SÜPER KARADENİZ TURU – 2022 – 7 GECE 8 GÜN
‘’BATUM KONAKLAMALI’’

** 01 Mayıs 2021’den itibaren Her Hafta Cuma, Cumartesi, Pazar Günleri Kesin Hareket 
** Muhteşem Doğu Karadeniz Uzungöl, Demirkapı Yaylası Manzarası FARKI İLE !!!
** Badara Yaylasında bulutların üstünde Salıncak Keyfi FARKI İLE !!!
** Ayder Yaylasında; Şimşir Ormanları – Palovit Şelalesi – Zilkale FARKI İLE !!!
** Borçka Karagöl gezisi ve Karadeniz Mutfağı Borçka’da FARKI İLE !!!
** Batum Konaklaması Tur Programına Dahil ve Extra Değildir…!!!

Tur hareket tarihleri ve yerleri : 
> 19:30: Bostanlı İskele > 19:40:
Karşıyaka Anıt > 19:50: Bayraklı Üsgeçit
> 20:15: Üç Kuyular Zıraat bankası Önü > 20:30: Hatay Üçyol
> 20:00: Lozan Atatürk Lisesi > 21:00: Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Önü
> SERVİS DANIŞMA HATTIMIZ : 0530 525 8393

1.GÜN : İZMİR HAREKET – BALIKESİR – BURSA – BOLU – AMASRA 
Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra, güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde BOLU YENİÇAĞA MENGEN DEVREK BARTIN yolu ile AMASRA’da oluyoruz.

2.GÜN : AMASRA  – SAFRANBOLU –  KASTAMONU
Yolda alacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından turumuza başlıyoruz. AMASRA’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce AMASRA’yı yüksek bir yerden gören ve F.SULTAN MEHMET’in AMASRA’yı ilk gördüğünde Lalasına “LALA LALA, ÇEŞMİ CİHAN BU MU OLA” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. KÜÇÜK LİMAN mevkinden BÜYÜK LİMAN’a doğru yürüyüş yapıyoruz. SORMA GİR KALESİ’ni görüp yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı ÇEKİCİLER ÇARŞISI’nda alışveriş yapıyoruz. AMASRA’yla özdeşleşmiş olan SALATA ve BALIK menüsünden oluşan öğle yemeğimizi alıp otobüsümüze yerleşip SAFRANBOLU’ya geçiyoruz. Gezimize HIDIRLIK TEPESİ’nden SAFRANBOLU’ya hakim bir noktadan başlıyoruz sonrasında SAFRANBOLU’nun en eski lokumcusu İMREN’e gidip ALIŞ- VERİŞ yapıp CİNCİ HAN, CİNCİ HAMAM, KAYMAKAMLAR KONAĞI, KÖPRÜLÜ CAMİ, YEMENİCİLER ARASTASI ve diğer çarşılarını gezip-görüp otelimize yerleşiyoruz.
Akşam Yemeği ve Konaklama Kastamonu Dedeman Otel – KASTOMONU

3.GÜN: KASTAMONU – TAŞKÖPRÜ – SİNOP – SİNOP CEZAEVİ – SAMSUN 
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp KASTAMONU merkezde vereceğimiz serbest zamanda ŞERİFE BACI ANITI, SAAT KULESİ, NASRULAH CAMİ ve TARİHİ ÇARŞISINI görüp TAŞKÖPRÜ üzerinden SİNOP’a ulaşıyoruz. SİNOP gezimizde ilk olarak 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen SİNOP TARİHİ CEZAEVİ ziyaretini yapıyoruz. Tarihi geçmişi Osmanlı dönemine dayanan yapı, şiirlere, şarkılara konu olmuştur. (Sinop cezaevi 2021 yılında restorasyona alınmıştır) SİNOP‘ta öğle yemeği menüsünde SİNOP MANTISI ve NOKUL var. SİNOP‘a özgü özel el işçiliği KOTRA ATÖYELERİ’ni SİNOP KALESİ ve LİMAN MEVKİ’ni görüp SİNOP’ tan ayrılıyoruz. BAFRA üzerinden SAMSUN’a hareket ediyoruz. SAMSUN’da ilk durağımız BATI PARK. Kadın savaşçı kabilelerin yaşamını anlatan AMAZON KÖYÜ’nü ve AMAZON HEYKELİNİ görüp BATI PARKI’ndan ayrılıp SAMSUN merkezde bulunan ATATÜRK ANITI(ONUR ANITI) ve BANDIRMA VAPURU gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Samsun Palas Otel – SAMSUN 

