• İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu Harita
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu
 • İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu

SÜPER KARADENİZ TURU – 2023 – 7 GECE 8 GÜN
‘’BATUM KONAKLAMALI’’

** 12 Nisan 2023’den itibaren Her Hafta Cuma, Cumartesi, Pazar Günleri Kesin Hareket 
** Muhteşem Doğu Karadeniz Uzungöl, Demirkapı Yaylası Manzarası FARKI İLE !!!
** Badara Yaylasında bulutların üstünde Salıncak Keyfi FARKI İLE !!!
** Ayder Yaylasında; Şimşir Ormanları – Palovit Şelalesi – Zilkale FARKI İLE !!!
** Borçka Karagöl gezisi ve Karadeniz Mutfağı Borçka’da FARKI İLE !!!
** Batum Konaklaması Tur Programına Dahil ve Extra Değildir…!!!

Tur hareket tarihleri ve yerleri : 
19:30 Bostanlı İskele > 19:40 Karşıyaka Anıt > 19:50 Bayraklı Üsgeçit 
20:15 Üç Kuyular Ziraat bankası Önü 20:30 Hatay Üçyol
20:00 Lozan Atatürk Lisesi 21:00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Önü
> SERVİS DANIŞMA HATTIMIZ : 05453006065

ÖNEMLİ NOT !!! : Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. 18 yaşından küçük misafirlerimizin de özellikle kimliklerinde fotoğraf zorunluluğu vardır .Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

* Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.

1.GÜN : İZMİR HAREKET – BALIKESİR – BURSA – BOLU – AMASRA 
Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra, güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde BOLU YENİÇAĞA MENGEN DEVREK BARTIN yolu ile AMASRA’da oluyoruz.

2.GÜN : AMASRA  – SAFRANBOLU –  KASTAMONU
Yolda yapacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından turumuza başlıyoruz. AMASRA’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce AMASRA’yı yüksek bir yerden gören ve F. SULTAN MEHMET’in AMASRA’yı ilk gördüğüde Lalasına “LALA LALA ÇEŞMİ CİHAN BU MU OLA” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından otobüs ile aşağıya inip, Amasra’nın antik ticaret limani olan ve yüzyıllar boyunca kullanılmış KÜÇÜK LİMAN mevkinden BÜYÜK LİMAN’ a doğru yürüyüş yapıyoruz. Cenevizlilerin Osmanlı’dan önce burayı kontrol ettiği ve garnizon yerleştirdiği, üzerinde yer yer grek ve cenova kültüründen semboller barındıran SORMA GİR KALESİ’ni görüp yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı ÇEKİCİLER ÇARŞISINDA alışveriş yapıyoruz. AMASRA’yla özdeşleşmiş olan SALATA ve BALIK menüsünden oluşan öğle yemeğimizi alıp otobüsümüze yerleşiyoruz. Sonrasında Geç Dönem Osmanlı mimarisini çok iyi yansıtan ve özgün yapısını büyük ölçüde koruyabilmiş tarihi bir yerleşke olan SAFRANBOLU’ya geçiyoruz. Safranbolu Gezimize HIDIRLIK TEPESİ’nden SAFRANBOLU’ya hakim bir noktadan başlıyoruz. SAFRANBOLU’nun en eski lokumcusu İMREN’e gidip ALIŞVERİŞ yapıp CİNCİ HAN, CİNCİ HAMAM, KAYMAKAMLAR KONAĞI, KÖPRÜLÜ CAMİ, YEMENİCİLER ARASTASI ve diğer çarşılarını gezip-görüp otelimize yerleşiyoruz.
Akşam Yemeği ve Konaklama Kastamonu Dedeman Otel – KASTAMONU

