• Likya Fethiye Turu - Dalyan Kral Mezarları
  • Likya Fethiye Turu - Yuvarlakçay
  • Likya Fethiye Turu - Dalyan İztuzu
  • Likya Fethiye Turu - Jeep Safari
  • Likya Fethiye Turu - Kaş
  • likya Fethiye turu yamaç paraşütü

LİKYA ~ FETHİYE TURU / 4 GECE 5 GÜN / PAZAR – PAZARTESİ – CUMA

19 Nisan 2019 tarihinden – 25 Ekim 2019 Tarihine Kadar Her Hafta
“Para harcayarak sizi zengin yapacak tek şey Fethiye’yi gezmektir.”
KARETUR’LA LİKYA FETHİYE TURUMUZDA
Fethiye Merkez MARA Hotel Konaklama FARKI İLE !!!
Muhteşem ( HEDİYE) Jeep Safari ve Saklıkent Turu FARKI İLE !!!
Dalyan Kanal Turu – İztuzu plajı ve Caretta Caretta FARKI İLE !!!
Göcek 12 Adalar Tekne Turu ve muhteşem koy gezisi FARKI İLE !!!
Fethiye Ölüdeniz Kelebekler Vadisi ve Kayaköy gezisi FARKI İLE !!!
Dileyen misafirlerimizin Yamaç paraşütü yapabilmesi FARKI İLE !!!
LİKYA TURUMUZDA ERKEN REZERVASYONU KAÇIRMAYIN !!!
İZMİR – AYDIN – MANİSA – MUĞLA – DENİZLİ HER HAFTA KESİN HAREKET

4 GECE 5 GÜN FİYATLAR
İki Kişilik Odada 2 Kişi 2299-TL / 1999-TL
İleve Yatak 3. Kişi 1149-TL / 999-TL
Tek Kişilik Oda 1599-TL / 1399-TL
03-12 Yaş Çocuk 900-TL / 759-TL
TUR TARİHLERİ
20 NİSAN’DAN 19 EYLÜL 2019 KADAR
HER HAFTA PAZARTESİ HAREKET

1. GÜN : İZMİR – AYDIN – MUĞLA – GÖKOVA – DALYAN – TEKNE TURU

Her Hafta Pazar Hareket Sabah
07:00 Karşıyaka Bostanlı İskele / 07:15 Bornava Ege Üniversitesi Hastane önü / 07:30 Hatay Üçyol
Yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Muğla üzerinden Gökova’ya ulaşıyoruz. Gökova yolunda muhteşem doğa manzarası fotoğrafları çekip Köyceğiz – Dalyan’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Karia Uygarlığı’nın önemli şehirlerinden Kaunos Antik Kenti karşısında, bugün balık çiftliklerinin bulunduğu Dalyan kasabasını yakından tanımak için 1. TEKNE TURU DALYAN – İZTUZU PLAJI DENİZE GİRME – KANAL TURU – ÇAMUR BANYOLARI – KRAL MEZARLARI – KÖYCEĞİZ GÖLÜ GÖLDE YÜZME KEYFİ ardından otelimize dönüyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

DALYAN KANALI, ÇAMUR BANYOLARI, KÖYCEĞİZ GÖLÜ, IZTUZU PLAJI ( CARETTA BEACH )
FİYATI : 80.TL (Öğle Yemeği Dahil – Restorant Açık Büfe)
ÖNEMLİ NOT : Bu gün Tekne Turu için gerekli kıyafetlerinizi yanınıza alınız, otele yerleşme tekne turundan sonra olacaktır. Soyunma kabini, w.c., duş Iztuzu plajında vardır. Tekneler Dalyan kanalına özgü 25 kişilik gezi teknesidir.

2. GÜN : 12 ADALAR TURU – AKVARYUM – YASSICA ADA
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Büyülenmeye Hazır Olun! Fethiye’nin tazeleyici, turkuaz renkli, kristal berraklığındaki sularında yüzebileceğiz en güzel turdur. Fethiye limanından ayrıldıktan sonra efsanevi Ege Denizine doğru açılıyoruz. Turumuz içerisinde Tersane Adası, Yassı Ada, Kızıl Ada, Göcek Adası ve Akvaryum Plajındaki molalarımızda eğer şanslıysanız yunuslar ve deniz kaplumbağaları ile yüzebilirsiniz. Ege’nin mavi sularında gezerken banan, jet-ski, ringo’ya binebilir veya tüm gün uzanıp Ege güneşinin zevkini çıkarabilirsiniz. Gün boyu aktivitelerde kaybettiğiniz enerjiyi güvertede yapacağınız öğle yemeği ile geri kazanabilirsiniz. Turumuzun sonunda Fethiye Liman gezileri ardından otele dönüş. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