4.GÜN : SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – TRABZON 
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp ÜNYE-FATSA-ORDU üzerinden TRABZON’a ulaşıyoruz. Köfte denilince markalaşmış AKÇAABAT KÖFTECİSİNDE öğle yemeği menümüzü alıyoruz. TRABZON’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından TRABZON’nun Soğuksu mevkiine yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON‘lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞK‘ünü ziyaret ediyoruz. TRABZON’a özgü KAZAZİYE, TRABZON HASIRI, TELKARİ ve daha pek çok çeşit GÜMÜŞ ürünlerini bulabileceğiniz bir mağazada ALIŞVERİŞ yapacağız. TRABZON gezimizin ardından Trabzon-Gümüşhane yolunu izleyerek MAÇKA ilçesinden ALTINDERE MİLLİ PARKI içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen SÜMELA MANASTIRI’’na ulaşıyoruz. Vadiye hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ANA KAYA KİLİSESİ, ŞAPEL, ÖĞRENCİ ODALARI vb. bölümlerini geziyoruz. Bu büyüleyici MANASTIR gezimiz sonrasında Karadeniz Sahil yolundan devam ederek  otelimize ulaşıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama TRABZON

5.GÜN: UZUNGÖL – DEMİRKAPI YAYLASI – AYDER – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – BATUM 
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp KARADENİZ deyince olmazsa olmazı UZUNGÖL’e geliyoruz. HALDİZEN ÇAYININ önünün heyelan neticesinde yüzlerce yıl önce kapanmasıyla oluşmuş olan bu göl ve çevresi KARADENİZ‘in en önemli turizm noktalarından biri oldu. Doğa harikası UZUNGÖL’de vereceğimiz serbest zaman sonrası minibüslere binip UZUNGÖL’ü yüksekten gören bir noktadan fotoğraflarımızı çekip 1800 metre yükseklikte bulunan DEMİRKAPI YAYLASINA çıkıyoruz. Yayla gezimiz sonrası otobüsümüze gelip RİZE’de RİZE BEZLERİNİN dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında bilgi alıp RİZE BEZİ  ALIŞVERİŞİ’ini yaptıktan sonra FIRTINA VADİSİ içinde, FIRTINA DERESİ kenarında PINAR ALABALIK TESİSLERİNDE,  yine bu derenin balığı olan KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK-MUHLAMA-TURŞU KAVURMA-LAZ BÖREĞİ’nden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından FIRTINA DERESİ VE FIRTINA VADİSİ’nin muhteşem manzarasıyla KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI dahilinde yer alan AYDER YAYLASI’na ulaşıyoruz. AYDER YAYLASI’nda KALEGON, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp ÇAMLIHEMŞİN’de bizi bekleyen minibüslere binip  zengin bir fauna ve flora yaşam alanına sahip olan  heyecanlı ve sürprizlerle dolu yolculuğumuza önce ŞENYUVA KÖYÜ(ÇİNÇİVA) ile başlayıp Fırtına deresi üzerinde bulunan yaklaşık 400 yıllık bir köprü olan ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ’nü görüp vadi içerisinde orta çağ da yapılmış bir kale olan ZİLKALE yi göreceğiz sonrasında ÇAT VADİSİ içlerinde saklı muhteşem PALOVİT ŞELALESİ’ni göreceğiz. Bu güzel ve keyifli turlardan sonra Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii – Türk Sokağı – Avrupa Meydanı – Medea Heykeli, Altın Post heykeli, Poseidon Çeşmesi – Piazza – Alfabe Kulesi – Ters Restorant – Ali – Nino Heykeli – Dans eden sular bulunuyor.
Akşam konaklama İBERİA HOTEL – BATUM
Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli: EXTRA (Karetur tavsiye ediyor)

Önemli Not:
Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir.
* Batum geçişi tur tarihlerinde Covid – 19 ülkeler arası gümrük kapılarında uygulanacak işlem kuralları geçerli olacaktır.

6. GÜN: HOPA – BORÇKA – KARAGÖL  – TİREBOLU 

Sabah kahvaltısının ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Hopa’dan Borçka’ya ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüslerle yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ile KARAGÖL’e geliyoruz. Bölgenin en güzel göllerinden olan BORÇKA KARAGÖL’de keyifli vakitler geçirip güzel anılarla ayrılıyoruz. BORÇKA’ya dönüş yolunda YÖRESEL bir menüden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında HOPA üzerinden sahil yolunu takip TİREBOLU’ya varıp otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Hebo Marina Otel – TİREBOLU

