Açıklamaİki Kişilik Odada Kişibaşıİlave YatakTek KişiÇocuk (3-12 Yaş)
10 Mart 2019 (MOSTRA KARNAVALI)35 €
273 TL

0 TL
35 €
273 TL
35 €
273 TL
Sakız Adası Turu (Mostra Karnavalı)SAKIZ ADASI GÜNÜBİRLİK MOSTRA KARNAVALI
Mostra karnavalı için 10 Mart 2019, Pazar sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından şehir merkezine kısa bir zaman ayırıyoruz. 11:00’ da TURYOL SAKIZ OFİS’ inde buluşup aracımıza biniyor ve Mostra karnavalı etkinlikleri ve yürüyüşünü izlemek için adaya özgü kızıl taşlarla yapılmış evleriyle ünlü THYMİANA köyüne hareket ediyoruz.MOSTRA karnavalının tam olarak ne zaman başladığı bilinmese de kökleri ortaçağda yaşanmış gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Çağlar boyunca korsanlar Damla Sakızı ve zenginliklerinden dolayı adayı yağmalamıştır. Yine bir gün ada halkı eğlenceye dalmışken gözcüler yaklaşmakta olan korsanları haber verirler. Eğlencenin coşkusuyla tüm köy halkı sahile doğru koşar ve korsanlara tuzak kurarlar. Şiddetli geçen çatışmanın ardından da korsanların saldırısını geri püskürtür, ele geçirdiklerini de köy meydanında asarlar. Bu zafer anısına da her sene festival ‘talimi’ adı verilen kılıç oyunlarıyla ve özel kıyafetleriyle bu savaşı canlandırırlar.
Öğlen yemeğimiz içinde serbest zamanımız bu karnavalın yapıldığı köyde olacak. Ardından limana doğru hareket ediyoruz. Pasaport kontrolünün ardından sizleri adadan güzel hatıralarla uğurluyoruzSAKIZ ADASI
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

  • Yurt Dışı Çıkış Harcı ve Kişisel Harcamalar
  • Vize Ücreti ve Hizmet Bedeli 120 Euro (Yeşil pasaporta vize yoktur)

NOT:

* İzmir – Çeşme – İzmir ulaşımı yoktur. Gruplar için tranfer istenmesi durumunda ayrıca ücret belirlenecektir.

* Pasaportunda Kıbrıs kaşesi olan misafirler Yunanistan’a giriş yapamaz. Bu gibi durumlardan acentamız sorumlu değildir.

* 18 Yaşından küçük çocuklar eğer her 2 ebeveyni yanında değil ise noterden muvafakatname almalıdır.

* Pasaportunuzun en az 6 ay süresi olduğundan emin olunuz. Aksi durumda acentamız sorumlu değildir. Bu gezi için normal pasaport sahipleri geçerli schengen vizesi yoksa vize almaları gerekmektedir. (Yeşil pasaporta vize yoktur)

ÜCRETLENDİRME ;
Turyol Hızlı Feribot Bileti + Mostra Karnavalı Turu Toplam 35 €
Not: TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar

 

KAMPANYADA SON 3 GÜN!