Yeni evlenenlerin ilk tercihlerinden biri de Yunan adalarını keşfedebilecekleri Yunan Adaları gemi turları ile balayı tatili oluyor.

Mükemmel denizi, huzurlu atmosferi, romantik sokakları ve pek çok farklı güzelliği barındıran şehirleri ile Yunan adaları, balayı turu olarak bu rotayı seçenleri kendine fanatik bırakıyor.

Bir yanda binlerce senelik tarih, öteki yanda ise doğal güzelliklerle kaplı bir coğrafya… Ege’nin en güzel incilerinden olan Yunan adaları, cruise gemi turları ile mavi yolculuk özlemi çekenlerin ilk tercihlerinden biri. Birbirinden güzel manzaraları, benzeri olmayan doğası ve çok büyük koylarıyla Yunan Adaları vapur Turu, her insanın hayalini süsleyen bir dinlence turu.

Cruise gemisi ile bu güzel adaları gezmenin güzel yanları saymakla bitmez.

Her biri birbirinden farklı kültüre ve geçmişe sahip bu ünlü tatil adalarının pek çoğuna uğrama fırsatı buluyor ve aradaki deniz yolculuğu kısmını cruise gemisinin sayısız eğlence seçeneği içerisinde dilediğiniz aktiviteye katılarak, sıkılmadan bitirebiliyorsunuz.

Basketbol sahasından tiyatroya, oyun salonundan saunaya kadar bir çok seçenek sizleri bekliyor. Üstelik vizesiz Yunan Adaları gemi turları da sizi vize derdiyle uğraşmaktan kurtarıyor.

Bunun yanında geminin bünyesinde yer edinen ve dünyanın ünlü mutfaklarının en güzel örneklerini masanıza sunan restoranlar, yolculuğunuzun sıkıcı görünen kısımlarını en unutulmaz anlara çevirmeyi başarıyor.

Her gece sahne alan birbirinden farklı şovlar, duty free alışveriş imkânı ve eşi olmayan manzaraya karşı içkinizi yudumlayabileceğiniz barları yardımıyla gemi ile gerçekleştirdiğiniz bu Yunan adaları turunuz bir masal gibi geçecek.

2019 Yunan adaları vapur turları için rezervasyonunuzu hemen yapmış oldurın!

Adaları Keşfedin!
Peki, Yunan adalarında sizleri neler bekliyor? Yukarıda da söylediğimiz gibi aynı coğrafyayı paylaşan bu adalar topluluğunun her biri kendine özel gizemler barındırıyor.

Ortak noktaları ise güneşin altında tembelce uzanan güzel plajlar, Ege’nin hayata döndüren suları, masanızı dolduran nefis deniz ürünleri ve güzel şaraplar. Yunan adalarında geçireceğiniz bir tur sizi minimum birkaç yaş gençleştirecek!

Biraz da adaları tanıyalım: Yunan adaları deyince akla ilk gelen tur güzergâhları normal olarak Santorini ve Mykonos olur.

Bu ikili birbirini tamamlar gibidir. Turun eğlence ve eşitlik adası Mykonos’taki ayağında çılgın bir partinin içerisinde kendinizi kaybedebilir, unutamayacağınız anılarla bu adayı hafızanıza kazıyabilirsiniz. Partilerden gece kulüplerine kadar her yerde sınırsız özgürlüğün rüzgârına kendinizi kaptırabilirsiniz.

Bembeyaz binaları ve gökyüzü mavisi çatılarıyla ünlü Santorini turunda ise Akdeniz’in gerçek ruhunu hissedecek, balık lokantalarında birbirinden nefis deniz ürünlerini keyifle midenize indirecek ve yerel şarapların şenlendirdiği sofranızda hayatın keyfini çıkarmanın aslen ne demek olduğunu farkına varacaksınız.

Fakat Yunan adalarının size sunacakları bunlarla sınırlı değil!

İzmir’in komşusu Sakız adasında yerlilerle muhabbet ederek eski güzel günleri anabilir, kendinizi eve götürmek için damla sakızlı nefis kurabiyelerden kutu kutu alırken yakalayabilirsiniz. Yüzyıllık sakız ağaçlarının çevresinde dolaşırken eskiden beri şifa dağıttığına inanılan ve tarih boyunca hem önemli sayılan sakızın hakkaten insan ömrünü uzatan bir tesiri olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Sakız adası turunuzu Mastika adı verilen sakız rakısını ve sakız likörünü denemeden bitirmemenizi tavsiye ederiz.

Tarih İçinde Bir yolculuk…
Rodos Şövalyeleri’ni sanırım tamamımız duymuşuzdur. Yunan adalarının en büyüğü olan Rodos adasını tur planınıza katarak tapınak Şövalyeleri tarafınca kurulan kalesini ve Ortaçağ’daki hali şeklinde korunmuş olan merkezini ziyaret edince harplar içinde geçen dönemlere şahitlik ettiğinizi düşüneceksiniz.

Kanuni Sultan Süleyman’a kadar bir çok atakya dayanan Büyük Üstatlar Sarayı’nın duvarlarında yatan tarihin 400 yıl devam eden Osmanlı idaresinin izleriyle birleştiği bu önemli adayı ne olursa olsun ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Avrupa’nın en eski uygarlıklarına ev sahipliği yapmış olan ve tarihin her döneminde önemini korumuş olan Girit adası ise adalar turunun bir başka önemli durağı.

Ege’nin en büyük limanlarından olan Heraklion’da Venedik döneminden kalan güzel yapıları görebileceğiniz Girit, özellikle Ege mutfağını da derinden etkileyen yiyecek kültürüyle tur güzergâhınızın en leziz duraklarından biri olacak.

Batnaz olarak da malum Patmos adası ise UNESCO koruması altındaki tarihi merkezinde yer alan güzel yapıları, Hıristiyanlar tarafından hac merkezi olan kilise ve manastırlarıyla Yunan adaları turunun ufak fakat sevimli bir duraklarından biri.

Bütün bu adaların yanında merkezi, yani Atina’yı görmemek olmaz. Dünyanın en önemli limanlarından önde gelen Pire Limanı üzerinden gireceğiniz bu şehir, insana dair en önemli şeylerin dünyaya geldiğu bir kültürün merkezi.

Athena’nın gözdesi, demokrasinin beşiği, Sokrates’in ve Platon’un yuvası Atina şehrini turlarken tarihte bir yolculuğa çıktığınızı hissedeceksiniz.
KAMPANYADA SON 3 GÜN!