7.GÜN : TİREBOLU – GİRESUN – ORDU – ORDU TELEFERİK –  SAMSUN – AMASYA 
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp GİRESUN yolu ile ORDU’ya ulaşıyoruz. ORDU merkezde TELEFERİK ile BOZTEPE’ye çıkıp muhteşem ORDU MANZARASI eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile TERME’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük yol tesisi olan ULUSOY TERME TESİSLERİNDEöğle yemeğimizi alıyoruz. Buraya kadar gelmişken TERME PİDESİ yemenizi öneriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından  KAVAK, HAVZA üzerinden ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA’ya ulaşıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak mumya müzesi olarak da bilinen AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni geziyoruz. AMASYA’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş SULTAN 2.BEYAZITKÜLLİYESİ’ni ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden, ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra YEŞİLIRMAK kıyısına iniyoruz. YEŞİLIRMAKSİVAS’tan doğarak Samsun’un ÇARŞAMBA ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. AMASYA, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. AMASYA OSMANLI DÖNEMİ’nden kalma 18. ve 19. yy konaklarını, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilmiş yalı olarak adlandırılan evleri, PONTUS KRALLARININ HARŞENA DAĞI’na oyularak yapılan KAYA MEZARLARI’nı, FERHAT VE ŞİRİN efsanesini ve ŞEHZADELER YÜRÜYÜŞ YOLUNDA padişah büstlerini göreceğimiz görsel bir şölenle AMASYA sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Son olarak şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrası otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Apple Palace Otel / Harşena Konakları – AMASYA

8.GÜN: AMASYA –ÇORUM –  ANKARA – İZMİR
Sabah kahvaltısının ardından AMASYA’dan ayrılarak MECİTÖZÜ , üzerinden ÇORUM’a varıyoruz. Burada ULUSOY DAĞ TESİSLERİNDE vereceğimiz molada çaylarımızı yudumlarken meşhur ÇORUM LEBLEBİSİ ALIŞVERİŞİ yapabiliriz. Sonrasında KIRIKKALE’den geçip ANKARA’ya ANITKABİR‘e ulaşıyoruz. ANITKABİR‘de ASLANLI YOLMOZOLE ziyaretimiz sonrası ANKARA’dan ayrılarak AFYON, UŞAK, KULA  üzerinden yolda verilen molaların ardından İZMİR’e ulaşıyoruz. Siz değerli KARE TUR misafirlerimize bir sonraki KARE TUR Organizasyonunda buluşuncaya kadar veda ediyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 6 Gece Konaklama (3*, 4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
* 5 Akşam yemeği 6 Sabah kahvaltısı
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Batum Ulaşım, Batum Turu ve Konaklaması
* Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
* Batum’da Akşam yemeği
* Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 1 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 500,TL – Zorunludur)
* Müze giriş ücretleri
* Zipline Salıncak ve Ordu Teleferik ücreti
* Yurtdışı Çıkış Fonu
* BATUM’DA GÜRCÜ GECESİ

Önemli Not : Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

* Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.
* Batum geçişi tur tarihlerinde Covid – 19 ülkeler arası gümrük kapılarında uygulanacak işlem kuralları geçerli olacaktır.

SÜPER KARADENİZ TURU OTELLERİMİZ

KASTAMONU – DEDEMAN 5*
SAMSUN – SAMSUN PALACE – FATSA TERMAL 4*
TRABZON – 5*
BATUM – İBERİA HOTEL 4*
TİREBOLU – HEBO MARİNA HOTEL 4*
AMASYA – APPLE PALAS HOTEL 4*

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 6 Gece Konaklama (3*,4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
* 5 Akşam yemeği 6 Sabah kahvaltısı
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Batum Ulaşım, Batum Turu ve Konaklaması
* Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
* Batum’da Akşam yemeği
* Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 2 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 400,TL – Zorunludur)
* Müze giriş ücretleri
* Zipline Salıncak ve Ordu Teleferik ücreti
* Yurtdışı Çıkış Fonu
* BATUM’DA GÜRCÜ GECESİ

Önemli Not : Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

* Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.
* Batum geçişi tur tarihlerinde Covid – 19 ülkeler arası gümrük kapılarında uygulanacak işlem kuralları geçerli olacaktır.

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 6 Gece Konaklama (3*,4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
* 5 Akşam yemeği 6 Sabah kahvaltısı
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Batum Ulaşım, Batum Turu ve Konaklaması
* Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
* Batum’da Akşam yemeği
* Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + 2 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 400,TL – Zorunludur)
* Müze giriş ücretleri
* Zipline Salıncak ve Ordu Teleferik ücreti
* Yurtdışı Çıkış Fonu
* BATUM’DA GÜRCÜ GECESİ

Önemli Not : Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

* Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.
* Batum geçişi tur tarihlerinde Covid – 19 ülkeler arası gümrük kapılarında uygulanacak işlem kuralları geçerli olacaktır.

KAMPANYADA SON 3 GÜN!