3.GÜN: KASTAMONU – TAŞKÖPRÜ – SİNOP – SİNOP CEZAEVİ – SAMSUN 
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp KASTAMONU merkezde vereceğimiz serbest zamanda Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından ŞERİFE BACI ANITI, Abdülhamit Han Döneminden kalma SAAT KULESİ, Klasik Dönem Osmanlı Mimarisi’nden, 500 yıllık NASRULAH CAMİ ve TARİHİ ÇARŞISI‘nı görüp TAŞKÖPRÜ üzerinden SİNOP’a varıyoruz. SİNOP gezimizde ilk olarak 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen SİNOP TARİHİ CEZAEVİ ziyaretini yapıyoruz. Tarihi geçmişi Romalılara kadar dayanan yapı aslında çok eski bir kale olup, Osmanlı döneminde Yarımada’da yer alması ve Sinop’a giriş-çıkışın çok zor olması nedeni ile bir cezaevi olarak kullanılmıştır. Yakın tarihte de trajik bir mekan olması nedeni ile de şiirlere, şarkılara konu olmuştur. (Sinop cezaevi 2021 yılında restorasyona alınmıştır) SİNOP‘ta öğle yemeği menüsünde SİNOP MANTISI ve NOKUL var. SİNOP‘a özgü özel el işçiliği KOTRA ATÖYELERİ’ni SİNOP KALESİ ve LİMAN MEVKİ‘ni görüp SİNOP’ tan ayrılıyoruz. BAFRA üzerinden SAMSUN’a hareket ediyoruz. SAMSUN’da ilk durağımız ATATÜRK ANITI ve BANDIRMA VAPURU gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Samsun Palas Otel – SAMSUN 

4.GÜN : SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – TRABZON 
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp ÜNYE-FATSA-ORDU üzerinden TRABZON’a ulaşıyoruz. Köfte denilince markalaşmış AKÇAABAT KÖFTECİSİNDE öğle yemeği menümüzü alıyoruz. TRABZON’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından TRABZON’nun Soğuksu mevkiine yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON‘lular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞK‘ünü ziyaret ediyoruz. Köşk gezimiz sonrasında TRABZON’a özgü KAZAZİYE, TRABZON HASIRI, TELKARİ ve daha pek çok çeşit GÜMÜŞ ürünlerini bulabileceğiniz bir mağazada ALIŞVERİŞ yapacağız. TRABZON gezimizin ardından Trabzon Gümüşhane yolunu izleyerek MAÇKA ilçesinden ALTINDERE MİLLİ PARKI içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen SÜMELA MANASTIRI’’na ulaşıyoruz. Vadiye hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ANA KAYA KİLİSESİ, ŞAPEL, ÖĞRENCİ ODALARI vb. bölümlerini geziyoruz. Bu büyüleyici MANASTIR gezimiz sonrasında Akarsu yaylasındaki muhteşem bir doğanın içindeki otelimize dolmuşlarımızla çıkıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. AKARSU YAYLASI – AKARSU YAYLA OTELİ

5.GÜN: TRABZON – RİZE – AYDER – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – BATUM 
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp Trabzon sahil yolunu takip ederek yol üzerindeki ÇAY FABRİKASI’na uğruyoruz. Dalından koparılan çayın geçirdiği evrelerini görerek yetkililerden bilgi alıyor ve bizlere ikram edilen çaylarımızı keyifle içiyoruz. Of ve Rize sahil yoluyla FIRTINA VADİSİ içinde, FIRTINA DERESİ kenarında, PINAR ALABALIK TESİSLERİNDE,  yine bu derenin balığı olan KIRMIZI BENEKLİ ALABALIK ve yanında-MUHLAMA-TURŞU KAVURMA-LAZ BÖREĞİ’nden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından FIRTINA DERESİ VE FIRTINA VADİSİ’nin muhteşem manzarasıyla KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI içinde yer alan AYDER YAYLASI’na ulaşıyoruz. AYDER YAYLASI’nda KALEGON, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp ÇAMLIHEMŞİN’de bizi bekleyen minibüslere binip  zengin bir fauna ve flora yaşam alanına sahip olan  heyecanlı ve sürprizlerle dolu yolculuğumuza önce ŞENYUVA KÖYÜ (ÇİNÇİVA) ile başlayıp Fırtına deresi üzerinde bulunan yaklaşık 400 yıllık bir köprü olan ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ’nü görüp vadi içerisinde orta çağ da yapılmış bir kale olan ZİLKALE yi göreceğiz sonrasında ÇAT VADİSİ içlerinde saklı muhteşem PALOVİT ŞELALESİ’ni göreceğiz. Bu güzel ve keyifli turlardan sonra Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında Orta Camii – Türk Sokağı – Avrupa Meydanı – Medea Heykeli, Altın Post heykeli, Poseidon Çeşmesi – Piazza – Alfabe Kulesi – Ters Restorant – Ali – Nino Heykeli – Dans eden sular bulunuyor.
Akşam konaklama 4* otelimizde. İBERİA HOTEL – BATUM
Batum Gürcü Gecesi yemekli eğlenceli: EXTRA (Karetur tavsiye ediyor)