BEDRİ RAHMİ KOYU, AKVARYUM, YAZLİMANI, YASSICA ADALAR
FİYATI :  80-TL ( Öğle Yemeği Dahil – Teknede Set Menü Mangal Tavuk )
ÖNEMLİ NOT : Bu gün tekne büyük teknedir, öğle yemeği teknede verilir, duş, w.c., soyunma kabini, güneşlenme terası vardır. Tekne turlarının en güzelidir. Tekne turumuz Fethiye limandan saat 10:00’da başlar, 17:00’da biter

3. GÜN : JEEP SAFARİ – SAKLIKENT KANYONU –  (JEEP SAFARİ HEDİYE)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası,  Islanmaya Hazır Olun! Eğlence ve nefes kesici manzaralarla dolu turumuz Tlos Antik Kenti ve Büyük İskender Mağarası ziyareti ile başlıyor. Yaka Parkta buz gibi suların içinde mola sonrasında doğa harikası olan “Gizli Kent” şelalesinde hem trekking yapıp hem de muhteşem şelalenin sularının altında serinleyebilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından Avrupa’nın en büyük ikinci su kanyonu olan Saklıkent Kanyonunda yürüyüş yaptıktan sonra, Çamur Banyosundan önce, Karaçay nehrinde rafting heyecanını yaşayabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

JEEP SAFARİ – SAKLIKENT – YAKAPARK – ŞELALE – GİZLİ MAĞARA 
FİYATI :  (HEDİYE)  ( Öğle Yemeği Dahil – Yakaparkta Açık Büfe )
ÖNEMLİ NOT : Bu gün Jeeplerle tün gün gezi vardır. öğle yemeği Yakapark Restoranda verilir. Turumuz sabah saat 90:00’da başlar, 17:00’da biter.

4. GÜN : ÖLÜDENİZ – KELEBEKLER VADİSİ TURU – KAYAKÖY
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otobüsümüze Ölüdeniz’e geliyoruz. Ölüdeniz Belcekız plajından – KELEBEKLER VADİSİ 4.TEKNE   sonrası mübadele sonucu terk edilmiş eski bir Rum köyü olan Kayaköy’ü geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

ÖLÜDENİZ BELCEKIZ PLAJI, KELEBEKLER VADİSİ DOLMUŞ TEKNESİ
FİYATI :  40-TL
ÖNEMLİ NOT : Bu gün tekne DOLMUŞ teknedir,  Tekne Belcekız Plajından ( Ölüdeniz ) saat 11:00’da başlar, 15:00’da biter Ölüdeniz’de biter

5. GÜN : FETHİYE – GÖKOVA – AZMAK TURU – DÖNÜŞ
Otelimiz de alınan sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Gökova’ya varıyoruz. Sualtı Fauna ve Florası açısından Türkiye’nin en zengin çayı olan Azmak Çayı’ndan net olarak görüneceği azmak çayı gezimizin ardından İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Aydın üzerinden akşam saatlerinde dönüş yolculuğumuz başlıyor. Başka seyahatimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz, hoşça kalın.

AZMAK TEKNE TURU – GÖKOVA

FİYATI :  15-TL
ÖNEMLİ NOT : Bu gün tekne Azmak kanalına özgü teknelerdir. Yaklaşık 30 dk lık tekne turu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Otelde 4 Gece Konaklama Fethiye’de
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım – Çevre Gezileri – Zorunlu Seyahat Sigortası
* 4 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemeği
* Jeep Safari (Yemekli) Hediye
* Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri
* Tekne Ücretleri

Fethiye Merkez
Ovacık, Ölüdeniz

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Otelde 4 Gece Konaklama Fethiye’de
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım – Çevre Gezileri – Zorunlu Seyahat Sigortası
* 4 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemeği
* Jeep Safari (Yemekli) Hediye
* Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri
* Tekne Ücretleri


