceksiniz.

  • KASTAMONU HOTEL KONAKLAMA
  • SAMSUN MERKEZ 4* MY HAUSE HOTEL
  • BUTİK YAYLA OTELİ KONAKLAMA
  • BORÇKA 4* HOTEL
  • TİREBOLU MERKEZ HEBO HOTEL
  • AMASYA MERKEZ 4* APPLE PALACE HOTEL

ÜCRETE DAHIL OLAN HIZMETLER

Otellerde 6 Gece Konaklama ( 6 Sabah Kahvaltısı – 6 Akşam Yemeği )
Lüks Otobüsler İle Ulaşım (Man , Mercedes , Temsa / Lüks otobüsler)
Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
Otobüs içi İkramları (Deneyimli personelimizle otobüs içi Çay, Kahve, Su ikramları)
Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

ÜCRETE DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

Tüm Öğlen Yemekleri – Batum’da Akşam Yemeği – Extra belirtilen organizasyonlar
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + Müze Yeri girişleri + 2 Yöresel öğle yemeği (250,TL ZORUNLU)
Yurtdışı Çıkış Fonu (15.TL)

‘’ Sümela Manastırı, Batum, Karagöl, Zilkale, Anıtkabir gezileri farkıyla !!!

6 GECE 7 GÜNFİYATLAR
İki Kişilik Oda Kişi Başı2999-TL  / 2. HEDİYE
İleve Yatak 3. Kişi1499-TL
Tek Kişilik Oda1999-TL
03-12 Yaş Çocuk1199-TL
TUR TARİHLERİ
Mayıs’dan Ekim’e 2019 Karadeniz Turu
HER HAFTA PAZAR KESİN HAREKET

KARADENİZ TURU – MAYIS, HAZİRAN, TEMMUZ, AĞUSTOS, EYLÜL 2019 

KAMPANYADA SON 3 GÜN!