Önemli Not: Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. 18 yaşından küçük misafirlerimizin de özellikle kimliklerinde fotoğraf zorunluluğu vardır. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir. 

6. GÜN: HOPA – BORÇKA – KARAGÖL  – UZUNGÖL – SULTANMURAT YAYLASI
Sabah kahvaltısının ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Hopa’dan Borçka’ya ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüslerle yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ile KARAGÖL’e geliyoruz. Bölgenin en güzel göllerinden olan BORÇKA KARAGÖL’de keyifli vakitler geçirip güzel anılarla ayrılıyoruz. BORÇKA’ya dönüş yolunda YÖRESEL bir menüden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında HOPA üzerinden sahil yolunu takip ederek UZUNGÖL’e geliyoruz. HALDİZEN ÇAYININ önünün heyelan neticesinde yüzlerce yıl önce kapanmasıyla oluşmuş olan bu göl ve çevresi KARADENİZİN en önemli turizm noktalarından birisidir. Doğa harikası UZUNGÖL’de vereceğimiz serbest zaman sonrası minibüslere binip Sultan IV. Murad’ın Bağdat seferinden dönerken ordusunu bu güzergahtan geçirip, burada kamp yaptığı için adını sultanın kendisinden alan SULTANMURAT YAYLASI’NA çıkıyoruzYolumuz üzerinde muhteşem manzaralara şahitlik edip fotoğraflar çekiyoruz. Sultanmurat yaylasında molamızın ardından konaklama yapacağımız Limonsuyu Yayla Otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Limonsuyu Kardelen Otel – TRABZON 

7.GÜN : TRABZON – GİRESUN – ORDU – ORDU TELEFERİK –  SAMSUN – AMASYA 
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp GİRESUN yolu ile ORDU’ya ulaşıyoruz. ORDU merkezde TELEFERİK ile BOZTEPE’ye çıkıp muhteşem ORDU MANZARASI eşliğinde panoramik fotoğraflar çekiyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile Amazonların meşhur kenti TERME’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük yol tesisi olan ULUSOY TERME TESİSLERİNDE öğle yemeğimizi alıyoruz. Buraya kadar gelmişken meşhur TERME PİDESİ yemenizi öneriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından  KAVAK, HAVZA üzerinden ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA’ya ulaşıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde mumya müzesi olarak da bilinen fakat içerisinde çeşitli roma, grek, hitit gibi uygarlıklardan eserler barındıran AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ’Nİ geziyoruz. Sonrasında AMASYA’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş, Osmanlı halkı tarafından çok sevilen bir sultan ola SULTAN 2. BEYAZIT KÜLLİYESİNİ ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden, ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra YEŞİLIRMAK kıyısına iniyoruz. YEŞİLIRMAKSİVAS’tan doğarak Samsun’un ÇARŞAMBA ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. AMASYA, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. AMASYA OSMANLI DÖNEMİNDEN kalma 18. ve 19. yy konaklarını, Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilmiş yalı olarak adlandırılan evleri, PONTUS KRALLARININ HARŞENA DAĞI’na oyularak yapılan KAYA MEZARLARI’nı, FERHAT VE ŞİRİN efsanesini ve ŞEHZADELER YÜRÜYÜŞ YOLUNDA Padişah büstlerini göreceğimiz görsel bir şölenle AMASYA sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Son olarak Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrası otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Apple Palace Otel / Harşena Konakları – AMASYA

