• İSTANBUL TURU 3 GECE 3 GÜN

  Hareket Noktaları:
  23:30 Mavişehir Mavi Bahçe Önü
  > 23:45 Bostanlı İskele
  > 23:50 Karşıyaka Anıt
  > 23:55 Bayraklı Üsgeçit
  > 23:30 Üç Kuyular Zıraat bankası Önü
  > 23:45 Hatay Üçyol
  > 23:50 Lozan Atatürk Lisesi
  > 23:59 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Önü

  1. GÜN : HAREKET – İSTANBUL 
  Belirlenen noktalardan misafirlerimiz aldıktan sonra Manisa, Balıkesir, Bursa üzerinden gerekli molaları vererek güzel ve güvenli bir yolculukla İstanbul’a ulaşıyoruz.

  2.GÜN : ÇAMLICA TEPESİ – SULTANAHMET – TOPKAPI – AYASOFYA – YEREBATAN – İSTANBUL 
  Güzel geçen bir yoculuğun ardından tarih ile içiçe İstanbul’da tarihi Yarımada’da turumuza başlıyoruz; Topkapı Sarayında, Bab-ı Hümayun, Ayairini, Babüsselam, Saltanat arabaları, Mutfaklar ve porselen kolleksiyonu, Divan-ı Hümayun ve Adalet Kulesi, Hazine (silahlar), Babüssade, Arz Odası, III. Ahmet Kütüphanesi, Kutsal Emanetler Dairesi, Hamam, Topkapı Hazineleri, Mecidiye, Bağdat ve Revan Köşkleri, Kameriye ve Has Bahçe bölümlerini geziyoruz. Daha sonramimarisi, ihtişamı, büyüklüğü ve işlevselliği yönünden ilk ve son ünik uygulama olarak görülen Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Ayasofya gezisi sonrası, öğle yemeği molası verip gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.  Eskiden  saraylara su sağlamak için I. Justinyen  devrinde yapılmış, İstanbul’daki en büyük kapalı sarnıç özelliğini taşıyan Yerebatan Sarayı ziyaretinden sonra Hipodrom’a geçiyoruz. At ve atlı araba yarışlarının yapıldığı Hipodrom Meydanı’nda Alman Çeşmesi, Mısır Dikilitaşı, Yılanlı ve Örme Sütunları geziyoruz. Sultanahmet Meydanı’na adını veren Türk ve İslam dünyasının en ünlü anıtlarından biri olan Sultanahmet Camii gezisinden sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  3.GÜN : 1453 PANORAMA MÜZESİ – DOLMABAHÇE – BOĞAZ TURU – MİNİATÜRK
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, Panorama 1453 Tarih Müzesini geziyoruz ardından içindeki eşyalarla döneminin yaşamını tanıtması bakımından ilginç olan ve ATATÜRK ‘ün ömrünün son yıllarında oturduğu DOLMABAHÇE SARAYI ’nı gezmeye gidiyoruzDaha sonra BOĞAZ TURUNA çıkıyoruz. Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı, Emirgan, Yeniköy boyunca tarihi yalılar arasından turumuzu tamamlayıp, Haliç’in kıyısından geçerek Eyüp’e geliyor ve teleferik ile Piyer-Loti’ye çıkarak çaylarımızı Haliç’in eşsiz güzelliği karşısında içiyoruz. Ardından MİNİATURK MÜZESİ’Nİ ziyaret ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  4.GÜN : ADALAR VAPURU – ADALAR TURU – ŞİLE – AĞVA – İZMİR 
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Adalar vapuru ile KINALI, BURGAZ, HEYBELİ adayı panoromik görüyoruz. Adalar vapurundan BÜYÜK ADA‘da inip rehberimizin vereceği serbest zamanda ada turumuzu yapıyoruz. Adalar gezimizin ardından otobüsümüz ile buluşup öğleden sonra Şile’ye hareket ediyoruz tarihi Şile Feneri ve kuşbakışı eşssiz manzaraya sahip limanı gördükten sonra yemyeşil doğası, iki yanında akan Göksu ve Yeşilçay nehirleri, cephesinde Karadeniz’in masmavi suları, birbirinden lezzetli balıkları ile İstanbul’un kuzeydoğusunda yer alan bir doğa harikası olan ağva’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızın sonrasında sazlıkların arasında yaptığımız tekne turunun ardından Güzel anılarla Ağva’dan ayrılıyoruz Kandıra-İzmit üzerinden  İzmir’ e doğru yola çıkıyoruz YALOVA, BURSA, BALIKESİR üzerinden, yoldaki gerekli molaların ardından nadide şehrimize ulaşıyoruz. Bir dahaki düzenlenecek güzel turlarda buluşmak üzere biniş noktalarında sizlerle vedalaşıyoruz.