LİKYA BÖLGESİ HAKKINDA KISA BİLGİ 

     Likya, Anadolu’nun tarihi ve doğal zenginlikleri yönünden en ilginç bölgelerinden biridir. Eski Devirlerde “Işık Ülkesi” olarak adlandırılan bölgede antik kentler, doğa ile adeta iç içedir.
İÖ.2 bin yılın başlarında bu bölgede, Doğu Akdeniz’de de korsanlıklarıyla çevreye korku saçan Lukalar yaşamaktaydı. Ancak bu Luka” kelimesinin daha sonra Grekler tarafından Lykia olarak telaffuz edildiği sanılmaktadır.
Likyalı’lar Kadeş Savaşı’nda Hititlerin yanında savaştılar ve 10 7. yy’ ın ilk yarısında yerel bir krallık kurdular. İÖ. 6. yy’ın ortalarında Pers egemenliği altına giren Likya bölgesi. İÖ. 5. yüzyılda Persler’e karşı oluşturulan Delos Birliği’nde yer aldılar. İÖ.334 yılında Büyük İskender tarafından Pers’ erden kurtarılan bölge, bu kez İskender’in generallerinin egemenliğine girdi. İÖ. 167’de Roma’nın tanıdığı bir ayrıcalıkla özgürlüğüne kavuştu. Bu yıllarda Likya, Olympos ve Phaselis gibi kentleri kendilerine us yapan korsanlar tarafından yağmalandı. İS 141 ve 240′ taki depremlerden büyük hasar gördü ve yine ortaya çıkan korsanlar, Likya kentlerinin sonunu hazırladı 7 yüzyılda başlayan Arap akınları sonunda bölge, tamamen önemini kaybetti Bölgenin en önemli mimari eserleri, ahşap yapıların dış yüzlerinin taklit edildiği kaya mezarlarıdır.
Likyalıların kendilerine özgü dilleri vardı. Bu dil, batı Grek alfabesine benzeyen Likya alfabesi ile yazılırdı. Bugün Likya bölgesinde rastlanan yazıtlar özellikle 0 5. yüzyıldan kalmadır. Altısı ünlü, toplam 29 harften oluşan Lykia Alfabesi, Grek alfabesinde gösterilmeyen bazı seslere de sahiptir. Uzun bir süre Likya dilinin Grekçe ya da Farsça’nın yakın akrabası olduğu düşünülmüşse de, 1945’te Danimarkalı Dilbilimci Holger Pedersen, Likya dilinin Anadolu dillerine bağlı olduğunu ortaya koyarak bu görüşü çürütmüştür. Bugün birçok dilbilimci Likya dilinin bir batı Luvi lehçesinden ortaya çıktığı görüşünde birleşmişlerdir.
Heredot ise Likya ve Likyalılar hakkında, “Likyalıların kökeni eski devirlerde Grek olmayan halkın yaşadığı Girit’ti. Europa’nın iki oğlu olan Sarpedon ve Minos tahtı ele geçirmek için mücadele etmişler ve galip gelen Minos, Sarpedonu ve taraftarlarını ülkeden dışarı atmıştı. Sürülen grup, gemilere binip Asya’ya doğru hareket etmiş ve Milyasler’ın topraklarına yerleşmişlerdi. Milyas, o zamanlar Solym’ler tarafından işgal edilen ve bugün Likyalıların yaşadıkları ülkenin eski adıdır. Sarpedonun Krallığı zamanında isimleri olan Termiller diye bilinirdi. Şimdi bile komşuları Likyalılar için bu adı kullanırlar. Gelenekleri yönünden bazıları Giritli’lere, bazıları Karia’lılara benzer. Fakat hiç kimseye benzemeyen bir töreleri vardır. 0 da babaları yerine analarının adını kullanmalarıdır. Bir Likyalıya kim olduğunu sorun, size adını annesinin, anneannesinin, büyük anneannesinin, ve daha büyükanne annesinin ismini söyleyerek cevap verir. Hür bir kadının bir köleden çocuğu olursa yasal sayılır. Buna karşılık, toplum içinde ne kadar önemli bir yeri olursa olsun, hür bir erkekle bir yabancı kadının veya metresinin çocuğuna vatandaşlık hakkı tanınmaz.” demektedir.
Ancak son yıllarda yapılan arkeolojik ve epigrafik çalışmalar, Likyalıların İÖ. 2. bin başlarında Kafkaslar üzerinden Anadolu’ya gelen ve Akdeniz Bölgesi’ne yerleşen Indo-Germen kökenli Lukka kavimlerinden olduğunu ortaya çıkarmıştır.

İZMİR – AYDIN – MANİSA – MUĞLA – DENİZLİ HER HAFTA KESİN HAREKET

4 GECE 5 GÜN FİYATLAR
İki Kişilik Odada 2 Kişi 2299-TL / 1999-TL
İleve Yatak 3. Kişi 1149-TL / 999-TL
Tek Kişilik Oda 1599-TL / 1399-TL
03-12 Yaş Çocuk 900-TL / 759-TL
TUR TARİHLERİ
20 NİSAN’DAN 19 EYLÜL 2019 KADAR
HER HAFTA PAZARTESİ HAREKET

1. GÜN : İZMİR – AYDIN – MUĞLA – GÖKOVA – DALYAN – TEKNE TURU