8.GÜN: AMASYA –ÇORUM –  ANKARA – İZMİR
Sabah kahvaltısının ardından AMASYA’dan ayrılarak MECİTÖZÜ üzerinden ÇORUM’a varıyoruz. Burada ULUSOY DAĞ TESİSLERİNDE vereceğimiz molada çaylarımızı yudumlarken meşhur ÇORUM LEBLEBİSİ ALIŞVERİŞİ yapabiliriz. Sonrasında KIRIKKALE’den geçip ANKARA’ya, ANITKABİR‘e ulaşıyoruz. ANITKABİR‘de ASLANLI YOLMOZOLE ziyaretimiz sonrası ANKARA’dan ayrılarak AFYON, UŞAK, KULA  üzerinden yolda verilen molaların ardından İZMİR’e ulaşıyoruz. Siz değerli KARE TUR misafirlerimize bir sonraki KARE TUR Organizasyonunda buluşuncaya kadar veda ediyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 6 Gece Konaklama (3*,4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
* 5 Akşam yemeği 6 Sabah kahvaltısı
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Batum Ulaşım, Batum Turu ve Konaklaması
* Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
* Batum’da Akşam yemeği
* Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri
* Müze giriş ücretleri
* Zipline Salıncak ve Ordu Teleferik ücreti
* Yurtdışı Çıkış Fonu
* BATUM’DA GÜRCÜ GECESİ

Önemli Not : Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. 18 yaşından küçük misafirlerimizin de özellikle kimliklerinde fotoğraf zorunluluğu vardır .Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

* Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.

KARADENİZ BÖLGESİ HAKKINDA KISACA BİLGİ

Karadeniz Bölgesi Anadolu’nun diğer bölgelerine nazaran biraz daha izole bir bölge olup iklim olarak Okyanus İklimine sahiptir. 8.350 kilometre kıyı şeridine sahip, 461.000 km² alan kaplayan (Azak Denizi dahil, Marmara Denizi hariç), en geniş yeri doğudan batıya 1.175 km, en derin noktası 2.210 m olan, Marmara Denizi vasıtasıyla Ege Denizi’ne bağlanan, batıdan doğuya böbrek formunda bir denize sahip olup, ismini ondan alır. Karadeniz üzerinde bulunan önemli liman kentleri Köstence, Mankalya, Burgaz, Varna, Odessa, Sivastopol, Yalta, Kerç, Novorossiysk, Soçi, Sohum, Poti, Batum, Hopa, Trabzon, Samsun, Ordu, Giresun, Sinop ve Zonguldak’tır.

Karadeniz bölgesi tarih boyunca çeşitli İmparatorlukların ve uygarlıkların hükmü altına girmiş olsa da bölge coğrafyasının ulaşılması zor ve sürekli dağlık, izole olması nedeni ile genelde başka uygarlıkların hükmü altında dahi genelde nispeten daha özgür ve otonom bir bölge olarak kalmıştır. İçerisinde kurulan Antik Çağ’da Mithradates’in Pontos Krallığı ve Orta Çağ’da Trabzon Rum İmparatorluğu, bölge tarihi için en çok dikkat çeken uygarlıklar arasındadır. Özellike Doğu Karadeniz’in dağlık kesimleri uzun bir süre Hristiyan ve Rum azınlıklarca iskan edilmiş yerlerdir ve bir çok Karadeniz kenti Antik Yunan Kolonicileri tarafından ya da antik Anadolu halkları tarafından kurulmuştur.  Osmanlı Fetihleri sonrası bölgede Türkleşme ve Müslümanlaşma başlamıştır. Günümüze gelindiğinde, Cumhuriyet’in ilanından sonra Rumlar ve diğer Hristiyan azınlıklar göç etmişlerdir. Fakat onların bıraktıkları tarihi yapılar ve izler hala önemini korumakta ve bugün bir çok turist tarafından ziyaret edilmektedir.