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • 2 Gece Y.P Lüks Otel Konaklama
  • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
  • Çevre Gezileri
  • Seyahat Sigortası
  • Otobüs içi İkramları
  • 2 Sabah kahvaltısı – 2 Akşam Yemeği
  • Rehberlik Hizmetleri

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Tüm Öğlen Yemekleri – Yol güzergahında alınan yemekler
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  • Müze Ören Yeri Girişleri
  • Boğaz Turu – Adalar vapuru – Akvaryum giriş ücretleri

  İSTANBUL HAKKINDA KISACA BİLGİ 

  İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık, iktisadi ve kültürel açıdan en önemli şehri. İktisadi büyüklük açıdan dünyada 34., nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’da birinci sırada gelir. İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa’daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya’daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç’in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul’un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin  39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.
  Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, M.S. 330 – 395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395 – 1204 ile 1261 – 1453 yılları arasında Doğu Roma İmparatorluğu, 1204 – 1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 – 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yaptı. Ayrıca, hilafetin Osmanlı Devleti’ne geçtiği 1517’den, kaldırıldığı 1924’e kadar, İstanbul İslamiyet’in de merkezi oldu.

  İSTANBUL İLİ
  Türkiye’nin nüfus bakımından en yoğun şehridir ve Ticaret hayatının kalbi burada atar. Birçok şirketin yönetim merkezlerinin olduğu finans merkezi konumundadır. Tarihin her döneminde önemini korumuş ve İmparatorluklara başkentlik yapmış önemli bir kültür merkezidir.

  İSTANBUL’DA ÖNE ÇIKAN GEZİ BÖLGELERİ

  Sultanahmet, Eminönü, Taksim, Beyoğlu, Karaköy, Ortaköy, Fatih, Eyüp, Fener, Balat, Üsküdar, Çamlıca, İstanbul Boğazı, Adalar, Saraylar, Müzeler, İstanbul’da en önemli gezi alanlarıdır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Y.P Lüks Otel Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları
 • 2 Sabah kahvaltısı – 2 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri – Yol güzergahında alınan yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar (Kumkapı gibi)
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Boğaz Turu – Adalar vapuru – Akvaryum giriş ücretleri

Tur Fiyatları

TarihMüsaitlik2 Kişi Kişi Başı3 Kişi Kişi Başı4 Kişi Kişi Başıİki Yetişkin Yanında
1. Çocuk
İki Yetişkin Yanında
2. Çocuk
15.07.2021Müsait780 TL780 TL0 – 4 Yaş Ücretsiz
5 – 12 Yaş 580 TL
0 – 4 Yaş Ücretsiz
5 – 12 Yaş 580 TL
21.07.2021Müsait890 TL1.190 TL890 TL0 – 3 Yaş Ücretsiz
4 – 12 Yaş 690 TL
0 – 3 Yaş Ücretsiz
4 – 12 Yaş 690 TL
27.08.2021Sorunuz780 TL780 TL0 – 4 Yaş Ücretsiz
5 – 12 Yaş 580 TL
0 – 4 Yaş Ücretsiz
5 – 12 Yaş 580 TL
KAMPANYADA SON 3 GÜN!