SÜMELE MANASTIRI HAKKINDA KISACA BİLGİ

Sümela ya da Sümele Manastırı’nın nasıl ve kimler tarafından inşa edildiği kesin olarak bilinmemekle beraber, her kökeni bilinmeyen yerin bir efsanesi olduğu gibi burası hakkında da güzel bir efsane bulunmaktadır. Erken Hristiyanlık Döneminde Barnabas ve Sophronios adlı iki keşiş, rüyalarında Meryem Ana’yı görürler. Meryem Ana onlara Karadağ’ın bulunduğu yere bir kilise yapmalarını emreder. Bu rüya üzerine karşılaşıp, buluşan bu iki keşiş Karadağ’ı oyarak küçük bir kaya kilisesi yapar, ve Yunanca “Karadağ’ın Bakiresi” anlamına gelen Sümela adı buradan gelir. M.S 4. yüzyılda inşa edilmiş bu Kilise henüz günümüzdeki haliyle bir manastır değildir ve buranın genişletilip manastır olması için aradan yüzyıllar geçmesi gerekecektir. Orta Çağ’a gelindiğinde ise Bizans tahtından entrika ile indirildikten sonra Trabzon Rum İmparatorluğu’nun başına geçen Aleksios Komnenos Sümela Kilisesi’ni genişletip, burayı günümüzdeki hali ile bir manastıra çevirir. Daha sonrasında Osmanlı İmparatorluğu kılıç sallamadan diplomasi yolu ile Trabzon’u ilhak edince burayı vergiden bağımsız ve otonom bir hale getitir. Yavuz Sultan Selim döneminde ise Manastır’a toprak bağışlanır ve manastır kendi kendisini idare edebilecek küçük bir gelire sahip olur. Aradan yüzyıllar geçer ve Osmanlı-Rus savaşları patlak verir, Trabzon’u işgal eden Ruslar Ortodoks rahipler ile burayı ziyaret edip ayinler yapar. Cumhuriyet dönemine gelindiğinde ise Manastır içerisindeki rahipler çeşitli ortodoks ülkelere kaçar ve burayı tahmami ile terk ederler. Zaman içerisinde korunmaya alınmayan manastır eskir, zarar görür ve hatta ülkelerine kaçan Ortodoks rahipler buraya tekrardan gelip, bazı ikonaları kazıyarak çalarlar. Neyse ki tüm bu yaşananlardan sonra, günümüzde Sümela Manastırı restore edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Her gün özellikle de yaz aylarında binlerce insan gerek kültürel seyahat gerekse inançları gereği Sümela’yı, “Karadağ’ın Bakiresi’ni” ziyaret etmektedir.

SÜPER KARADENİZ TURU OTELLERİMİZ

KASTAMONU – Konaklama
SAMSUN – SAMSUN ÇARŞAMBA LEGEND OTEL – Doğa Oteli*
TRABZON – Yayla Oteli*
BATUM – İBERİA HOTEL 4*
TRABZON – Yayla Oteli*
AMASYA – HOTEL 4*

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 6 Gece Konaklama (3*,4* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
* 5 Akşam yemeği 6 Sabah kahvaltısı
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Batum Ulaşım, Batum Turu ve Konaklaması
* Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
* Batum’da Akşam yemeği
* Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri
* Müze giriş ücretleri
* Zipline Salıncak ve Ordu Teleferik ücreti
* Yurtdışı Çıkış Fonu
* BATUM’DA GÜRCÜ GECESİ

Önemli Not : Batum’a geçişte T.C. vatandaşları için – Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.

* Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan Karetur sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.

 

SÜPER KARADENİZ TURU – 2023 – 7 GECE 8 GÜN
‘’BATUM KONAKLAMALI’’

01 Nisan 2023 Tarihinden itibaren Her Hafta Cumartesi Kesin Hareket

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 5000 TL
TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 6000 TL
İKİ KİŞİ YANINDA ÜÇÜNCÜ KİŞİ : 5000 TL
İKİ YETİŞKİN YANINDA 04-12 YAŞ ÇOCUK : 4000 TL

KAMPANYADA SON 3 GÜN!